تاریخ ارسال : ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۳:۴۵ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
گلایه‌های شهروندان بیمار از نابسامانی وضعیت برخی مطب‌های پزشکی

اوضاع نابسامان ویزیت پزشکان در کاشان

کاشان نیوز: در شرایطی که همه‌ساله به تعداد پذیرفته‌شدگان و در نتیجه دانش‌آموخته‌گان رشته‌های مختلف پزشکی افزوده شده و هرازگاهی شاهد گشایش ساختمان جدید محل استقرار و طبابت پزشکان هستیم، با این حال گزارش‌ها از استاندارد نبودن میزان پذیرش بیمار به‌علاوه ویزیت فاقد استاندارهای متعارف از سمت پزشکان و عدم رسیدگی به این وضعیت حکایت می‌کند.

یک بیمار در تماس تلفنی به کاشان نیوز گفت که به مطب یک پزشک فوق‌تخصص غدد رفته و با وجود این‌که از قبل نوبت داشته است و بیش از سه ساعت در مطب به انتظار نشسته، اما منشی به وی اجازه ویزیت شدن نداده، در حالی که افرادی که بعد از وی به مطب مراجعه کرده و وقت قبلی نداشتند ویزیت ‌می‌شدند.

این بیمار به برخورد خارج از عرف و اخلاق پزشکی پزشک اشاره و ادامه داد: پس از حاضرشدن نزد پزشک نیز با برخوردی بهتر از منشی مواجه نشد‌م و پزشک به من گفت که باید روز دیگری برای ویزیت مراجعه کنم. این درحالی بود که من سه ساعت در اتاق انتظار منتظر فرارسیدن زمان ویزیت بودم و از قبل وقت گرفته بودم.

این شهروند از شلوغی بیش از حد مطب و پذیرش بیش از حد استاندارد بیمار توسط این پزشک و برخی از پزشکان دیگر در کاشان و همچنین رعایت نکردن زمان استاندارد برای ویزیت هر بیمار گله کرد و خواستار انعکاس گلایه‌ها و واکنش و نظارت مسئولان مربوطه بر وضعیت پزشکان در کاشان شد.

بر طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش وزشکی، استاندارد زمان ویزیت در مطب‌ها، در مصوبه ابلاغی تعرفه‌های درمانی سال ۹۴ برای پزشک عمومی ۱۵ دقیقه، متخصص ۲۰ دقیقه، فوق‌تخصص ۲۵ دقیقه و روان‌پزشک ۳۰ دقیقه است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=48561
مطالب مرتبط

 • 58850 خرداد ۲۶, ۱۳۹۵ - ۱:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  وقتی رئیس نظام پزشکی کاشان با هیچ بیمه ای قرارداد ندارد.
  ازبقیه پزشکان چه انتظاری دارید.

  (4)(0)
 • حمید بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ - ۶:۲۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام وعلیکم
  بد نیست آنان که خود را خدمتگزار جامعه اسلامی می دانند و شهر دار المومنین را محل خدمت خود می دانند سری به ارژانس مرکزی کاشان بزنند ببینن که دو پزشک همیشه یکی در استراحت است و حقوق می گیرد کجایند مسئولین که ببینند داروخانه محمودی را جنب ارژنس تعطیل کرده اند که باید مردم سرگردان باشند نکنید با این مردم اینگونه کناه بزرگی است

  (3)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: