تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۵:۵۴ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
در پاسخ به «آیا طلسم گبرآباد گشوده خواهد شد»

بزودی مردم کاشان شاهد راه‌اندازی کاروانسرای گبرآباد خواهند بود

کاشان نیوز: در پی انتشار یادداشتی با عنوان «آیا طلسم گبرآباد گشوده خواهد شد» جوابیه‌ای از سوی سرمایه‌گذار این بنای تاریخی برای کاشان نیوز ارسال گردیده است که ذیلاً منتشر می‌گردد.

« اینجانب مهدی مزرعتی در مهرماه سال ۱۳۹۳ از سوی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در طی مزایده ۹۳/۹ انتخاب شدم و پس از آن برای مدت ۱۲ سال دیگر ذر حضور مدیران ارشد صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی تحویل داده و از اوایل اسفندماه ۹۴ وارد حوزه مرمت شدم.
مطالبی که خبرنگار محترم کاشان نیوز در آن سایت محترم اذعان داشتند از چند زاویه قابل بررسی است:
اول، اینکه از حساسیت این سایت و پیگری خبرنگار محترم آن سایت صمیمانه سپاسگزارم که چنین دغدغه‌ای را مطرح کردند و همین بهانه‌ای شد تا نکاتی را جهت روشن شدن اذهان عمومی ارائه کنم.
دوم، خبرنگار محترم پرسشی داشتند در مورد اینکه مرمت کاروانسرای گبر آباد مهم‌تر است یا صرف هزینه‌های هنگفت برای جشنواره ۱ه روزه؟
قابل ذکر است که حین مرمت و بعد از نوروز و همزمان با فرارسیدن فصل گلابگیری در قمصر، اقدام به برگزاری جشنواره گل و گلاب همراه با برنامه‌های متنوع و با اخذ مجوز رسمی از صندوق احیاء و بهره برداری و با هماهنگی ادارات ذیربط و همزمان با مرمت این بنای تاریخی به مدت ۱۵ روز برگزار شد که بی‌شک کمک شایانی بود به معرفی هر چه بهتر این بنای تاریخی که با استقبال چشمگیر گردشگران مواجه شد و برگزاری این جشنواره تداخلی با مرمت کاروانسرا نداشت.
نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد این است؛ شرکتی که به عنوان پیمانکار و مشاور در این مجموعه به کار و فعالیت بود از‌‌ همان ابتدا با اقدامات خودسرانه و بدون مجوز از صندوق حفظ و بهره برداری از اماکن سازمان موجب مشکلاتی عدیده‌ای شد که قاعدتاً رفع این موانع زمان‌بر خواهد بود.
بحث مطروحه بعدی این است که با توجه به اینکه تمام پرسنل مجموعه با پیمانکار طرف قراردارد بوده‌اند و از طرف سرمایه‌گذار هزینه‌های جاری به شرکت فوق پرداخت می‌شده است اما شوربختانه پیمانکار مجموعه هیچ اقدامی نسبت به پرداخت حقوق پرسنل و نگهبانان انجام نداد و به همین خاطر پرسنل و نگهبانان به همراه سرمایه گذار در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکایتی ثبت و پیگیر موضوع می‌باشد. صندوق احیا پس از اخطارهای متوالی به سرمایه گذار و پیمانکار، از پیمانکار جدیدی دعوت به همکاری کرد و قرار داد پیمانکار خاطی فسخ گردید.
و در آخر اینکه با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک مردم شهرستان کاشان شاهد راه اندازی این بنای تاریخی و برگزاری جشنواره‌های متعدد خواهند بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=61780
مطالب مرتبط

 • علی ادهمی بیدگلی مهر ۳۰, ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  بهتر بود بجای وعده برگزاری جشنواره های متعدد، به تعهد اخلاقی و قانونی خود پایبند بود. این وعده واهی نشان دهنده عدم صلاحیت ایشان بر سرمایه گذاری و بهره برداری گبرآباد است. در شرایط مالی و حقوقی پیش آمده بهتر بود ابتدای به تصفیه حقوق طلبکاران پرداخته می شد و همزمان در صدد رفع خطر برچیدن ختایی فرش پشت بام اقدام می شد.

  (0)(0)
 • علی ادهمی مهر ۲۷, ۱۳۹۵ - ۶:۵۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  موارد مذکور در مطلب فوق مربوط به شرکت مدیر پبمان کذب بوده و بزودی جوابیه ای از سوی مدیر عامل شرکت به کاشان نیوز ارسال می گردد.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: