تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۲:۳۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
معاون فرماندار کاشان در کارگروه کاهش طلاق؛

بسیاری از ازدواج‌ها با رویکرد ازدواج آسان منجر به طلاق شده است

کاشان نیوز: معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان در کارگروه اجتماعی با موضوع کاهش طلاق که در سالن جلسات فرمانداری کاشان برگزار شد با تبریک هفته بسیج از آسیب‌های حوزه بسیج نام برد و تأکید کرد: استفاده ابزاری از بسیج و روحیه بسیجی مهم‌ترین آسیب در این حوزه است. بسیج مجموعه‌ای از ارزش‌هاست و بسیج روحیه انقلابی و گفتمان انقلابی بر بستری از ایمان و اخلاص شکل گرفته و نباید هیچ شخص و گروهی آن را به نام خود مصادره کند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان با بیان این‌که در مباحث اجتماعی ۱۹ آسیب برشمرده شده است که طلاق یکی از آن‌هاست تاکید کرد: آمار طلاق در حال افزایش است و این برای جامعه اسلامی و شیعی و انقلابی پذیرفته شده و قابل قبول نیست.

وی یادآور شد: گاهی از ازدواج آسان صحبت شده و در دانشگاه‌ها و مجامع علمی به آن دامن زده می‌شود. در صورتی که به اعتقاد بعضی کار‌شناسان و صاحب‌نظران بسیاری از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شده است. مرد و زنی که قرار است به واسطه ازدواج بنیان خانواده را بنا نهند ضروری است با شناخت عمیق و بررسی‌ها لازم اقدام به ازدواج نمایند.

معاون فرماندار گفت: طلاق نقطه آغاز سلسله‌ای از آفت‌ها و آسیب‌های اجتماعی است. به واسطه طلاق سلسله‌ای از آسیب‌ها، تهمت‌ها، افترا‌ها و فروپاشی خانواده کلید می‌خورد و شایسته است که به صورت جدی به آسیب‌شناسی و پیدا کردن ریشه‌ها و علل آن شتافته و نسبت به برطرف کردن این معضل برنامه‌ریزی و اقدام نماییم.

قپانی‌پور افزود: اقدامات باید بر پایه‌ای از مطالعات مدون علمی و تخصصی استوار گردد و نمی‌توان نسخه واحدی برای آسیب‌ها در کل کشور در نظر گرفته و از آن تبعیت کنیم بلکه هر شهر و منطقه ملاحظات و برنامه‌ریزی‌های متناسب با خود را دارا بوده و ضروری است تا برنامه‌های کلان را بومی نموده و متناسب با شهر و منطقه اجرا نماییم و در این راستا شایسته است از ظرفیت علمی و تخصصی منطقه استفاده نماییم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=63165
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: