تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۴۱ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
بعد از گذشت 10 سال

بهره برداری غیراصولی از پل سعدآباد در محور کاشان-برزک

کاشان نیوز– سعید علی مدد: پل سعدآبادپل سعدآباد در جاده برزک-کاشان هفته گذشته بعد از گذشت حدود ۱۰ سال به صورت ناقص به بهره برداری رسید و آسفالت شد.

این پل که دوبانده و بصورت رفت و برگشت طراحی شده هفته قبل ظاهراً به دلیل نواقص فنی در طرح و اجرا، بهره برداری از آن صرفا در یک باند مسیر رفت، سرانجام پس از مدت‌ها بلاتکلیفی و قربانی گرفتن افتتاح شد.

این قسمت از جاده مسیر برزک به کاشان که به دلیل شیب تند قبل از قوس گردنه یکی از نقاط حادثه خیز جاده مرگ محسوب می‌شد همچنان به شکل اولیه خود باقیست، جالب توجه این است که تصادف یکی از عوامل حادثه ساز این مسیر بوده اما در این نقطه واژگونی بالاترین رقم کشتار و حادثه را رقم زده است که با یکطرفه کردن پل این معضل کماکان بقوت خود باقیست.

پل سعدآباد (۳)از ضعف‌های دیگر پروژه می‌توان به راه آب نامناسب زیر پل، عدم وجود شانه خاکی برای مواقع اضطرار و ناتمام ماندن اجرای گارد ریل اشاره کرد.

گفتنی است ساخت این پل در دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و در سال ۸۵ شروع شد و در پایان دوره دوم ریاست جمهوری وی در سال۹۱، عملیات زیر سازی آن به پایان رسید.

شنیده می‌شود اجرای غیر اصولی و غیر ایمن طرح توسط کارشناسان، وجود مشکلات مالی با پیمانکار بود که ظاهراً در بهره برداری ناقص از طرح موثر بوده است.

شایان ذکر است جاده کاشان- برزک از جاده‌های حادثه خیز شهرستان کاشان محسوب می‌شود و خسارت‌های جانی و مالی بسیاری را به مردم تحمیل می‌کند و به همین دلیل در بین اهالی منطقه به جاده مرگ شهرت یافته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=52002
مطالب مرتبط

 • محسن دی ۲۰, ۱۳۹۴ - ۳:۴۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  امام جمعه محترم شهرستان چه می کنند؟ نماینده شهر چه می کنند؟ فرماندار محترم چه می کنند؟ استاندار محترم چه؟ مدیر کل راه و شهرسازی چه؟ این همه مسئول ولی کار خراب؟ و جان مردم در خطر؟

  (1)(0)
 • سعید دی ۱۹, ۱۳۹۴ - ۱:۳۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  من چند بار در خصوص خطرات این پل با اقایون هشدار دادم ولی کو گوش شنوا

  (3)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: