تاریخ ارسال : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت : ۱۲:۱۲ ق.ظ ۱۰ نظر
Print Friendly
دکتر عباسعلی منصوری در گفتگو با کاشان نیوز؛

به مدیران کاشان معدل خوبی تعلق نمی‌گیرد/قسمت اول

12 اسفند سال 92 دومین سالگرد انتخاب دکتر عباسعلی منصوری به نمایندگی دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل است. کاشان نیوز به این منظور طی گفتگویی تلفنی با دکتر منصوری اقدامات و رئوس فعالیت‎های وی را جویا شده و تعدادی محدود هم سوالات ارسالی خوانندگن را از وی پرسیده ایم اما بعلت آماده نبودن کل مصاحبه قسمت اول آن را به نظر شما می‌رسانیم و قسمت دوم نیز تا چند ساعت دیگر منتشر خواهد شد، لازم به ذکر است که آقای منصوری قول یک نشست خبری را برای همه خبرنگاران فعال کاشانی داده‌اند که به همین منظور از خوانندگان این مصاحبه درخواست میکنیم چنانچه سوال یا نظری دارند در برگه ارسال خبر بالای سایت درج نمایند تا پاسخ آنها را از ایشان پرسیده منتشر نماییم:

منصوریکاشان نیوز: جناب منصوری منظور ازاین گفتگو این بود این دو سال را شما فهرست‌وار، مسائلی که داشته‌اید، کارهایی که انجام شده است و برنامه‌هایی که دارید برای رای دهندگان‌تان بیان کنید، و در واقع گزارش کاری خود را ارائه دهید. البتّه گفتن این تمام موارد دو سال در این زمان و در این مجال امکان‌پذیر نیست ولی خوب تیتروار موارد را بیان کنید تا در مجال بهتری به مشروح آنها بپردازیم.
– بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
در ۱۲ اسفند ماه سال 90 مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل انتخاباتی را رقم زدند و با حضور حماسی‌شان در صحنه‌های سیاسی سعی کردند که در سرنوشت سیاسی کشور و همچنین سرنوشت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و انتخاب پارلمان نقش بارزی را ایفا کنند.
قبل از این من لازم می‌دانم در همین‌جا از همهٔ مردمی که در این صحنهٔ بزرگ سیاسی حضور پیدا کردند، تشکّر کرده و گزارشی را خدمت شما ارائه کنم.
بعد از ورودم به مجلس، براساس آنچه مطالعات و تجربهٔ من ایجاب می‌کرد، سعی کردم وارد کمیسیون امنیّت ملّی و سیاست خارجی شوم. همانطور که می‌دانید کمیسیون سیاست خارجی، یکی از کمیسیون‌های با اهمیت است، به دلیل موضوعاتی که در آن مطرح می‌شود، موضوعات سرّی و فوق سرّی و فوق العاده حسّاس کشور، به همین لحاظ فیلترهایی را برای ورود به این کمیسیون با توجّه به درخواست‌های خیلی زیادنمایندگان، برای عضویت قرار می‌دهند و اعضا با یک بررسی همه‌جانبه نمایندگان انتخاب می‌شوند، هم زمان برای فراکسیون‌های مختلف وارد شدم با توجّه به این‌که کاشان شهری است کارگری، در فراکسیون کارگری شرکت کردم و با رأی نمایندگان، عضو هیئت رئیسهٔ فراکسیون کارگری مجلس شدم و به علّت بالا بودن تعداد جوانان و جوان بودن معدل سنی درکاشان و آران و بیدگل در فراکسیون ورزش و جوانان حضور پیدا کردم و با توجّه به این‌که این فراکسیون قریب به دویست عضو دارد، به عنوان عضو هیئت رئیسهٔ فراکسیون نیز انتخاب شدم و همچنین به علّت شرایط خاصّ کاشان و وضعیتی که کاشان دارد، اعمّ از میراث فرهنگی و زیارت‌گاه‌هایی که هم در کاشان و آران و بیدگل است، وارد فراکسیون میراث فرهنگی شدم و به عنوان عضو هیئت رئیسهٔ فراکسیون نیز انتخاب شدم. در کمیتهٔ فضایی مجلس وارد شدم و به عنوان رئیس کمیتهٔ فضایی انتخاب شدم و الآن مسئولیّت موضوعات ماهواره را، البتّه ماهواره‌هایی که بدون سرنشین یا باسرنشین به فضا پرتاب می‌شود مسئولیّتش به عهدهٔ بندهٔ است.

در مجمع نمایندگان استان اصفهان که ۲۰ عضو دارد و بعد از تهران دومین مجمع نمایندگان مجلس شناخته می‌شود، با رأی‌گیری نمایندگان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان انتخاب شدم. همچنین به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلستان، بلژیک، سوئیس، یونان، توگو و کنیا هم انتخاب شدم.

قرار شد که مجموعهٔ ترمینال ملّی که قبلاً مصوبه‌اش از مقام معظّم رهبری گرفته شده بود، تبدیل کنیم به ترمینال ملّی، تلاش‌های زیادی را داشتیم که موافقت سپاه را در این رابطه بگیریم با توجّه به اوامر مقام معظّم رهبری ولی تاکنون در این رابطه موفّق نشدیم و چنانچه ظرف یک هفتهٔ آینده ما نتوانیم این موافقت را که واگذاری قطعی قسمت ترمینال ملّی است به مجموعهٔ فرودگاه‌های کشوری بگیریم متأسّفانه مجبور می‌شویم که آن بودجه را برگشت بدهیم و این خسارت زیادی است

در ارتباط با موضوعات سیاست خارجی اقدامات لازم را انجام دادم و با توجه به مشاغلی که در داخل مجلس داشتم، سعی کردم که به عنوان نماینده‌ای که در موضوعات مختلف فعّالیّت می‌کند، در موضوعات سیاسی و موضوعاتی که متناسب و متناظر و مربوط به تخصّص من است، حضور فعّالی داشته باشم .
در صحنهٔ رسانه‌ها هم همین‌طور، به عنوان یکی از فعّال‌ترین نمایندگان، چه در گفتگوهای صدا و سیما و یا روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف حضور فعّالی داشتم تا دیدگاه‌هایم را بیان بکنم و همچنین موضوعاتی که می‌تواند کمک کند به مسائل کشوری، آن‌ها را بیان بکنم.
این ازموضوعات کلّی که در مجلس بود. در بحث‌ لوایح سعی کردم حضور فعّالی  داشته باشم و همین‌طور در طرح‌هایی که مجلس داشت، سعی کردم طرح‌هایی که بیشتر برای قشر ضعیف جامعه نوشته بشود و یا طرح‌های بنیادین حضور پیدا بکنم آن‌ها را امضاء بکنم و در این رابطه هم همین‌طور فعّالیت‌هایی داشته باشم.
البتّه نمایندگان مجلس بیشتر در شاخه‌های قانون‌گذاری و نظارت بر قانون،‌‌ همان که قانون ساسی برای آن‌ها تبیین کرده باید فعّالیّت بکنند امّا فرهنگی بر مردم حاکم شده است که با هرگونه مشکلاتی در ارتباط با موضوعات مختلف مواجه می‌شوند، به نمایندگان مراجعه می‌کنند و به همین دلیل سعی داشتیم که با حضور فعّال در مجامع مردمی با مردم گفتگو کنم ودر دفتر هم مردم راحت به من دسترسی دارند و توجه دارم که گرفتاری‌ها و این مشکلاتشان را بیان بکنند منهم آنها را به مبادی ذی‌ربط منعکس بکنم. ولی خوب این یک فرهنگی است که جا افتاده اگرچه به نظر می‌رسد که مشکلات مردم باید در مسیر قوّهٔ مجریّه حل بشود و هر کسی با هر کدام از ادارات مشکلی دارد لازم است به آن اداره مراجعه کند، گرفتاری‌هایش را مطرح بکند و اگر دید آن اداره مشکلش را حل نمی‌کند، به نماینده مراجعه کند و نارضایتی خود را از نحوهٔ مدیریّتی و یا نحوهٔ اجرای قوانین منعکس بکند.

در ارتباط با بحث ورزشی ما با نشست‌هایی که با وزیر وزرش، هم ورزش سابق و هم وزیر کنونی داشتیم در ارتباط با ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کاشان و سالن سه هزار نفری آن بودجه‌ای را به مرکز اختصاص دادند که متأسّفانه با اقداماتی که در اصفهان انجام شد، پیمانکاران ورزشگاه نقش جهان تمام پول‌های استان را چه کاشان و چه شهرستان‌های دیگر را برداشت کردند و یک ظلم بزرگ بر این مجموعه رفت که ما اعتراضمان را هم بیان کردیم و همچنان داریم روی این موضوع پافشاری می‌کنیم

سعی من این بوده که کاشان به عنوان یک شهر بزرگ، یک منطقهٔ فرهنگی ویژه همواره مدّنظر باشد، به گونه‌ای این موضوع را پیش ببریم که در شأن کاشان باشد.
من فکر می‌کنم که یکی از مشکلاتی که ما در ارتباط با کاشان داریم این است که کاشان به نسبت از برخی شهرستان‌ها بزرگ‌تر است، لذا کاشان را دیگر نمی‌شود در ظرف شهرستان جا داد، لذا هر گونه اقدامی در این رابطه بسیار مشکل است و سخت است در این‌ شرایط ما بگوییم که کاشان با این شرایط توسعه پیدا می‌کند. در سال‌های اخیر احساس من این بوده است که به علّت بزرگ بودن کاشان ضدّ توسعه رخ داده است و نتوانسته در مسیر توسعه گام بردارد. در عین حال من فکر می‌کنم که مدیران ما می‌توانستند با دیدگاهی بزرگ و با برنامه‌های بلند تبدیل بکنند این توسعه را امّا خوب چون این‌ها متناسب با ظرف شهرستان که کوچک‌تر از خود کاشان است تلاش کردند، طبیعتاً‌ به نظر من معدل خوبی را ما نمی‌توانیم قائل شویم. فارغ از این‌که آن مسئولین افراد قوی بودند یا افراد ضعیفی بودند. البتّه روشن است که همواره این مطرح بوده که به نظر می‌آید ما می‌توانیم در بعضی از ادارات اگر افراد توان‌مندتری باشند، این امکان فراهم شود که همچون خونی حیات بخش در رگ توسعهٔ کاشان به جریان دربیاید، این موضوع مهمّی است و حتماً ما باید به آن توجّه بکنیم و باید با یک برنامه‌ریزی که این برنامه هم در دست مسئولین قوّهٔ مجریّه باشد و هم نمایندهٔ مجلس آن را در اختیار داشته باشد، با یک وحدت رویّه سعی بکنیم این مسیر را بپیماییم.
به نظرم‌ یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که کاشان دارد این است که یک چارچوبهٔ برنامه‌ریزی شده برای توسعه ندارد و اگر ما خواسته باشیم به استان تبدیل بشویم باید حتماً مختصّات نقاط استان شدن و توسعه‌ای که استانی شدن نیاز دارد را در دست داشته باشم و بعد همگان بر مبنای آن حرکت بکنیم.
یکی از پیشنهاداتی که همیشه در ذهنم بوده فکر می‌کنم ما باید یک روز را به امید خدا در سال آینده به عنوان روز استان کاشان معیّن بکنیم و از همهٔ مردم بخواهیم که در آن روز با زدن بنر، با زدن اعلامیه، با زدن اطلاعیه این درخواست‌شان را به گوش مسئولین برسانند و الان به نظر می‌آید مردم کاشان در بین دو مرکز اصفهان و احساس کم‌وزنی میکنند، در واقع زیبایی‌ها، رفاه و توسعهٔ اصفهان به عنوان مرکز استان اصفهان و قم به عنوان مرکز استان قم قابل مقایسه نیست با کاشان. بنابراین ما حتماً باید در این مسیر تمام ظرفیّت‌ و تمام توانمان را داشته باشیم. چه خوب است که در یکی از روزهای فروردین ماه، ما روز استان کاشان را اعلام بکنیم و همگان تلاش کنند، همه سعی بکنند که در این روز همگانی این درخواستشان را به گوش مسئولین برسانند و از طرفی سعی کنیم که تلاشمان را هم‌سو کنیم.

من فکر می‌کنم که مدیران ما می‌توانستند با دیدگاهی بزرگ و با برنامه‌های بلند تبدیل بکنند این توسعه را امّا خوب چون این‌ها متناسب با ظرف شهرستان که کوچک‌تر از خود کاشان است تلاش کردند، طبیعتاً‌ به نظر من معدل خوبی را ما نمی‌توانیم قائل شویم

در عین حال ما باید تلاش کنیم که مسئولین کاشان در شأن مدیر کل باشند. چون فرمانداری ویژه به نظر من نتوانست توسعه را برای شهر ما به ارمغان بیاورد و فقط ما را با یک مسکن سعی کردند آرام کنند و این می‌تواند آن تشنگی و عطشی که مردم برای استان شدن داشتند را کاهش بدهد و از طرفی مسئولینی که در بعضی از ادارات داریم به نظرم می‌آید خوب در چارچوب‌های برنامهٔ توسعه حرکت نکردند که این هم یک موضوع مهمّی است. البتّه باید توجّه داشته باشیم که در دو سال گذشته دولت مشکلات عدیده‌ای داشته است. اعم از سال پایانی دولت آقای احمدی‌نژاد و سال‌ اوّل دولت آقای روحانی که این می‌تواند تأثیرگذار باشد در روند کار‌ها. بنابراین اوّلین اقدامی که مدنظر بنده است به عنوان نماینده این است که کاشان قبل از هر چیز ظرفیّت‌های استانی را احیا کند. یعنی از ظرفیّت‌های بالا استفاده بکند. چون ما باید توجّه بکنیم که این استان کاشان تبدیل به یک شعار تبلیغاتی نشود، چون هر فرد سیاسی می‌تواند با بیان و استفاده از نام استان کاشان یک تبلیغات انتخاباتی را راه‌اندازی کند.

 چنانچه کاشان در این مسیر گام برندارد و پیش‌زمینه‌هایش را ایجاد نکند، طبیعی است که آثار منفی‌ آن خیلی می‌تواند بیشتر باشد.پس اوّلین گامی که  ما باید برداریم باید این باشد به گوش مسئولین برسانیم که کاشان باید در ظرف بزرگ‌تری نسبت به شهرستان قرار بگیرد.
در مورد اقدامات عمرانی تلاش من این بوده که بحث ذخیره‌سازی گاز که الآن چند ماهی است در منطقهٔ آب شیرین شروع به فعّالیّت کرده است و قریب به دویست نفر الآن آن‌جا مشغول به کار هستند و هیئت‌هایی از هئیت‌های داخلی و خارجی در آن‌جا حضور پیدا کردند تا یک مخزن گازی یک میلیارد متر مکعب، در فاز یک به چهار میلیارد متر مکعب، در فاز دو را با موقعیّت بهینه‌ای که در آن‌جا وجود دارد ایجاد بکنند و این خودش می‌تواند یک میدان بزرگ گازی باشد که یک پالایشگاه را در کنار خودش داشته باشد.
موضوع دومی که موفّق بودیم و کار بزرگی شکل گرفت و آثار اقتصادی زیادی می‌تواند مترتّب بشود، در اقتصاد مقاومتی هم که مقام معظّم رهبری تأکید فرمودند یکی از بحث‌های آن اشاره دارد به ذخیره‌سازی گاز. موضوع دیگر بحث منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی بوده. منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی در ایمیدرو واقع شده و به علّت این‌که یک شرکت دولتی و شرکت‌های دولتی خیلی موفّق نیستند که منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی را عملیاتیش بکنند، زمینه تلاش زیادی را داریم انجام می‌دهیم که آن را به بخش خصوصی واگذار بکنیم. تا ما از این وضع خارج بشویم.  در بحث منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی ما موفّق نبودیم، ولکن تلاش‌هایمان ادامه دارد و من فکر می‌کنم راه حل عملیاتیش این است که ما این را از ایمیدرو بگیریم و به بخش خصوصی کاشان در اختیارشان قرار بدهیم و آن‌‌ها بیایند و آن منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی را عملیاتی بکنند. در بعد رادیو کاشان نشست‌های زیادی را داشتیم با آقای ضرغامی، با آقای روحانی و قبل هم با آقای احمدی‌نژاد و نهایتاً الآن موضوعی را که مطرح کردم این است که با توجّه به سایت هسته‌ای در کنار کاشان، رادیو کاشان ضرورت پدافندی غیر عامل این سایت است و ما به  همین علّت ‌باید رادیو کاشان را داشته باشیم و الآن روی این موضوع فشار زیادی را گذاشتیم تا به امید به خدا ببینیم چه اتّفاقی می‌افتد.
بحث فرودگاه کاشان را داشتیم که بودجه‌اش را من از محلّی تأمین کردم و قرار شد که مجموعهٔ ترمینال ملّی که قبلاً مصوبه‌اش از مقام معظّم رهبری گرفته شده بود، تبدیل بکنیم به ترمینال ملّی، تلاش‌های زیادی را داشتیم که موافقت سپاه را در این رابطه بگیریم با توجّه به اوامر مقام معظّم رهبری ولی تاکنون در این رابطه موفّق نشدیم و چنانچه ظرف یک هفتهٔ آینده ما نتوانیم این موافقت را که واگذاری قطعی قسمت ترمینال ملّی است به مجموعهٔ فرودگاه‌های کشوری بگیریم متأسّفانه مجبور می‌شویم که آن بودجه را برگشت بدهیم و این خسارت زیادی است، چون به هر صورت بودجهٔ میلیاردی را ما با مشکلات خیلی عدیده‌ای گرفته بودیم برای فرودگاه.  فرودگاه، رادیو و منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی، همه زیر ساخت‌های استان شدن است باید تلاش بکنیم این زیر ساخت‌ها فراهم بشود.

یکی از پیشنهاداتی که همیشه در ذهنم بوده فکر می‌کنم ما باید یک روز را به امید خدا در سال آینده به عنوان روز استان کاشان معیّن بکنیم و از همهٔ مردم بخواهیم که در آن روز با زدن بنر، با زدن اعلامیه، با زدن اطلاعیه این درخواست‌شان را به گوش مسئولین برسانند

در ارتباط با بحث ورزشی ما با نشست‌هایی که با وزیر وزرش، هم ورزش سابق و هم وزیر کنونی داشتیم در ارتباط با ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کاشان و سالن سه هزار نفری آن بودجه‌ای را به مرکز اختصاص دادند که متأسّفانه با اقداماتی که در اصفهان انجام شد، پیمانکاران ورزشگاه نقش جهان تمام پول‌های استان را چه کاشان و چه شهرستان‌های دیگر را برداشت کردند و یک ظلم بزرگ بر این مجموعه رفت که ما اعتراضمان را هم بیان کردیم و همچنان داریم روی این موضوع پافشاری می‌کنیم. مبلغی که به کاشان رسید بیش از هفتصد، هشتصد میلیون تومان نبود در حالی که ما انتظار داشتیم که پنج میلیارد تومان پول بیاید و بحث ورزشگاه سه هزار نفری ما به پایان برسد.
در ارتباط با بحث‌های جاده‌ای، باند دوم جادهٔ کاشان- نیاسر- مشهد اردهال را داشتیم که باند دوم پیشرفت‌های خوبی داشته امّا نیازمند پل‌های غیر هم سطح است که این را تا الآن ما موفّق نشدیم عملیاتیش کنیم امّا اجرای باند دوم به نظرم می‌آید که موفّقیت‌آمیز بود.
در ارتباط با بحث‌های پزشکی قریب به ۱۷ میلیارد تومان سعی کردیم که بودجه بیاید تا مشکلات درمانی کاشان مرتفع شود. در عین حال دانشگاه کاشان با کمک مسئولین به درجه یک تبدیل شد این یک موفّقیت بزرگ است برای دانشگاه کاشان. هم‌چنین مشکل دانشکدهٔ دندان‌سازی که تا حالا کاشان نداشت و مجبور بودند برای جراحی‌های لثه یا ارتدونسی به اصفهان یا قم یا تهران مردم مراجعه کنند، دانشگاه دندان پزشکی را ما مجوزش را گرفتیم و دانشجویش الآن در کاشان فعّال است. دانشکده دندان پزشکی فعّالیّت خودش را از بهمن ماه آغاز کرده است.
در مورد کشاورزی در سال گذشته قریب به ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی را با کمک جهاد کشاورزی به منطقه آوردیم و این می‌تواند کمک خیلی زیادی را به منطقهٔ ما داشته باشد.
در مورد هلال احمر تلاش‌های خیلی زیادی شکل گرفت و تلاش شد که یک ست کوهستان، لیفتراک، آمبولانس و خودروی نجات به بخش هلال احمر اختصاص پیدا کند.

ما باید تلاش کنیم که مسئولین کاشان در شأن مدیر کل باشند. چون فرمانداری ویژه به نظر من نتوانست توسعه را برای شهر ما به ارمغان بیاورد و فقط ما را با یک مسکن سعی کردند آرام کنند و این می‌تواند آن تشنگی و عطشی که مردم برای استان شدن داشتند را کاهش بدهد و از طرفی مسئولینی که در بعضی از ادارات داریم به نظرم می‌آید خوب در چارچوب‌های برنامهٔ توسعه حرکت نکردند که این هم یک موضوع مهمّی است

برای بعضی از امامزاده‌ها را هم کمک‌هایی را از وزارت ارشاد گرفتیم . تلاش‌هایی را داشتیم که اطراف سیلک را آزاد سازیش را انجام بدهیم. محوری که این‌جا از مشکلات عمدهٔ ما بود، همین‌طور مشکل شهر شدن راوند، شهر جوشقان و استرک و کمک به فضاهای ورزشی بعضی از شهر‌ها و بخش‌ها که اقداماتش انجام شده.  آنچه که ما الآن داریم تلاش می‌کنیم در ارتباط با جاده‌های مختلف کاشان، مثل جادهٔ برزک است که برای مردم اهمّیّت ویژه‌ای برخوردار است و سعی‌ما این است که آن‌جاده عملیاتی شود و آن مسیر بسیار خطرناک را تعریضش بکنیم. همین‌طور بحث کمربندی کاشان را داریم و تعجیل می‌کنیم تا مشکلاتی که فراروی آن است برطرف بشود و نشست‌هایی را با اعضای شورای شهر کاشان داشتیم. مشکلاتی که شهرداری دارد با دستگاه‌ها سعی کردیم که با آن‌ها گفتگو بکنیم تا به یک شکلی که کمک بکند به زیبایی شهرمان آن‌ها صورت بگیرد و انجام بشود.
در ارتباط با بحران آب، ظرف ده سال گذشته میزان آبی که از زاینده رود به کاشان اختصاص پیدا کرده، دویست لیتر در ثانیه بوده که با تلاش زیادی که انجام شد الآن به ۳۵۰ لیتر در ثانیه رسیده و این تلاش بیشتری را همچنان طلب می‌کند تا ما بتوانیم آن نیاز واقعی مردم که افزون بر مصوّبات است، عملی بشود. ولی در مدّت شش ماه گذشته گرفتن ۱۵۰ لیتر به نظر من یک موفّقیت بوده است اگرچه ما فاصله داریم با آنچه که باید باشیم.
گفتگو از: سعید غلامیان

این گفتگو ادامه دارد…

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=28852
مطالب مرتبط

 • عشق تیمسار اسفند ۱۹, ۱۳۹۲ - ۹:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  تیمسار مدیریت خوبش را دیکته نمود
  و نشان داد چرا ایشان سفیر ایران در عربستان و رئیس دانشگاه دافوس انتخاب شدند

  (0)(0)
 • علی اسفند ۱۸, ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  تاکنون کاشان نماینده ای با این متانت به خود ندیده بود. تیمسار مچکریم

  (0)(0)
 • میری .دانشگاه کاشان اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  …[حذف توسط مدیر سایت]
  خطاب به نویسنده متن به کجا اینچنین شتابان – نوشته حسین
  بنده نیز چند سئوال دارم که دوست دارم جواب بگیرم از حسین.
  1) اینکه گفتید که تبلیغات تمام شده و باید این افراد به کار خود ادامه بدهند نه دخالت در امور اداری شهر درست است
  2) شما قبول دارید که بعضی مدیران اداره شهر سطح علمی و کارایی آنها از بعضی کارمندان آن اداره پایین تر است ؟
  3) شما قبول دارید تنها شخصی که همه مردم هر اتفاق خوب و بدی در شهر اتفاق بیافتد به شخص نماینده مربوط می دانند.نه بیت علما
  4) شورای شهر مسئولیتش چیز دیگری است و نظارت بر کارهای اجرایی و….شهردار دارد نه عزل و نصب مدیران
  5) شخص شما و مردم اگر از مدیر و مسئول اداره و ارگانی شکایت داشته باشید و مشکلی ایجاد شده باشد در شهرستان به چه کسی مراجعه می نمایید؟
  6) اگر سئوال شما در مورد بند 5 غیر از نماینده شهر است چرا هر روز بیش از 50 نفر حداقل به دفتر نماینده مجلس شهر مراجعه می نمایند.
  7) اگر باز هم مورد قبول شما نیست لطفا به دفتر نماینده مجلس بروید و شخصا راهکار تان را اجرا نمایید.
  8) واقعا فکر میکنید نماینده شهر نمی توانست در زمان احمدی نژاد تغییرات ایجاد نماید ؟ مانند بخشایش نمایند مخالف احمدی نژاد که در کمتر از 5 ماه تمامی روئسای اداره جات اردستان و زواره را برکنار نمود./علت تاخیر نماینده کاشان را چه میدانید؟
  منتظر جواب شما هستم اگر مردانگی نمایید و حذف نفرمایید و جواب بدهید.
  متشکر
  در صورتی که …[حذف توسط مدیر سایت] مردانگی جواب دان که نداشت / مردانگی تیتر خبر را هم نداشت

  (0)(0)
  • مدیر سایت اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

   اگر چه کاشان نیوز بنا ندارد دیدگاه‌های خوانندگان را حذف کند اما معتقدیم نظرات توهین آمیز و مخالف قانون امکان انتشار ندارند. کما اینکه ابتدای این نظر توهین آمیز بود و به همین دلیل حذف شد.
   از این گذشته تقابل رسانه‌ای و توهین نسبت به همکاران رسانه را نیز جایز و قابل انتشار نمی‌دانیم و در این صورت هیچ قسمتی از مطلب منتشر نخواهد شد و یک مطلب مهم هم این است که تقابلات شخصی و نقد شخصی که مطلبی نوشته یا نظری ارسال کرده نیز قابل قبول و نشر نیست، دیدگاه باید نقد یا نظری در مورد مطلب منتشره باشد. رسانه محل نزاع نیست محل تضارب و تعاطی آراء می‌باشد.

   (0)(0)
 • میری .دانشگاه کاشان اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  الحمد ا…نماینده هرساله گزارش عملکرد خود را به صورت رسانه ای اعلام نموده .
  بعضی ها که در شورا پیروز شده و منصوب به بیت بوده تمام کسانی را که رای هم نیاورده اند را نیز در شهرداری مشغول به کار نمودند.
  کسانی هم که پشت پرده بودند را نیز مانند ر…[حذف توسط مدیر سایت] و ص…[حذف توسط مدیر سایت] و…در شهرداری مشغول به کار و حقوق درنظر گرفتند.
  تمام شهردارهای منطقه و معاونین و سازمانها را تغییر داده اند .وهیچ کس صدایش در نیامد؟؟!!!چرا؟؟!!!
  همین پرتال سکوت کرد.
  مدیرانی از خارج کاشان آوردن در شهرداری و مشاورانی با حقوق میلیونی !!!!کسی صدایش در نیامد !!!!
  فرمانداری سکوت کرد!!!!بیت معظم حمایت نمو!!!!!
  حتی نماینده مجلس شهر !!!!!چرا
  آیا این حق مردم کاشان است
  شما اینگون انتقاد نمایید از مسئولین شهر.
  جناب ملک آبادی و امثالهم چرا شما نمیروید گزارش عملکرد از نماینده شهر و فرمانداری و ادارجات بخواهید!!!!!!
  آیا شما خواسته اید یا فقط شعار داده اید.
  جان پسرت جواب بده و از روی وجدان پاسخ بده
  مسئولین شهر بخدا ضعیف هستند.شما با اینکار ها خیانت به فرزندانمان و نسلهای آینده میکنید .آینده گان قضاوت بهتری میکنند.
  چرا از شهردار و شورای شهر و فرماندار و نماینده و بیت [آیت الله]نمازی در خصوص تغییرات شدید و تند در شهرداری سئوال نکردید .که برای چه بوده.
  باز هم نماینده 2 سال بررسی و تحمل نمود و بنده از ایشان پرسیدم چرا اینقدر طول میدهید برای تغییرات ایشان ابراز داشت که نمی خواهم دست بکاری بزنم بعد پشیمان بشوم .باید شناختم را نسبت به مسئولین بیشتر باشد تا تصمیم درستی بگیرم و وجدانم راحت باشد.
  آیا شورا و شهردار این کار را نمودند یا فورا حزبی عمل کرده و همه را خوب وبد برکنار کرده .
  شما را قسم داده که با وجدان جواب

  (0)(0)
 • سینا اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.همچنان منتظر بخش دوم مصاحبه هستیم.؟؟؟!!!!

  (0)(0)
 • هنردوست اسفند ۱۶, ۱۳۹۲ - ۲:۳۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  گاز که از زمان آقای گرانمایه پیگیری شده بود. نبود روابط عمومی قوی در دفتر ایشان عامل بی اطلاعی مردم است. رادیو هم که از قبل بوده و هیچ کاری نشده. منطقه ویژه اقتصادی هم که محقق نشده. فرودگاه هم که نمیشه.
  پس بگید فقط در فراکسیون ها عضو بودید و با سوزوکی ویترای شهرداری رفتید بهارستان. این زندگی ساده مسئولین است که مد نظر حضرت امام بود ؟ همه مردم ماشین 100 میلیونی سوار میشند که نماینده مجلسشون باید سوار بشه ؟ اوونم با پول عوارض مردم کاشان نه کاشان و آران و بیدگل.

  (0)(0)
  • حامیان روحانی در کاشان اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۳:۵۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   آیا رئیس جمهور و وزرا و ائمه جمعه و….نیز همین کار را مینماییندو با پراید تردد میکنند!!!!!!!!!!!
   هرشخصی در خور مسئولیتی که دارد دولت موظف است که خودروی ایمن در اختیارش بگذارد.
   محافظ از نماینده و جان ایشان مانند وزرا و دیگر مسئولین بلند پایه است
   این حتی در کشورهای پیشرفته و دمکراسی نیز حاکم است.
   نماینده مانند وزیر و حتی بالاتر است .آن موقع شما ببینید استاندار چگونه است.
   نماینده مجلس وکیل یک شهرستان در امور کشور است .چرا دو محافظ یک نماینده مجلس دارد.بخاطر جایگاهش نه شخص نماینده.
   شما نقطه ضعف از نماینده ندارید این مسائل بیهوده را میگویید.
   شما انصاف را رعایت نمایید و کمی وجدان داشته باشید
   انتقاد در راستای وظایف نماینده نمایید نه مانند بیسوادان خودتان را بخواب بزنید.
   شما در زمان توفیقی و گرانمایه کجابودید

   (0)(0)
   • کریمی اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵ ب.ظ - پاسخ دادن

    در زمان گرانمایه هیچ کس جرات انتقاد نداشت و هر سایت و وبلاگی متنی علیه ایشان مینوشت فورا تعطیل میشد.
    ولی در زمان تیمسار آزادی بیان بیشتر شده در سایتهای کاشانی ولی فهم و درک این مطلب برای بعضی ها جا نیفتاده و فرهنگ درست آنرا بلد نیستند.و برای آنان رضوان نژادها و گرانمایه ها باید حاکم باشند.

    (0)(0)
    • میری .دانشگاه کاشان اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

     به نظر شما آیا مردم نباید از کارکرد مدیران شهرشان در طول مدت ریاست آنان در اداره مربوطه به مردم گزارش نمایند تا مردم خودشان بهتر تصمیم بگیرند که این مدیر توانمند و در خور شهر کاشان هست یا نه .
     آنکه پاک است چه منتش به خاک است
     اگر مدیری به خود اطمینان دارد که در خدمت مردم بوده و تلاش نموده چرا می ترسد به مردم جواب پس بدهد و گزارش عملکرد بدهد.
     وظیفه نماینده مجلس غیر از این است ؟بگویید تا ما هم متوجه وظایف نماینده بشویم/
     نماینده مجلس وکیل مردم است .چرا نباید به موکل مردم کسی پاسخگو باشد.
     مجلس در راس امور است یا نه /
     می دانیم این را هم حذف میکنید و پاسخی برای آن ندارید

     (0)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: