تاریخ ارسال : ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۴۴ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

تئاتر «قصه ظهر جمعه» نمایشی که گفتنی‌های بسیار دارد

کاشان نیوز- مرضیه گیلاسی: اگر می‌خواهید ساعتی را در حال و هوای دهه شصت قرار بگیرید و دمی کوتاه نوستالژی شوید و همراه با دغدغه‌های آن روزها، شیوه‌ی لباس پوشیدن، چیدمان منزل، فیلم‌ها و سریال‌هایی که صداوسیما پخش می‌کرد و نحوه‌ی ارتباطات خواهر و برادری در خانواده‌ی پرجمعیت ایرانی، آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌کنم به تماشای تئاتر «قصه ظهر جمعه» بنشینید که تا جمعه ۶ مرداد در تماشاخانه ماه در فرهنگسرای مهر اجرا می‌شود.
تئاتر قصه‌ی ظهر جمعه قصه‌ی آدم‌های معمولی از یک خانواده‌ی ایرانی ست که سعی دارد دغدغه‌های مشترک یک خانواده‌ی نسبتاً پرجمعیت در دهه‌ی شصت را به نمایش بکشد. سبک نمایش کاملاً رئال و واقع‌گرایانه است و مخاطب در سرتاسر اجرای نمایش همواره به دهه‌ی شصت فراخوانده می‌شود. خلاقیتی که کارگردان این تئاتر به خرج داده بود تغییر لهجه یکی از کاراکترهای داستان از اصفهانی به کاشانی بود که الحق والانصاف خوب اجرا می‌شد ولی شوربختانه سایر بازیگران هنگام اجرا و ایفای دیالوگ‌هایشان متأثر از لهجه‌ی کاشانی وی می‌شدند و آنها هم به خطا برخی از دیالوگ‌ها را به لهجه کاشانی بیان می‌کردند. ولی از اینکه این عروس کاشانی خانواده نقش تسهیل گر در خانواده‌ی شوهر داشت و فعالانه در همه‌ی کارهای منزل و رتق‌وفتق امور خانه فعال بود، مخاطب به خودش می‌بالید که زن کاشانی چقدر بساز و فعال و پرشور است!
این نمایش گفتنی‌های بسیار دارد که توصیه می‌کنم حتماً از این فرصت باقی‌مانده استفاده کنید و به تماشای نمایشی بروید که برشی از زندگی و دغدغه‌های یک خانواده‌ی ایرانی دوران انتهایی دهه شصت است. حتم هم از سبک ادبیات کلامی کاراکتر «قدرت» (پسر دوم خانواده) خواهید خندید و یا که مشمئز خواهید شد!
و متأسفانه و متأسفانه و متأسفانه آفت این برنامه‌ها تأخیر در شروع اجراست که ظاهرا به‌غیراز آداپته شدن با چنین وضعیتی ظاهرا هیچ راه‌حلی باقی نمی‌ماند. دیشب نمایش با تأخیر نیم‌ساعته شروع به اجرا کرد که حقیقتاً نمی‌شود از این‌همه مدت انتظار راحت عبور کرد. البته این تأخیر و بوی سیگاری که در اواسط اجرا در سالن پیچید، هیچ‌چیزی از خوبی‌ها و ارزشمندی هنری گروه نمایشی «میم» و تئاتر قصه‌ی ظهر جمعه کم نمی‌کند. برایشان آرزوی موفقیت دارم.ad

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67803
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: