تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت : ۱:۵۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

تابلوی خیابان «ارباب تفضلی» نیامده رفت

روزنامه کاشان: تابلو خیابان در حال احداث «حاج حسن تفضلی» که حدود ۶ ماه پیش، پس از تصویب در شواری شهر در ابتدای آن خیابان نصب شده و پس از چند روز برداشت شده بود، مجدداً چند روز پیش با اصلاحاتی نصب شد، اما در کمتر از دو روز ناپدید شد.
در پی اعتراض‌ چند تن از شهروندان و روزنامه‌نگاران کاشانی، نسبت به بی‌توجهی به خدمات مرحوم «حسن تفضلی» پدر نساجی ایران و شخصیتی که میراث گرانبهایی از خدمات ارزشمند او برای کارگران و شهروندان کاشان، بر جای مانده، و پیشنهاد نام‌گذاری میدان یا خیابانی در سطح شهر به نام آن مرحوم، کمیته نام‌گذاری معابر شورای شهر کاشان، خیابانی در دست احداث جنب کارخانه شماره یک ریسندگی و بافندگی کاشان، حدفاصل خیابان ۲۲ بهمن و خیابان حاشیه ورزشگاه شهید ناصر فکری (چهل جریب) را به نام وی نام‌گذاری نموده و تابلو آن ابتدای خیابان نصب شد.
نصب تابلو با نام «حسن‌تفضلی» و بدون هرگونه پیش‌وندی، با اعتراض روبه رو شد. به دنبال آن تابلو از محل برداشته شده، و پس از حدود ۴ ماه، یکی دو روز پیش با اصلاحات و افزودن پسوند محترم «حاج» به ابتدای نام «تفضلی» در محل نصب شد. اما این نصب دو روز هم دوام نیاورد و مجددا از محل مورد نظر حذف شده است.


مسئول کمیته فرهنگی شورای شهر طی گفتگویی تلفنی با تارنمای روزنامه کاشان اظهار داشت: این خیابان در شأن ارباب تفضلی نبود، تابلو را برداشتیم.

 واعظی اضافه کرد: با درخواست خانواده مرحوم تفضلی و شهردار کاشان این موضوع در دستور کار شورا قرار گرفت و پیشنهاد شد که بلوار صنعت که خیابانی آبرومند و متناسب با شأن و نام ارباب تفضلی است، با توجه به اینکه تفضلی را پدر صنعت نساجی نامیده اند به نام ایشان نامگذاری شود. وامیدواریم که بزودی این نامگذاری اجرایی شود.

 

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=11133
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: