تاریخ ارسال : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۱ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly
با دستور دادستان کاشان؛

تالار و رستوران خانه نگین که هزینه زندگی اطفال یتیم و بدسرپرست را تامین می‌کند پلمپ شد

کاشان نیوز: به دستور دادستان کاشان روز جمعه ۱۷ آذر، خانه نگین به دلیل برگزاری یک برنامه رونمایی جواهرات توسط شرکت زرسام پلمپ شد و مدیر این شرکت نیز به‌صورت تلفنی احضار و علی رقم صدور قرار وثیقه بازداشت شد.

مدیر شرکت زرسام قبل از آن طی تماسی با کاشان نیوز اعلام کرده بود که ویدئوی منتشرشده در فضای مجازی تماماً در کاشان و خانه نگین برداشت‌نشده است و انتشار ویدئوی ادیت شده آن یک سهل‌انگاری بوده است.

مصلحی همچینن اظهار داشت که بابت آن اشتباه، برای عذرخواهی رسمی یک بیانه ارسال خواهد کرد.

وی ضمن اظهار تأسف از این اشتباه که باعث ایجاد شبهه ارتکاب خلاف شرع شد گفت؛ از رفتار کسانی که اتهام خلاف شرع به را وارد کرده اما خود دست به انتشار وسیع ویدئوی آن زده‌اند متعجب است.

وی همچنین این اقدامات را نوعی بداخلاقی برای تسویه حساب‌های جناجی دانست.

مدیر خانه نگین نیز در این رابطه گفت؛ این برنامه با مجوز کتبی اداره ارشاد برگزار گردیده است و پلمپ نگین، قبل از اینکه بررسی شود چه مقدار از ویدئوی منتشرشده در این مکان فیلم‌برداری شده باعث تعطیلی این مجموعه خواهد شد.

شفیع افزود؛ درآمد خانه نگین بابت امرار معاش نزدیک پنجاه کودک بی‌سرپرست و بد سرپرست که در پنج‌خانه تحت پوشش موسسه نگین تحت نظارت بهزیستی نگهداری می‌شوند صرف می‌شود.

لازم به ذکر است موسسه خیریه نگین خیرین کاشان که متولی نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بد سرپرست است توسط یک هیئت‌امنایی ۹ نفره که انتخاب و تعیین هیئت‌مدیره و نظارت بر آن ازجمله وظایف آن است، با نظارت سازمان بهزیستی اصفهان اداره می‌گردد.

این موسسه در چهار مقطع سنی برای پسران، ۴ خانه را مدیریت می‌کند و یک خانه نیز برای نگهداری دختران تحت پوشش دارد و تأمین هزینه زندگی، تحصیل، یافتن شغل مناسب و تأمین مسکن به مدت ۵ سال پس از ازدواج اطفال تحت پوشش  این خانه‌ها را به عهده دارد.

گفتنی است هزینه نگهداری و تأمین هزینه‌های ۵ خانه نامبرده در فوق از محل رستوران و تالار و هتل سنتی نگین تأمین می‌گردد که اکنون با دستور دادستان پلمپ شده است.

سرمایه این مجموعه از اموال شخصی آقای دکتر فریور و خانم اخوان تامین شده و در حال حاضر در شرف وقف است و با تعیین شورای متولی و ارسال اسناد به دفترخانه اسناد رسمی در کاشان مقدمات آن برای وقف فراهم‌شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69660
مطالب مرتبط

 • علیرضا آذر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  جالبه که در یک مطلب خواستار برخورد قانونی هستید و در مطلب دیگر به برخورد قانونی با متخلفان اعتراض دارید!

  (3)(1)
  • مدیر سایت آذر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵ ق.ظ - پاسخ دادن

   کدام آدم نادان و کم شعور و با برخورد قانونی مخالف است؟ چرا نعل وارونه می‌زنید؟

   (1)(2)
  • مهدوی آذر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷ ق.ظ - پاسخ دادن

   مشکل مملکت ما همینه؛ وقتی میخایم مشکلی رو حل کنیم میزنیم یه جا دیگه رو نابود می کنیم. خانه نگین تمام درآمدش برای امور خیریه است (فکر می کنم بچه های بی سرپرست) و فقط برای اون شب خانه رو به این شرکت اجاره داده بودند. مثل هر تالار و ….
   حالا چرا رفته اند و این خانه رو پلمپ کرده اند مسئولین باید پاسخگو باشند.
   جایی که منبع درآمد هست آن هم نه شخصی بلکه خیریه. تأسف

   (3)(1)
 • ناشناس آذر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۲:۱۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  جناب آقای … چرای برای ربوی بودن بانکها و هزار خلاف شرع دیگه صدات در نمیاد مگه مراجع قم فتوا ندادند ؟ چرا …[حذف توسط مدیر سایت] با جناح بازیهای کثیف باعث تعطیلی محلی شدند که امرار معاش ایتام و بد سرپرستان را عهده دار است ؟ کدامیک از شما حاضرید هزینه این کودکان را متقبل شوید ؟ ظاهرا سوراخ دعا را گم کرده ایم برای ربا خفه شده ایم چون زورمان به بانکها و عوامل قدرت نمیرسد و برای منکراتی که به سیاستمان لطمه میزند اقدام میکنیم تا عده ای یتیم را …. !!! شاید عملکرد کمیته ها را به خاطر ندارید و یا سنتان به آن قد نمیدهد و عواقبش را تحلیل نفرموده اید . اگر در اتوبوسی یک زن حجابش را بردارد ، باید اتوبوس را به پارکینگ برد یا با متخلف برخورد کرد ؟ در سالنهای عروسی این شهر مطربان میکوبند و رقاصان ….. و در باغهای مجوز دار اطراف همین شهر بعد از مراسمات عروسی و جشن تولد مشروبات سرو میکنند و مختلط …
  التماس ذره ای تفکر .
  واقعا دین مبین اسلام این است !!! سیاست بازی حربه ای کثیف است که آن رویش هم روزگاری برملا خداهد شد . جالب است عده ای از مسئولین محترم شهر به محض خبر دار شدن به کربلا مشرف گشته اند .

  (2)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: