تاریخ ارسال : ۰۳ تیر ۱۳۹۱ ساعت : ۴:۱۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

تاکسی‌های کاشان به کارت‌خوان مجهز می‌شوند

ریس کمیسیون فرهنگی شورای شهر:
تاکسی‌های کاشان به کارت‌خوان مجهز می‌شوند

روزنامه کاشان: در آینده‌ای نزدیک، تاکسی‌های شهری کاشان به دستگاه‌های کارت‌خوان مجهز می‌شوند.
 «حسین واعظی» مسؤل کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشان، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: مصوبه طرح نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری در سیصد و شصت و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی و با حضور رئیس، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار این شهرستان به تصویب رسید.
به گفته وی، تسهیل در پرداخت کرایه و سوار و پیاده شدن مسافر، نظارت دقیق‌تر بر عملکرد تاکسی‌های درون‌شهری، امکان مدیریت و نظارت بیشتر بر ناوگان و نحوه عملکرد تاکسی‌ها از اهداف مهم این مصوبه محسوب می‌شود.
 «واعظی» یادآور شد: با اجرای نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری مشکلات عدم پول خرد در هنگام پرداخت بقیه کرایه مسافر برطرف می‌شود.
عضور شورای شهر کاشان، در ادامه با اشاره به موفقیت طرح سیستم کارت‌خوان در اتوبوس‌های شهری کاشان و رضایتمندی شهروندان از این طرح ابراز داشت: مسافران تاکسی هنگام استفاده از کارت‌خوان، براساس میزان نرخی که برای هر یک از مسیر‌ها تعریف شده است از موجودی کارت خود به‌عنوان کرایه استفاده می‌کنند.
 «واعظی» همچنین از نصب سیستم GPS (مکان‌یاب و موقعیت‌یاب) در تاکسی‌های درون‌شهری کاشان خبر داد.
وی در ادامه، تعداد تاکسی‌های زیر پوشش سازمان تاکسیرانی کاشان را حدود یک‌هزار و ۲۷۲ دستگاه ذکر کرد و افزود: هر تاکسی درون‌شهری روزانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ مسافر را جابجا می‌کند.
به گفته وی از مجموع این تعداد تاکسی حدود ۶۳۸ دستگاه آن تاکسی گردشی، ۴۵۶ تاکسی خطی، ۱۶۵ تاکسی بی‌سیم و ۱۳ تاکسی نیز ویژه بانوان است.
عضو شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به اینکه ناوگان تاکسیرانی کاشان در ۴۰ خط که کل محدوده شهر‌ها و روستاهای این شهرستان را شامل می‌شود، فعالیت دارد متذکر شد: ۱۸ درصد جابجایی‌های درون‌شهری مسافران کاشان توسط ناوگان تاکسیرانی شهرستان کاشان انجام می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=7166
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: