تاریخ ارسال : ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
علی رسول زاده: ما برای «حاج صفی» استثنا قائل شدیم

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد

کاشان نیوز-امضا محفوظ: ظاهراً قرار است هر اتفاق مردمی در کاشان به نحوی مصادره به مطلوب سیاست شود، یک روز اصولگرایان یک روز اصلاح طلبان و امروز عضو مشترک جناحین!. شورای شهر و شهرداری کاشان چه در دوره گذشته و چه در دوره فعلی هیچ تلاش نافعی برای ورزش و خاصه فوتبال نکردند، بخصوص برای رشد و ترقی حاج صفی در این دو نهاد اعتباری و حمایتی وجود نداشته و ندارد؛ اما چطور شد که ناگهان با جام جهانی به یاد فوتبال و کاپیتان تیم ملی افتادند خود حدیث دیگری است. اما کاش به یک هدیه بسنده کرده و مردم را جمع و سخنرانی نمی‌کردند، کاش نشان بی‌هویت و خلق‌الساعه شهروندی سیلک آن‌هم درجه سه را مطرح نمی‌کردند!!

نشانی که هنوز در کاشان هم محلی از اعراب ندارد نام ملی بر آن گذاشته و با عنایات ملوکانه اعطایش کردند! و در سایت شهرداری کاشان آمده است: «توجه ویژه به نام آوران، مفاخر و انسان های تاثیر گذار و ذخیره های فرهنگی این دیار تا کنون کمتر مورد عنایت(!) قرار گرفته بود و شهرداری کاشان در پاسخ به این نیاز تاریخی اقدام به طراحی «نشان سیلک» به عنوان یادمان تلاش انسان های تاثیرگذار در کاشان کرد که در سه سطح و به عنوان نشان ویژه شهروندی به کاشانی(!) اعطا می گردد و نخستین اجلاس اعطای این نشان مهرماه امسال برگزار خواهد شد(!)

از شهرداری که بگذریم، فرازهایی از سخنان رئیس شورای شهر کاشان در مراسم تقدیر از احسان حاج صفی این‌گونه بیان شد که …«و یک خبر خوب و خوش (همهمه و بی‌توجهی حاضران)-اگر عزیزان اجازه بدهند که آقای حاج صفی هم این معنا را خودشان متوجه شوند- و آن خبر این است. این خبر را تا الآن یکی دو نفر بیشتر نمی‌دانند! میدانید که کاشان ما نام‌گذاری‌اش بر اساس مسائل «مهم» شهر اعم از شهدا، علما، بزرگان، نامداران شهر ما هست «یک استثنا ما قائل شدیم» برای جناب آقای احسان حاج صفی به‌عنوان کاپیتان تیم ملی که در برابر نامداران فوتبال در دنیا …لذا این پیشنهاد را بنده را به بعضی از دوستان دادم و پذیرفتند که انشاالله یک معبر و یک موضوع میدان یا خیابان یا یک جای مناسب و خوبی را با ابتکار شورای شهر انشاالله به نام این عزیز نام‌گذاری خواهیم کرد.»

در گیرودار مشکلات شهرداری و شورای شهر کاشان در جوّی که در سراسر ایران هم‌زمان با جام جهانی به راه افتاده است کاشان هم به بزرگداشت حاج صفی همت گماشت. نشان درجه سه شهروندی تحت عنوان «سیلک» از طرف  شهرداری به وی اهدا شد! و این سؤال را دامن زد که چرا درجه ۳ درجه‌یک و دو آن به چه کسانی تعلق دارد؟ و اصلاً هویت این نشان چه سابقه و تاریخچه‌‌ای دارد؟

ولی برداشتی که از سخنان رئیس شورای شهر کاشان می‌شود از این نشان ناهنجارتر و اعجاب‌آورتر است! ماحصل کلام اینکه گفته شد که برای نام‌گذاری در کاشان شرایط خاصی داریم و چون آقای حاج صفی این شرایط را ندارند برای وی استثنا قائل شده‌‌ایم!

آقای رسول زاده! احسان حاج صفی را الآن دنیا می‌شناسند و میلیون‌ها نفر ایرانی در هر دریبل، پاس و شوت او نفس در سینه‌شان حبس شده و…شوتی که منجر به گل مراکش شد چنان اثری داشت که  با این سخنان خود را رسوا نکنید، چند میلیارد نفر بازی گروه مرگ را با حضور حاج صفی دیدند، بازی‌های متعدد وی را مستقیم و غیرمستقیم در جام جهانی و دیگر مسابقات در دنیا پخش شد. نامدار یعنی چه آقای رسول‌زاده؟ فوتبالیست‌های جهان نامدارند و ستاره فوتبال ما را شما با لطف و استثنا نامدار حساب می‌کنید؟!! این دیدگاه خودبسنده و مطلق‌نگر را بیاندازید دور، اگر حرف نزنید مطمئناً کسی ایرادی نخواهد گرفت.

و اما شما قولی را دادید که هنوز برنامه‌ای برای آن ندارید! توصیه می‌کنم تا تنور داغ است حرفتان را عملی کنید که این دوره بگذرد شاید برای ابد امکان اعمال‌نظر نداشته باشید؛ که معبری یا میدانی یا یک جایی… را با استثنا به‌نام احسان حاج صفی کنید.
راستی در سخنانتان گفتید به برخی از اعضای شورا پیشنهاد کردید و پذیرفتند و در ضمن هم گفتید که این خبر را تا الآن یکی دو نفر بیشتر نمی‌دانند، یک نفرش شما، نفر دوم کیست؟ و اینکه آیا دونفره این اتفاق را تصویب کرده‌اید؟ نام آن‌ها که نپذیرفتند را هم اعلام کنید تا شهروندان آنها را هم بشناسند!

سخنان رئیس شورای شهر را اینجا بشنوید

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71529
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: