تاریخ ارسال : ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۹:۳۵ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات در کاشان؛

تا پایان دولت تمام روستاهای کاشان صاحب زیرساخت‌های پهنای باند می‌شوند

کاشان نیوز: معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «آی‌سی‌تی» مهمترین زیرساخت توسعه و پیشرفت کشور است.

مرتض براری در جمع دانشگاهیان دانشگاه کاشان اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات(آی.سی.تی) یکی از حوزه های پردرآمد است اما نتوانسته‌ایم از ظرفیت بخش خصوصی در آن استفاده کنیم.

وی افزود: در بخش زیرساخت‌های کشور در این دولت بیش از چهار هزار میلیارد تومان توسط بخش دولتی و ۱۲ هزار میلیارد تومان نیز در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

براری با بیان این‌که بستر لازم برای خلق ثروت و کاهش شکاف درآمدی انجام شده است خاطر‌نشان کرد:  از ۱۰۷ روستای کاشان، در ۷۰ روستا زیرساخت برده شده و برنامه این است که بیش از ۳۰ روستای دیگر تا پایان دولت زیرساخت‌های پهنای باند را ارتقاء دهیم.

معاون وزیر ارتباطات مزیت‌های کاشان را گردشگری، صنایع دستی، فرش، معدن و کشاورزی ذکر کرد و افزود: باید از این مزیت‌های خدادادی نهایت استفاده را ببریم و با ارائه راهکارهای مناسب اقتصاد این صنایع را ارتقاء داد.

وی «آی‌سی‌تی» را مزیت نوین کاشان بیان کرد و گفت: ویژگی آی سی تی این است که علاوه بر این‌که خود سبد خانوار است سبد درآمدی بقیه حوزه‌ها را گسترش می‌دهد.

براری با اشاره به حجم عظیم گردشگران در ایام گلاب‌گیری افزود: باید تلاش کنیم که کاشان از شهرستان معبر به شهرستان مقصد تبدیل شود و بستری را فراهم کرد تا گردشگران بیشتری جذب شهرستان شوند.

وی با تاکید بر این‌که دانشگاه نباید دانشجو تحویل جامعه دهد بلکه باید دانشجوی کارآفرین تربیت و تحویل دهد اظهار کرد: با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان باید سعی شود در هر طبقه دانشگاه، ایده به شرکت تبدیل شود و مراکز شتاب‌دهنده شکل گیرد.

وی به رشد سه برابری اقتصاد «آی‌سی‌تی» در آینده اشاره کرد و گفت: اقتصاد آی سی تی در سال گذشته ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برسد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: اگر شهرستان کاشان نیم درصد جمعیت کشور را دارد، باید تلاش کنیم تا سال ۹۹، اقتصاد کاشان در بخش آی سی تی به ۵۰۰  میلیارد تومان افزایش یابد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=63634
مطالب مرتبط

 • محمدرضا آذر ۲۶, ۱۳۹۵ - ۷:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام
  جناب اقای معاون! روستائی برای نان ومرغ وتخم مرغش به شهرمی آید.اینترنت به چه کارش می آید؟
  روستائی رابه ذات روستائی اش برگردانیدکاری کرده ایدکه آینده وآیندگان شماودولتی هارادعاخواهندکرد.

  (2)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: