تاریخ ارسال : ۰۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت : ۸:۵۷ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان اعلام کرد

تبدیل خانه تاریخی کاج به موزه دکتر منوچهر شیبانی

وی با اشاره به تغییر کاربری خانه تاریخی کاج به موزه آثار استاد منوچهر شیبانی گفت: این خانه قرار است به موزه آثار دکتر منوچهر شیبانی شاعر و نقاش کاشانی تبدیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

کاشان نیوز: موزه شیبانیسرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از مرمت خانه تاریخی کاج (موزه منوچهر شیبانی) در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان، مهران سرمدیان با اعلام مطلب فوق افزود: مرمت خانه تاریخی کاج با اعتباری بالغ بر ششصدمیلیون ریال از محل اعتبارات ملی در حال انجام است.
وی با اشاره به تغییر کاربری خانه تاریخی کاج به موزه آثار استاد منوچهر شیبانی افزود: این خانه قرار است به موزه آثار دکتر منوچهر شیبانی شاعر و نقاش کاشانی تبدیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی گفت: تراشیدن گچ و خاک و سفید کاری، مرمت طاق ها، بدنه ها و سقف ها ،اجرای راه پله،تکمیل سرویس بهداشتی مجموعه و مرمت مقرنس ها  و تکمیل ساخت درب های سنتی مجموعه از اهم  اقدامات این پروژه مرمتی است.
وی ادامه داد: تخریب حوض الحاقی موجود و اجرای حوض مطابق با الگوی اصلی،اجرای تاسیسات الکتریکال و مکانیکال و همچنین اجرای ختایی فرش سنتی حیاط و اتاق ها از دیگر اقدامات مرمتی این خانه تاریخی می باشد.
سرمدیان افزود:در صورت تامین اعتبار موزه هنرهای تجسمی منوچهر شیبانی در اردیبهشت ماه سال ۹۴ افتتاح خواهد شد.
منوچهر شیبانی، شاعر و نقاش ایرانی در سال ۱۳۰۳ در کاشان به دنیا آمد . در ۱۲ سالگی به هنرستان شبانه روزی نساجی مازندران رفت. از سال ۱۳۲۴ در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل در رشتهٔ نقاشی می‌پردازد و از آنجا با درجه لیسانس نقاشی فارغ التحصیل می‌شود.پس از اتمام دانشگاه به ایتالیا می‌رود و در رشتهٔ طراحی صحنهٔ تئاتر در دانشکدهٔ هنرهای زیبای رم به تحصیل می‌پردازد. سپس به فرانسه می‌رود و از دانشکده سینمایی فرانسه لیسانس و سپس فوق لیسانس کارگردانی سینما رادریافت می‌کند. او در سال ۱۳۵۴ به ایران باز می‌گردد و به عنوان استاد دانشگاه هنرهای دراماتیک به تدریس مشغول می‌شود. منوچهر شیبانی در آبان ماه ۱۳۷۰ در سن ۶۷ سالگی پس از تحمل چندین ماه بیماری سخت و لاعلاج سرطان درگذشت.
یادآور می شود خانه تاریخی کاج در تاریخ هشتم دی سال ۱۳۹۰ با شماره ۳۰۶۲۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
              

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=36902
مطالب مرتبط

  • آیدا آذر ۸, ۱۳۹۳ - ۹:۴۷ ق.ظ - پاسخ دادن

    چه خبر خوبی و ما مدت هاست منتظر این موزه هستیم و عکس ها ی تابلو ها رو دیه ایم و من در گشت هایم به این وبلاگ و تحققیقش در مورد منوچهر شیبانی برخوردم که چه خوب آثار این بزرگوار را نوشته بودند امید که به زودی باز شود و این اثار تا جایی که می شود منتشر شود
    http://www.namayeshname.blogfa.com/post-74.aspx

    (2)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: