تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۲۸ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly

تسویه‌حساب‌های جناحی در شهر سوخته

کاشان نیوز: تسویه‌حساب‌های سیاسی در عرصه اجتماع فاجعه‌آمیزترین رفتار عناصری است که منافع شهرستان در بعد کشوری و آبروی ملی کشور در عرصه بین‌المللی برایشان کم‌ترین اهمیتی ندارد.

ایشان فیلم «نهنگ عنبر» که مدت‌ها در کاشان بر روی پرده بود را دیده‌اند و به صحنه‌های آوازخوانی و نواختن موسیقی و رقص -(شما بخوانید) حرکات موزون- بانوان در آن اعتراضی نکردند اما امروز با مانور روی یک برنامه رونمایی از جواهرات در یک جمع محدود که مجوز ارشاد را نیز داشته آن‌چنان فضا را برای مردم و مسئولین تیره و تار کرده‌اند که مشخص است تنها انگیزه آن‌ها فروکوفتن ناجوانمردانه رقیب سیاسی است ولاغیر.

در مجوز ارشاد بر رونمایی با رعایت شئونات اسلامی تأکید شده و در برنامه اجراشده هم اگر تخلفی صورت گرفته به‌راحتی می‌شد با شکایت از متخلف اقدام کرد اما خبری کردن یک برنامه محدود صرفاً به‌قصد بهره‌برداری سیاسی است و حذف رقیب، آن‌هم با شعار غیرت دینی و دستاویز قرار دادن شهدا و هیئات مذهبی و مردم مومن و ولایتمدار کاشان، به‌منظور تحریک کسانی که به شهدا ارادت دارند و آن‌هایی که همه وجودشان را درگرو برپایی هیئت‌های مذهبی نهاده‌اند. غافل از اینکه مدت‌هاست این «شوهای» جناحی نتوانسته اعتقادات پاک خانواده شهدا و اعضای صادق هیئت‌های مذهبی را هزینه سوءاستفاده جناحی و منافع شخصی ایشان نماید.

برای اثبات این مدعا انتخابات اخیر شورا و ریاست جمهوری را به‌خوبی مرور کنید و بی‌اخلاقی‌هایی که عده‌ای برای کسب رأی مرتکب شدند و نتیجه را هم ببینید!

برنامه رونمایی از جواهرات بهانه‌ای شده است برای بر باد دادن خاک‌های کهنه! که یادآوری ماجرای سینمای کاشان و خانم معتمدآریا در بهمن ۹۴ هم نشانه و دلیل این تسویه‌حساب جناحی و سیاسی است.

رفتار و کردار این حضرات چیزی جز گل به خودی نیست، خودزنی‌هایی که هر از چند گاهی با حمله به مسئولان کشوری و مدیران شهر و فرماندار و رئیس ارشاد و …تنها و تنها به رسوا شدن کسانی می‌انجامد که مردم به‌خوبی آن‌ها را می‌شناسند، اما افسوس که سرمایه‌های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی شهر در هر ماجرایی به شکل دردناکی نابود می‌شود.

این شکل گل‌آلود کردن آب برای گرفتن ماهی در شرایط فعلی شهر کاشان حربه‌ای است که به تلاشی مذبوحانه می‌ماند! اگر این حضرات نیت خیر داشتند با شکایت در مراجع قضایی و پیگیری متخلف در فضایی قانونمند مشکل را حل می‌کردند.

طرفه اینکه وقتی یکی از رسانه‌ها نقدی را برخلاف میل آقایان منتشر می‌کند صدای واویلا گوش فلک را کر می‌کند که؛ سیاه نمایی و تخریب می‌کنید و مشکلی را که می‌توان با یک تذکر حل کرد به عرصه رسانه می‌کشانید! و قس علی‌هذا، اما چنین داستانی که اگر خلاف قانونی هم درکار باشد را خبری کرده و بر روی آن مانور میدهند و از دل نگرانی مردم مومن و ولایتمدار کاشان هم مایه می‌گذارند، که اگر در بین آنها اعتقادی به قضاوت مراجع قضایی وجود داشت باید در مجاری قانونی‌اش برخورد می‌شد.

از این‌یک بوم و دوهوا تنها بوی سودجویی جناحی به مشام می‌رسد که به‌سان یک بیماری در عرصه سیاست رسوخ کرده است و بی‌گمان تنها مبتلایان به این بیماری را از پای درخواهد آورد.

به‌طورقطع کسانی که در بحبوحه این اتهامات و شایعات متضرر شده‌اند حق مراجعه به مراجع قضایی و اعاده حیثیت و ادعای ضرر و زیان برایشان محفوظ است و حقوق ایشان در برابر اخبار دروغ و اتهامات واهی مسلماً مطالبه خواهد شد.

اما مسئله مهم این است که هیچ‌کس معصوم نیست و احدی مصون از خطا و اشتباه نیست اما کسانی که خود را مبرا از هر خطایی می‌دانند و مانند کبک سرخود را در برف فروبرده و اصل خانه‌های تاریخی و امور خیریه را به هر بهانه‌ای آماج حملات و تهمت‌های واهی قرار می‌دهند بدون اینکه به دنبال مقصر بگردند داستان به آتش کشیدن قیصریه به بهانه یک دستمال را به ذهن میاورند.

لذاست که اگر ایشان موفق شوند شهری سوخته برجای خواهد ماند! و در این شهر سوخته ایشان هم محلی برای دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی نخواهند داشت و باید به دنبال ممر درآمدی دیگر بگردند؛ اما یقیناً عقلای قوم می‌دانند مفهوم شهر سوخته و باقی ماجرا را… .

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69635
مطالب مرتبط

 • یک شهروند آذر ۲۰, ۱۳۹۶ - ۳:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  انگیزه نویسنده تنها سیاسی است
  چون یک اتفاق خاص در شهر کاشان را به برنامه سینماهای کل کشور ، اتفاقات شورای شهر و … گره زده بدون یک منطق درست.
  جواب نویسنده در بعضی موارد آنقدر ساده است که من مانده ام که چرا باید اینقدر سیاست زده فکر کنیم.
  مثلا در مورد اکران فیلم نهنگ عنبر ، که یک اتفاق ملی و در سطح کل کشور است را با یک اتفاق خاص در سطح کاشان قیاس می کند و چه بسا اگر کسی به فیلم نهنگ عنبر اعتراض شدیدی کند جواب او را به بهانه افراطی گری می دهید.
  غیر از این، مطالب مختلف بیان شده فاقد سند است و فرض بر این می گیریم که نویسنده تجربه کافی رسانه ای ندارد. مثلا دارا بودن مجوز برای برنامه !
  دوست عزیز برای شو زیورآلات مجوزی صادر نشده بوده بلکه یک مجوز کلی برای نمایش محصولات جدید بوده است. خانه نگین هم مجوز برگزاری نداشته بلکه مجوز خانه نیز برای کاربری دیگری است. اگر این حرف شما منطقی و مستند است به رئیس کارخانه زرسام مجتبی مصلحی بگویید راحت شکایت کند نه عذرخواهی

  در کل هم این اتفاق برای یک شهر مذهبی بسیار زننده و قبح شکن بوده اگر شما مغایرتی با ارزش های نظام و شهدا و … نمی دانید و چه بسا خودتاان از این خانواده ها هستید می توانید این شو را در پستو خانه خود دوباره تکرار کنید البته نه از طریق مانکن های سفارشی از تهران!

  بغض و کینه شما که تنها در فضای سیاسی و باندبازی است و نسبت به طرف مقابلتان
  فقط بدرد خودتان می خورد و حزبتان و حتی حزب روبرویتان نه ما مردم.

  در پایان برای نشان دادن سیاست زدگی افراطی شما همین بس که زرسام و مصلحی هرگز در انجام این کارها اهداف سیاسی نداشته اند که فکر کردید انگار در طیف شما قرار می گیرند و شما هر جور شده باید از او حمایت کنید چون افراد معترض مثلا اصولگرا هستند.

  متاسفم برای شماها و همان اصول گرایانی که در این مواقع موتور سوخته شماها را روشن می کنند

  (2)(0)
  • مدیر سایت آذر ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸ ق.ظ - پاسخ دادن

   از قیاسش خنده آمد خلق را
   کو چو خود پنداشت صاحب دلق را

   (0)(2)
 • سیما آذر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۸:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  کاش حق حداقلی اعتراض را برای مردم قائل می‌شدیم …

  (3)(0)
 • ساجد آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام عدم اکران فیلم های گروه هنر و تجربه که بسیار مفید و جذاب بود و بعد از ماجرای ۹۴ معلوم نیست با دستور و سلیقه ی چه کسی و چه نهادی از دستور کار سینما بهمن خارج شد را پیگیری فرمایید سلیقه ای که فیلم هایی مثل نهنگ عنبر و گشت ارشاد و خالتور را مفید تر میداند تا گروه هنر وتجربه را.

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: