تاریخ ارسال : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۲:۲۸ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly
شورای شهر نیازمند بازتعریف هماهنگی و همراهی است

تصمیم شتابزده و تصادفی در عالم سیاست جایی ندارد

کاشان نیوز: جلسه معارفه شهردار جدید کاشان روز پنج‌شنبه عصر ۱۳ مهر در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد؛ اما برای انجام تودیع، شهردار سابق حضور نداشت. آیا این عدم حضور نشان از دلگیری وی از عدم انتخاب دارد؟ به نظر می‌رسد این جلسه به تودیع کسانی تبدیل شد که از اصول سازمانی و اداری اطلاعی ندارند یا به آن وقعی نمی‌نهند!
نه‌تنها شهردار سابق، سیدمحمد ناظم رضوی، بلکه پدرش سید مهدی ناظم رضوی هم که عضو شورا است غایب بودند، علاوه بر وی علی هاشمی طاهری و عفت پدرام فر از دیگر اعضای اصولگرای شورا نیز در این جلسه شرکت نداشتند.
هر چه از آن زمان دورتر می‌شویم آنچه اتفاق افتاد ابعاد واضح‌تری به خود می‌گیرد!
اینکه یک شهروند معمولی نخواهد در یک جلسه رسمی اداری که بالاترین مقام دولتی استان نیز در آن شرکت کرده مشارکت کند امری است قابل‌پذیرش اما کسانی که خود را در مواقع انتخابات به آب‌وآتش می‌زنند تا وارد شورای شهر شده و نمایندگی مردم را به عهده بگیرند قهر کردن و تحریم جلسه‌ای که استاندار در آن شرکت کرده نوعی دهن‌کجی به سلسله‌مراتب اداری و زیر پا گذاشتن اصول رفتارسازمانی و بی‌حرمتی به رأی‌دهندگان نیست؟
و اما عدم حضور شهردار سابق امری جدای از این مسائل است. بی‌احترامی به جمع و مقامات مسئول و نادیده گرفتن اصول اساسی رفتار سازمانی و اداری و بی‌توجهی به شأن حاضران با غیبت در جلسه تودیع، بیش‌ازپیش اثبات می‌نماید که شورای چهارم در انتخاب شهردار سابق کاشان نهایت بی‌دقتی را به خرج داده و دچار اشتباهی فاحش شده است و این رفتار این سؤال را به ذهن متبادر می‌نماید که آیا گفته‌های رئیس شورای شهر کاشان-در همان جلسه- که به نمایندگی از شورا و از جانب اعضای شورای شهر سخن گفت و اظهار داشت که تمامی اقدامات شهردار با همراهی و هماهنگی شورای شهر بوده است باعث نمی‌شود رأی‌دهندگان نسبت به انتخاب دیگر خود در شورای پنجم دچار تردید گردند؟!
یکی از شهروندان فعال در امر امور رزمندگان کاشان در این خصوص گفته است: «اگر شهردار قبل حرفی برای گفتن داشت و چنته‌اش پر بود، زودتر از همه شرکت می‌کرد» آیا این حرف بسیاری از شهروندان نیست؟ آیا در تعارض با سخنان رئیس شورای شهر نیست؟ آیا چشم بستن بر معضلاتی که در دوره قبل بود باعث نخواهد شد هر کس در هر مسندی قرارگرفته مطمئن باشد که در آینده بر وی خرده گرفته نخواهد شد؟ و تکلیف حقوق تضییع‌شده شهروندان چه خواهد شد؟
اما چه اتفاقی افتاده است که سه عضو غایب نامبرده شورا، در جلسه شروع بکار شهردار بسیار احساساتی و گرم شرکت کرده و حتی خانم پدرام فر هم در توجیه عدم حضور خود اظهار داشته است: «ما خانواده‌ای ۱۰ نفره هستیم که کار را با همدلی و پشتکار در کنار یکدیگر انجام خواهیم داد، حضور در آیین تودیع و معارفه وظیفه ما بوده است اما توفیق از ما سلب شده بود (!) و ما قاطعانه پشتیبان شهردار هستیم و تمام‌کارها را باقدرت ادامه خواهیم داد»!

دقت در کلمات استخدام شده در این سخن نیز نیاز به تحلیل بیشتری دارد؛ «تمام کارها»، «با قدرت»، «ادامه خواهیم داد» گذشته از آن فراموش نکنیم که هاشمی طاهری به دلیل عدم انتخاب شهردار سابق برای دوره جدید گفته بود: «امروز روز تاسف بار است برای کاشان، امروز باید خرما خورد!»

بر همین اساس آیا می‌توان ایشان از عدم حضورشان در جلسه معارفه پشیمان هستند؟ آیا دلیلی بر این سخن نیست که ابعاد این رفتار ناپسند آن‌ها هرروز ابعاد روشن‌تری به خود گرفته و زشتی آن بیش از پیش عیان شده؟ و سؤال مهم اینکه؛ آیا کسانی که مهم‌ترین جلسه اداری شهر را ناگهان و با شتابزدگی-به تأسی از شهردار سابق که روش خاص وی بی توجهی به رسانه و شورا بود- تحریم می‌کنند شایستگی مدیریت شهر را دارند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68748
مطالب مرتبط

 • محمد حسن صادقیان فر مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام ،
  جریان جایزۀ خشت زرین چی بوده است که سید محمد ناظم رضوی دریافت آنرا بعنوان کارنامه درخشان خود برایش به مردم سمنان معرفی کرده اند! (من این موضوع را الان دااخل سایت شهرداری سمنان خواندم)
  وظیفه رسانه است تحقیق کند . چون تا حالا چیزی به ما نمی گفتند ! یعنی می خواهم بگویم اگر این جایزه را به قیمت استفاده از منافع شهرداری کاشان و بعضی از ولخرجی ها یا اقدامی همچون تابلو سر درب یونسکو بدست آورده است و تا حالا رسانه ایی نشده باید اعلام شود.
  یعنی نباید شهرداری کاشان نردبان ترقی اشخاص و جناح ها بشود .
  لطفا آگاهی به ما بدهید با مقاله یا گزارش و همچنین به مردم سمنان (البته اگر پای منابع شهرداری کاشان یا بیت المال در میان بوده باشد) وگرنه اگر مال خودش بوده یا اقدامی شخصی بوده ، ما بخیل نیستیم، برود و منافع آن جایزه را هم ببرد)

  (0)(1)
  • مدیر سایت مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱:۱۱ ب.ظ - پاسخ دادن

   احتمالاً مربوط به حضور آقای کواک بوده که نزدیک نیم میلیون پول کاشانیها را هم میل کرده و در عوض آقای ناظم رضوی به شهروند جهانی مفتخر شدند.
   داستان حضور آقای کواک در کاشان خود حدیث مفصلی دارد!

   (0)(2)
 • علی مهر ۲۰, ۱۳۹۶ - ۶:۳۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  با آزوری موفقیت برای اقای ناظم رضوی که به شهرداری استان سمنان منصوب شدند . ان شا… که موفق باشند .

  (8)(2)
  • مدیر سایت مهر ۲۰, ۱۳۹۶ - ۹:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   شب دراز است و قلندر بیدار. ما هم اول دوره شهرداری ایشان خوشحال بودیم که شهردار بومی و متخصص و با سابقه شهرداری پدر و حمایت شورای شهری که پدر بر رأس آن تکیه زده بود برای کاشان چه ها کند! اما نمی‌دانستیم که هم پدر تغییر کرده است و هم پسر آن نیست که تصور کرده بودیم.

   (2)(9)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: