تاریخ ارسال : ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت : ۴:۴۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

تصویر یافته‌های سیلک بر روی سفالینه‌های نمادین نقاشی شد

در مرحله اول هفت سفالینه منقوش شد و سه سفالینه دیگر نیز طی روزهای آینده توسط سه خوشنویس و نقاش کاشانی خطاطی و نقاشی می‌شود.

نقاشی سفالیه‌هاکاشان نیوز: در جشن‌واره «بهاره‌های سیلک» تصاویر اشیاء یافته شده در محوطه باستانی تمدن هفت هزار ساله سیلک، بر روی سفالینه‌های نمادین توسط اساتید و هنرمندان برجسته کشور نقاشی شد.
به گزارش ایرنا، دبیر این جشن‌واره شام‌گاه جمعه 92/12/16 اظهار داشت: شهرداری کاشان ۱۰ سفالینه نمادین برگرفته از مکشوفه‌های تمدن سیلک را در میادین و معابر اصلی این شهر در آستانه نوروز نصب می‌کند.
محمد قاسم زاده افزود: در این جشن‌واره از دو طرح آثار مکشوفه تمدن هفت هزار ساله سیلک به عنوان خاست‌گاه تمدن بشری توسط اساتید برجسته هنرهای تجسمی کشور بر روی سفالینه‌های نمادین الگوبرداری شده است.
وی تصریح کرد: در مرحله اول هفت سفالینه منقوش شد و سه سفالینه دیگر نیز طی روزهای آینده توسط سه خوشنویس و نقاش کاشانی خطاطی و نقاشی می‌شود.
قاسم‌زاده با بیان این‌که ۶۰۰ میلیون ریال برای طراحی و نقاشی این سفالینه‌ها هزینه شده است، گفت: این سفالینه‌ها در ابعاد دو در دو متر و با مواد فایبرگلاس و با ۵۰ سال ضمانت ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این جشن‌واره هنر سنت و مدرنیته بر روی سفالینه‌های نمادین پیوند خورده است که نمونه این نمادسازی را می‌توان در دبی و پاریس مشاهده کرد.
دبیر جشن‌واره بهاره‌های سیلک کاشان گفت: تمدن هفت هزار ساله سیلک که به عنوان اولین تمدن شهرنشینی جهان شناخته می‌شود، هویت ویژه‌ای به شهر کاشان داده است.
نخستین جشن‌واره سفالینه‌های سیلک شام‌گاه جمعه پس از دو روز برگزاری با حضور اساتید پیش‌کسوت هنرهای تجسمی از جمله «کامبیز درم‌بخش»، «حسین محجوببی» و «رضا بانگیز» در سالن ورزشی غیاث‌الدین جمشید کاشانی به کار خود پایان داد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=28890
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: