تاریخ ارسال : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۳۴ ب.ظ ۶ نظر
Print Friendly
نائب رئیس شورای شهر کاشان خطاب به شهردار

تضعیف جایگاه شورا از طرف شما، تضعیف خود شماست

کاشان نیوز: یک هفته پس از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۶ توسط شهرداری به شورای اسلامی شهر کاشان روز شنبه ۱۶ بهمن‌ماه سید رضا هاشمی عضو و نایب‌رئیس شورای شهر کاشان طی نطق پیش از دستور ضمن بیان مطالبی در شورا مطالبی را بیان و سوالاتی را مطرح کرد که آن مطالبات و پاسخ آن‌ها ظرف سه سال گذشته از بعض رسانه‌ها به خصوص کاشان نیوز درخواست شده بود و جوابی به آن‌ها داده نشده بود. صرف‌نظر از اینکه ابهامات و سؤالات بسیار دیگری نیز هست که در این نطق مطرح نشده است لیکن به لحاظ اهمیت این نطق و اظهارنظر یکی از نمایندگان مردم کاشان نظر شما را به قسمتی از این نطق جلب می‌کنیم:
…« این‌جانب به مصداق «لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» اولاً از تمامی مسئولین اجرایی نهادها، سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها، به خاطر خدمات ارزنده به مردم مؤمن شهرستان کاشان و ارتباط و هماهنگی با شورا تشکر و قدردانی مینایم، ثانیاً از شهردار محترم معاونیم محترم و مدیران شهرداری و سازمان‌های وابسته، کارگران و کارمندان و تمامی کسانی که در شهرداری و سازمان‌های وابسته به خدمت گذاری مشغول هستند تشکر می‌نمایم.
اما خطاب این‌جانب به شهردار محترم
جناب مهندس رضوی، شهردار محترم کاشان اگر به شما به عنوان شهردار خطاب می‌شود و در این منصب هستید جایگاهی است که از طرف مردم توسط شورای شهر به شما تفویض شده است و تضعیف جایگاه شورا از طرف شما، تضعیف خود شماست و نشان‌دهنده این است که شورای ضعیف منجر به انتخاب شما شده است.
بنده به عنوان نماینده مردم بر خود لازم میدانم مطالب ذیل را به صورت فهرست‌وار و از حضورتان عرض نمایم، وبیان معضلات به این معنی نیست که نیمه‌پر لیوان و کارهای انجام‌شده را نادیده بگیرم بلکه به عنوان یک عضو نظارتی ضمن تشکر از نقاط قوت و عملکرد مثبت  شهرداری موظف به بیان نقاط ضعف مجموعه شهرداری می‌باشم.
۱-    عدم پاسخ به درخواست اعضای شورا مبنی بر چگونگی جذب نیروی انسانی در شهرداری و سازمان‌های وابسته که بنا به گزارش‌ها و قرائن تعداد زیادی نیروی جدید مشغول به کارشده‌اند درحالی‌که شورا بی‌اطلاع بوده است و اگر شورا مصوبه‌ای داشته منوط به تصویب وزارت کشور و استانداری بوده که این هنوز محقق نشده حتی پاسخ شورا مبنی بر ارائه مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح در صورت وجود بی‌جواب مانده است
۲-    عدم اجرایی شدن مصوبات شورا یا کمیسیون‌های تخصصی در بسیاری از موارد توسط شهرداری.
۳-    عدم پاسخ شهرداری و ارسال لایحه به درخواست‌ها و نامه‌های شورا در موارد متعدد درحالی‌که ارسال لایحه در پاسخ نامه شورا لازم و تخلف از آن برای شهرداری خلاف قانون است.
۴-    عدم اجرایی شدن نامه‌های ارسالی شورا درباره درخواست‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و غیره و عدم اعلام نتیجه به شورا.
۵-    عدم ارسال صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری هر شش ماه یک‌بار که باید توسط شهرداری تهیه و برای تأیید به شورا ارسال گردد و انتشار نسخه‌ای از آن برای اطلاع عموم و ارسال نسخه‌ای از آن به وزارت کشور
۶-    عدم ارائه گزارش عملکرد ماهانه درآمد و هزینه شهرداری به شورا به صورت جامع و کامل و مستمر.
۷-    عدم پرداخت بن ماهیانه حجمی علی‌رغم تصویب و نامه‌نگاری‌های مکرر (لازم به توضیح است نیروهای حجمی شانزده ماه هرماه مبلغ یک‌صد و پنجاه هزار تومان از سال ۱۳۹۳ تاکنون از شهرداری طلبکار هستند)
۸-    عدم اعلام بدهی جاری شهرداری علی‌رغم درخواست و سؤال اعضا اعم از پیمانکاران قطعی شده بین راهی و توافق‌نامه‌های مالکین (لازم به ذکر است بعضی از پیمانکاران عملیاتشان پایان یافته ولی پیمان با آن‌ها منعقد نگردیده است.)
۹-    عدم اجرایی شدن مصوبه شورا در بودجه که اذعان دارد باید تمامی عوارض مربوط که با عنوان کسری و عدم تأمین پارکینگ از مردم اخذ می‌گردد در این راستا هزینه گردد.
۱۰-    عدم اطلاع‌رسانی شهرداری به شورا برای دریافت برگه ابلاغ مأموریت و یا موافقت با مرخصی و اعلام فرد جایگزین خود به شورا و مراجع صلاح به‌طور مرتب و مشخص
۱۱-    هزینه نمودن حقوق شهروندان در بخشی از پروژه‌ها که جزء وظایف شهرداری نبوده و یا خارج از محدوده قانونی شهر می‌باشد.
۱۲-    اصرار شهرداری بر اخذ عوارض بر آیتم‌هایی که رأی دیوان بر لغو و یا ابطال آن‌هاست.
۱۳-    عدم پرداخت بن، پاداش، عیدی، حق سنوات نیروهای خدماتی شهرداری شرکت‌های طرف قرارداد با شهرداری با اینکه نزدیک به یک سال و نیم از پایان قرارداد شرکت می‌گذرد.
۱۴-    عدم تعیین مبلغ تخصیص‌یافته و هزینه شده برای تیم داری در بخش ورزش حرفه‌ای.
۱۵-    عدم پیگیری جدی در بحث اوراق مشارکت پروژه امیرکبیر و بلوار فاطمیه که سر سیده و پرداخت و سود آن بهمن ما ۱۳۹۴ بوده و یک سال از سررسید آن گذشته است…
۱۶-    عدم ارسال لایحه برای تبدیل کارگران حجمی به شرکت خدماتی (نیروی انسانی) با توجه به صورت‌جلسه کمیسیون خدمات شهری و مصوبه شورا.
۱۷-    عدم توجه و اجرایی شدن طرح جامع ایثارگران مبنی بر رایگان بودن عوارض تا ۱۲۰ متر مسکونی و ۲۰ متر تجاری برای والدین، همسر و فرزندان شهدا و تسری آن طبق قانون به اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی.
در مورد آخری که جناب شهردار بر خود لازم میدانم حضور شما عرض نمایم این است که طرح دوفوریتی مطرح‌شده در شورا یک فرصت برای شما و ما اعضای شورای شهر برای بیان استدلال‌های خود برای تصمیم ساری بهتر بود.
جناب شهردار شما نباید در جریان بررسی در صحت شورا کنترل خود را از دست داده و با عصبانیت برخورد می‌کردید…
جناب شهردار در دوره سوم شورا دو شهردار توسط شورا انتخاب و هردو استیضاح و از کار برکنار شدند اما هیچ اعتراضی نکردند و هیچ جوی در شهر ایجاد نشد؛ اما متأسفانه ما در این دوره یک طرح سؤال کردی که حق قانونی ما بود، جواب ما را درست که ندادید رسانه و اظهار تأسف نمودید. این‌جانب نظر شما و اعضای محترم شورا را به فرمایش مقام معظم رهبری جلب می‌نمایم: «من این را مؤکداً عرض می‌نمایم شهرداری هم باید توجه کند که اصل شورا است»
شهردار نباید وارد مسائل حاشیه‌ای و مسائل مربوط به شورای شهر شود این نوع رفتارها به جایگاه قانونی و مردمی شورای شهر ضربه میزند و اگر ادامه پیدا کند برخی دیگر نیز به زعم اینکه حمایت شهرداری رادارند وارد ساختمان شورای شهر می‌شوند و دست به تخریب و شکستن اموال بیت‌المال می‌زنند.
ریاست و اعضای محترم شورا، جناب شهردار
تخلفات یادشده گوشه‌ای از تخلفات و بی‌اعتنایی‌های مجموعه شهرداری به شورای اسلامی شهر می‌باشد و حضرت‌عالی به عنوان بالاترین مسئول اجرایی باید پاسخگو به موارد مطرح‌شده و ده‌ها مورد که مجال طرح آن در این نطق پیش از دستور نیست باشید.»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64903
مطالب مرتبط

 • مهدی اسفند ۵, ۱۳۹۵ - ۳:۴۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام. ضمن تایید نظر مدیر سایت، در مورد فعالیتهای شهردار محترم به نظر بنده موارد ذیل قابل طرح می باشد:
  ۱- بنده سالهاست که در یکی از پروژه های مهم کشور مشغول بکار هستم و بهمین علت با روند یک پروژه از تعریف تا اجرا آشنایی دارم . متاسفانه بسیاری از پروژه ها و فعالیتهای عمرانی شهرداری کاشان بی منطق و ناکارامد هستند که گل سرسبد آنها پل مصلی است . هر چند رقم این پروژه نیز بسیار بالاتر از عرف می باشد و نکته مهم موضوع هم این است که متاسفانه به نظر می رسد اعضا شورا هم رقم ریالی نهایی ساخت پل را در موضوع ” عدم نیاز به احداث آن در آن نقطه بی ترافیک” پنهان کرده و از رسیدگی به آن غافل شده یا طفره می روند.
  ۲- تمام فعالیتهای شهرداری در جدول گذاری و آسفالت خلاصه شده که در بعضی از نقاط واقعا نیازی به آن نیست. بلوار دانش دو بار آسفالت شده که هنوز کیفیت ندارد و در کمال تعجب زه کشی کل بلوار برای جمع آوری آبهای سطحی، با ایجاد فضای سبز و کاشت درختانی نامناسب و سیستم آبیاری بی فایده ، مسدود شده است.
  ۳- چرا شهرداری با تخصیص امکانات خود اقدام به ساخت مصلی و فرودگاه کرده است. در کجای این مملکت شهرداری متولی این کار است؟ امیدوارم خبر چارتر کردن پروازهای مشهد توسط شهرداری هم دروغ باشد. در غیر اینصورت عوارض مردم خرج زیارت رفتن عده ای دیگر می شود که بسیاری از آن بی خبرند.
  ۴- متاسفانه هیچ کار زیربنایی و مهمی در شهر انجام نشده و اکثریت قریب به اتفاق پروژه ها بزک کردن شهر بوده است. هیچ معبری تعریض نشده، هیچ گره ترافیکی باز نشده و قص علی هذا … متاسفانه روند موجود این موضوع را به ذهن متبادر می کند که انگار شهردار محترم روی ” عقل مردم به چشمشان است” حساب ویژه ای کرده است؟؟!!
  ۵- در جواب دوستی که از عدم تمایل شهردار به نمایندگی مجلس گفتند نیز عرض می کنم کاندیدا نشدن شهردار در انتخابات دوره گذشته دلیلی بر عدم تمایل ایشان نیست. به اعتقاد بنده ایشان جوانند و شرایط سنی شان طوری است که پس از انفصال از شهرداری ( احتمالا در دوره آینده شورا که معتقدم نباید اتفاق بیفتد) فرصت ثبت نام را حتی برای دو دوره خواهند داشت. باید منتظر ماند و دید که در صورت ورود به کارزار انتخابات مجلس در تبلیغاتشان از عکسهای رنگارنگ پروژه های فعلی نظیر فرودگاه و پل مصلی و … استفاده خواهند کرد یا نه؟
  ۶- در انتها سخنی با جناب آقای هاشمی، نماینده محترم شورا، از اینکه صدای اعتراض شما بلند شده ممنونم ولی با وجودی که مشکلات مربوط به مجموعه فعلی شهرداری حداقل ۲ سالی است که تداوم دارد، اینکه جنابعالی در این مقطع لب به اعتراض گشوده اید ناخودآگاه برداشتهای دیگری را در ذهن من شهروند شکل می دهد. بعنوان یک شهروند از اعضای شورا توقع دارم که به عنوان اهل فن ( که ان شاا… هستند!) جلوی ضرر را قبل از وقوع آن بگیرند. نه اینکه حال که ده ها میلیارد تومان از سرمایه این مردم نجیب ، بی اطلاع و درگیر در پیچ و تاب مشکلات زندگی صرف پروژه هایی نظیر پل مصلی شده و یا چند صد نفر اضافی در شهرداری حقوق بگیر شده اند، صدای اعتراضتان بلند شود. اعتراض شما خوب است ولی آیا باعث بازگشت بیت المال خواهد شد؟

  (1)(0)
 • حسين بهمن ۲۷, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  الان هرجای شهر رونگاه میکنی درحال کارکردن هستند
  شهردارمتشکریم

  (1)(3)
  • مدیر سایت بهمن ۲۸, ۱۳۹۵ - ۹:۳۱ ق.ظ - پاسخ دادن

   از جمله نکات جالب این فعالیت و کارکردن هم نزدیکی به عید، حضور مسافران و انتخابات است، خیر است انشاالله!

   (1)(1)
   • میثم بهمن ۲۹, ۱۳۹۵ - ۷:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

    کار کردن در سطح شهر مختص الان نبوده ؛ ضمناً اگر مربوط به عید است که چه بهتر شهر برای پذیرایی از مهمانان نوروزی زیباتر می شود و اگر مربوط به انتخابات است که چه ربطی دارد؟ بهترین فرصت برای مهندس ناظم رضوی انتخابات مجلس بود که نامزد نشدند هر چند سایت جنابعالی فرافکنی زیادی در این زمینه کرد که خبرهایش هم در سایت متعالی شما موجود است.

    اما هیچ کدام از دو مورد مذکور مورد توجه نیست چرا که از ابتدای تصدی پست شهرداری توسط مهندس ناظم رضوی ایشان شروع به کار کردند و رضایت مردم در سطح کوچه و بازار هم گواه بر این مدعا است.

    (0)(0)
    • مدیر سایت بهمن ۲۹, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

     شما اگر از علت نامزد نشدن ایشان خبر ندارید که هیچ اما اگر خبر دارید و کتمان میکنید جای تاسف است!
     سال گذشته شب عید وقتی مسافران نوروزی از راه رسیدند با ترافیک اعصاب خردکن کاشان چه ها که نگفتند! و چه لطماتی به نام کاشان وارد نشد؟
     کاش اینهمه تخریب برای عمران کاشان شش ماه زودتر شروع میشد تا شب عید کاشان مثل شهری جنگ زده به نظر نیاید. شما به خیابانهای شهر نگاهی بیافکنید بعد نظرتان را بیان کنید که به دیدگاه شما شک نکنند. مردم اخبار را و مسائل را میبینند و قضاوت میکنند، عمران در یک شهر فقط جدول گذاری نیست، به ترافیک خیابانهای شهر توجه کنید و به پلی که جلوی مصلی ساخته شد. اگر شهرداری فکری به حال ساخت و ساز بی ضابطه و فروش پارکینگ در کمیسیون ماده صد و ترافیک و پارکینگ های شهر میکرد چه کسی عملکرد وی را با تردید مینگریست؟

     (0)(1)
 • حسین بهمن ۱۹, ۱۳۹۵ - ۴:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب
  باید خسته نباشید واحسنت به جناب آقای سید رضا هاشمی و تشکر از کاشان نیوزبخاطر آوردن چنین مطلبی در سایتشون وگوشزد وتذکر به بعضی از اعضای شواری شهر که نمیدونم چرا الان چنین ساکت نشستند ولی در دوره قبل خیلی دلواپس بودند وهر جا که میشد چنین اظهار دلواپسی میکردند.

  (2)(3)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: