تاریخ ارسال : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت : ۱۰:۴۷ ق.ظ ۵ نظر
Print Friendly

تعطیلی «اویی» نوش آباد از منظری متفاوت

کاشان نیوز- سعید غلامیان: «اویی» نوش آباد از بدو اکتشاف محل اختلافاتی عدیده بوده است و اکنون نیز پرده ای دیگر از این نمایش مکرر، گفته می شود تعطیلی شهر زیر زمینی نوش آباد به دلیل بد حجابی بعضی از بازدید کنند گان بوده است. البته گفته هایی دیگر نیز بگوش می رسد، مانند انتقاد نسبت به واگذاری این مکان به یک انجمن مردم نهاد به عنوان مزایده، یا مخالفت شهرداری بعلت عدم مشارکت در سود فروش بلیط و….
اینکه یک انجمن مردمی سود ببرد یا شهرداری، شورا به درستی تصمیم گرفته است یا غلط، یا تظاهر به بد حجابی ایراد اصلی بوده است، مسائلی است که هرکدام راه حل منطقی و خاص خود را دارد. و هرکدام را از زاویه دید مدیریتی باید ملاحظه کرد. اما پاک کردن صورت مسئله که راحت ترین کار است آیا بهترین نتیجه را بدست می دهد؟
اصول مدیریت حکم میکند، مدیران شهری آینده نگرتر از دیگر شهروندان باشند و با در نظر گرفتن منافع مجموعه تحت مدیریت خود تصمیم بگیرند. پیش بینی اتفاقات، و تمهید مشکلات قبل از وقوع، نشان دهنده برتری یک مدیر بر سایرین است. اینکه یک مدیر بتواند در شرایط خاص تصمیمی خاص بگیرد و برای حل مشکل یک جامعه از خود ابتکاری نشان دهد وی را از دیگرن متمایز می کند.
صرف نظر از موارد فوق با توجه به شرایط خاص کشور، مدارا و تحمل نه تنها نیاز ضروری اکنون جامعه است بلکه شرط مدیریت در همه جوامع و زمانها است. اختلاف نظر بین چند مدیر در یک شهر کوچک مانند نوش آباد نباید به این سرعت بدل به خبر داغی شود که صدای آن به همه کشور و جهان بپیچد! باید این موضوع در خود نوش آباد به سادگی به سرعت و با مفاهمه حل می شد. عدم رعایت حجاب و اختلاف نظر در مدیریت یک مجموعه فرهنگی و تاریخی نباید محل تولید و توسعه اختلاف باشد!
این ثابت شده است که آقایان اقتدار و توان کافی در برخورد با بد حجابی و موضوعاتی از این دست را دارند، اما اگر قرار باشد در کشور آنگونه که در نوش آباد عمل شد تصمیم بگیرند باید بسیاری مکانها تعطیل شوند. چرا که در هر مکان عمومی چند نفری متمایز و ناهمسان با دیگران دیده می شوند. اگر چه ورود اتهام خود شرایطی طلب می کند تا مبادا نام همگان در مظان اتهام نیاید و بر خلاف واقع حکمی کلی تقریر نشود.
لیکن گذشته از آنچه گفته شد این ماجرا در بدترین زمان ممکن اتفاق افتاد. کاشان، آران و بیدگل و نوش آباد به طفیلی بهار و گل محمدی است که می توانند خودی در بین شهرهای کشورمان بنمایند و گردشگری از بین هم‌وطنان ایرانی جذب کنند، اما اگر قرار نیست اینگونه باشد مردم را از قبل باید آگاه کرد تا حداقل آنها که حجاب را رعایت میکنند و مورد التفات هم هستند به در بسته نخورند! آنچه قطعیت دارد این است که همه بازدید کنندگان «اویی» که بی حجاب نبوده اند. اکنون اما حکمی کلی صادر شده است و همه در شمول این حکم قرار گرفته اند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=18277
مطالب مرتبط

 • شهروند مطلع اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  نیش آبادی بی اطلاع تو که دهان ناپاکت را به تهمت و افترا بر علیه دیگران بار می کنی بعد از آیات الهی می نویسی برایت هیچ حرفی نباید گفت همان بهتر که چون عمر و عاص بر حقیقت شمشیر می کشید و قرآن ناطق را محکوم و قران را بر سر نیزه می کرد باید تشبیه نمود شما که صفات یزیدی و معاویه را پیش گرفتید همان بهتر که بسوزید.کسی که مثل کبک سر بر زیر برف می کند جسارت رویارویی ندارد و هر چه لجن پراکنی و دروغ و تهمت را در سایتی که جز فتنه گری کاری ازش نمی آید بنویس تا بیشتر این فضا را به کثافت کلامت و لجن پراکنی هایت آلوده کنی لایق هرچه که فکرش را بکنی هستی این از عجز و ناتوانی شماست و دردی که از ماتحتتان بر می خیزد.بریزم اون آب قشنگه را بر اونجای تو که می سوزد.فقط بگم کمال حماقت و ناتوانی ات را با این حرفهایت نشان دادی.افراد بزدلی چون تو تا در این شهر باشند بی اصل و نصب و بی ریشه انتظاری جز این نیست

  (0)(0)
  • مدیر سایت اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ - ۹:۳۳ ق.ظ - پاسخ دادن

   کاش این شخص محترم نام خودشان را نیز می‌نوشتندو آن را پنهان نمی کردند تا دیگران در باره نویسنده یادداشت و نویسنده این نظر و نیز متن نوشته ها عادلانه قضاوت می کردند.
   اما بهر حال از اینکه از پایگاه خبری کاشان نیوز بازدیدکرده و نسبت به مطالب اظهار نظر کرده اند تشکر می کنم.

   (0)(0)
 • نوش آبادی مطلع اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ - ۳:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  به نام یزدان بخشایشگر

  1-ادبیات آشنای این متن و تاکید بر حق و حقوق و باز هم خط و نشان کشیدن ها و فقط تکیه بر این اثر خاص در نوش اباد و منافع اقتصادی آن هر هوشمندی را مجاب می کند که نویسنده آن کیست و خطاب من هم به خود اوست.
  گفته که همه عمر و سرمایه اش را فدای اویی کرد ،اولا که بیش از 10 سال نیست که این اثر مطرح شده وثانیا 5 میلیون تومان ابتدا استانداری گذاشت و چون ایشان خود را ذیحق می دانست ،شد پیمانکار و با خواهرزاده هایش شروع به لایروبی کرد.
  وبعد از آن هم تمام حق و حقوق خود را با ارائه فاکتور از شهرداری و شورا دریافت کرد به این نشان که هنوز هم مجددا تقاضای یک فاکتور مانده را دارد.
  2- شما این آقا را تبهکار وخلافکار حرفه ای می نامید و دیگر نیازی به معنا کردن ندارد.
  3-ایشان خود را فعال میراثیمعرفی می کند در حالی که موافق تخریب یک اثر ملی در نوش آباد به نام امامزاده محمد می باشد که حسن نیت ایشان را ثابت می کند.
  4-آیا اگر هر کس در نوش آباد قسمتی دیگر از این شهر زیرزمینی را در منزل خود پیدا کرد باید آن را به نام خود نامگذاری و تملک کند و خواستار واگذاری آن به خودش برای ابد باشد وبه اسم مردم تومار بنویسد و حمایت جمع کند که بعد هم با اطلاع مردم بشود این که هست؟؟؟
  5-آنروز که همین دادستان شجاع و انقلابی و….ایشان را بازداشت کرد وبه واسطه ریش سفیدی و امتیاز فرزند….آزاد شد،چرا از این صفات برای ایشان استفاده نمی شد؟؟؟
  6-این چه کار آفرینی است که برای خودش هم نتوانست کار درست کند و به اذعان خود در وبلاگش با پارتی پدر بزرگوار شهیدش در میراث فرهنگی آران وبیدگل مشغول کار شد؟؟؟؟
  7 – از یک طرف ایشان را فرزند شهید و دارای صبر و متانت و پشتکار و… می نامید و از طرف دیگر زندان رفته و تبدیل شده به یک تبهکار حرفه ای
  8-نوش آبادیها همچنانکه هوشمندی خود را همیشه و از جمله در 1500 سال پیش نشان داده اند در مقابل فرصت طلبان و دروغگویان ایستادگی می کنند هر چند عده ای با پشتوانه های فعلی خود تاخت و تاز کنند.
  9- همچنانکه نوش آبادی ها به گذشته خود می نازند،با وجود انسان های توانمند و صادق و فعال ،آینده هم از آن ایشان است .
  10-چهار سال از این منبع ارتزاق کرد و به همه توهین و تهمت ، تا اینجا از ایشان گرفته شد و بحث حساب و کتاب آمد ،مشکلات درست شد.

  هر كه خواهان عزت است بداند كه عزت، همگى از آن خداست. سخن خوش و پاك به سوى او بالا مى‌رود و كردار نيك است كه آن را بالا مى‌برد. و براى آنان كه از روى مكر به تبهكارى مى‌پردازند عذابى است سخت و مكرشان نيز از ميان برود. (فاطر/۱۰)

  (0)(0)
 • علوی اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  درود بر شما.

  کاش همه منطقی عمل کنند.

  (0)(0)
 • حق جو اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  برادر غلاميان كاش زماني كه طبل اتهامات و پرونده سازي ها را بر عيله فردي كه هه عمر و سرمايه اش را فداي كشف و نگهداري اين اثر كرد آن موقع كه پرونده سازي و تخريب و جو سازي مي كردند فكر اين را مي كردند متهم كردن و زندان كردن يك خلاق و كار آفرين جز يادگيري راه كارهاي قانوني و تبديل شدن به يك تبهكار حرفه اي كه هر روز بايد در مقابل خلافهايشان در مقابل مواضع ايشان تمام توانشان را هزينه كنند.
  برادر كساني دايه دار اين فرصت شده اند كه هيچ زحمتي نكشيده اند اين را هم بايد بدانند كسي كه اين راه را باز كرد توان بستنش را هم دارد.آنهايي كه بر عليه كاشف شهر زير زميني و حذفش اقدام كردند فكر اين روزها را بايد مي كردند بنده با ايشان صحبت كردم توان خوبي براي مقابله و رساندن حرف و گرفتن حقش دارد.
  روزي كه در بند بود براي دلجويي به ايشان زنگ زدم گفت روز که به عنوان كار آفرين پشت دوربين رفتم غرور نگرفتم الان هم كه پشت ميله هستم احساس شكست نمي كنم اين مراحل سخت را نوعي ساختن مي دانست.
  عبارتش اين بود كسي كه از چاه توالت اينهمه تحول ايجاد كرد در مقابل دسيسه ها هم راهي پيدا مي كند اين حرفش 3 سال پيش در گوشم ماند اين روزها ديدم چطور گروهي براي از دست دادن فرصتي كه غير قانوني بدست اورده اند بر اين در و ان در مي زنند.كاش كمي صبر و متانت را از اين فرزند شهيد مي آموختند.
  شجاعت و پشتكار و سماجتش در حد معجزه است چند سال است ايشان را از نزديك مي شناسم.
  كاش شما هم در ان وماقع كه ايشان در شرايط بدي قرار داشت مطلب مي نوشتي دوستان شما در نوش آباد اين روزها حال و روز خوبي ندارند خدا صبرشان دهد.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: