تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۴۳ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
با وجود گذشت بیش از دوماه ار تقدیم سوال اعضای شورا؛

تعلل هیات‌رئیسه شورای شهر کاشان درخصوص سوال از شهردار

شهردار--شوراکاشان نیوز: بر اساس اطلاعاتی که به کاشان نیوز رسیده هیئت‌رئیسه شورای شهر کاشان سؤال اعضای شورا از شهردار را به شهردار ابلاغ نمی‌کند.
یک منبع آگاه  به خبرنگار ما گفت: این نامه که ده‌ها سؤال در آن مطرح‌شده است و در خصوص عملکرد شهرداری در حوزه‌های مختلف است از طرف تعدادی از اعضا به هیئت‌رئیسه شورا تقدیم شده است و هیئت‌رئیسه می‌بایست آن را به شهردار ابلاغ کند و شهردار حداکثر یک ماه وقت دارد به آن پاسخ دهد.
بر اساس اطلاعاتی که به کاشان نیوز رسیده بیش از دو ماه است که این نامه به هیئت‌رئیسه شورا رسیده است ولی هنوز به شهردار ابلاغ نشده است.
گفته می‌شود هیئت‌رئیسه در برابر اعتراض نویسندگان نامه که چرا در ارسال آن تعلل و فرصت سوزی کرده‌اند گفته‌اند که باید تکلیف انتخاب رئیس جدید شورا مشخص شود تا پس‌ازآن نامه را به شهردار ابلاغ کنند.
هرچند اطلاع دقیقی از مفاد نامه و سؤال‌های اعضای شورا منتشرنشده است ولی گفته می‌شود مباحثی ازجمله هزینه‌های خارج از وظایف و محدوده شهری شهرداری همچون فرودگاه و…، به‌کارگیری نیروی انسانی خارج از ضابطه و مجوز و جابجایی پیوسته و زودهنگام مدیران شهرداری، تفاوت و بی‌عدالتی در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، پرداخت‌های خارج از عرف، موضوع مشخص نبودن مقدار بدهکاری‌های شهرداری و اعتراض و نارضایتی پیمانکاران، ریخت‌وپاش در تبلیغات و اطلاع‌رسانی‌های شهرداری و… بخشی از سؤالات اعضای شورا از شهردار است.
برابر قانون شوراها چنانچه یک یا چند عضو از شورا نسبت به عملکرد شهردار اعتراضی داشته باشد می‌تواند آن را تحت عنوان سؤال از شهردار به‌صورت کتبی به هیئت ریسه تقدیم کند و هیئت‌رئیسه باید بلافاصله آن را به شهرداری ارسال کند شهردار هم یک ماه فرصت دارد پاسخ کتبی خود را به شورا ارسال کند و پاسخ شهردار باید در اولین جلسه مطرح شود و چنانچه عضو یا اعضای سؤال‌کننده پاسخ را قانع‌کننده دانستند پرونده ختم می‌شود ولی چنانکه پاسخ شهردار قانع‌کننده نبود مراحل بعدی دنبال می‌شود و تا استیضاح شهردار نیز ادامه می‌یابد.
طرح سؤال از شهردار کاشان در سال دوم شورای چهارم هم مطرح شد ولی به دلیل نابلدی اعضای شورا و عدم آشنایی آن‌ها به قانون و سازوکارهای قانونی بی‌نتیجه ماند و اینک همان سؤالات و ابهامات دوباره مطرح می‌شود.
با توجه به اینکه سال آخر شورا سال جمع‌بندی عملکرد این دوره است شورای شهر باید پاسخ قانع‌کننده‌ای به منتخبین خود در مورد عملکرد شهرداری که ابهامات فراوانی در مورد آن وجود دارد بدهد که یکی از سازوکارهایی که قانون پیش‌بینی کرده و شهروندان حق‌دارند از منتخبین خود در شورا مطالبه کنند همین سؤال کردن است که امید می‌رود به‌درستی و در جوی بدون فرافکنی و جنجال پیش برود.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=60524
مطالب مرتبط

 • م شهریور ۱۸, ۱۳۹۵ - ۸:۱۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  وقتی جایی مثل معاون فرودگاه کاشان را به فردی چون …[حذف توسط مدیرسایت] که هیچگونه سابقه مدیریتی و شخصیتی واگذار میشود تا آخرش را دیگه………

  (2)(1)
 • ناشناس شهریور ۱۷, ۱۳۹۵ - ۷:۵۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  وقتی در فرودگاه ، شهرداری و ارگانهای مشابه دیگر، رابطه با ضابطه جایگزین شد و بجای شایسته سالاری، فرصت ها یکی پس از دیگری به افراد فامیل، دوست و آشنا واگذار شد سومدیریت آشکار میشود، ممکن است اوضاع در اوایل کار ، گل و بلبل باشد اما باید مدتی درنگ نمود … امیدوارم تشابه این گونه مدیریت با دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و آثار سوء آن فقط یک خیال زودگذر باشد.

  (1)(2)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: