تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۴۲ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly

تغییر در مدیریت، از پوسته تا زیر پوست کاشان

کاشان نیوز: روز گذشته شهرداری کاشان تغییرات عمده‌ای را شاهد بود، این حق شهردار جدید است که مدیران همسو با خود را انتخاب کند و چه‌بسا به دلایل مختلف این انتصابات دیرهنگام هم باشد، انتخاب‌هایی که بکار بردن تعبیر «گردوخاک در شهرداری» توسط یک سایت خبری محلی زیبنده آن نبود!
دقت به این انتصابات البته یک نکته را نیز مشخص می‌نماید و آن اینکه هیچ تغییر جدیدی در شهرداری به وقوع نپیوسته و صرفاً مدیران شهرداری از قسمتی به قسمت دیگر منتقل‌شده‌اند و کسانی که رفتنی بودند تا الآن رفتنی شده و کسانی هم که قرار بوده بیایند قاعدتاً باید تا الآن آمده باشند؛ اما آیا چنین شده است؟
در ظاهر، شرایط نشان می‌دهد که تغییرات عمده ایجادشده است! اما در عمل رویکردی نوین در شهرداری رقم نخورده است. الا شخصی که تحصیلات عمران دارد اما بدون سابقه مدیریت ورزشی و هنری بر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری منصوب شده است!
و اعضای لیست همدلی در سکوت معنی‌دار اقلیت شورا -که اوایل با عدم انتخاب مجدد سید محمد ناظم رضوی به شهرداری کاشان چنان غوغایی به پا کرده بودند با نصب شهردارشان در سمنان از تشویشی عمیق خارج‌شده‌اند- در حال لذت بردن از اکثریت اسمی شورا هستند و در غفلت عمیقی ازآنچه در شهر در شرف وقوع است فرورفته‌اند! غفلت از نداشتن رسانه‌ای فراگیر برای ارتباط با رای دهندگان و دریافت دیدگاه ایشان  و نیز غفلت از برنامه‌هایی که برای انتخابات آتی از همین الآن دارد رقم می‌خورد!
در لایه‌های زیرین پوست شهر تغییراتی عمده در جریان است که بدون جلب نظر در شرف رقم خوردن است.
عزل شبانه مدیر آموزش‌وپرورش بدون هرگونه اعتراضی-به شکل انجام آن- نکات درس‌آموزی با خود برای مدیرانی داشت که نگران شده‌اند مبادا بر سر خودشان نیز همان رود که بر سر رئیس سابق آموزش‌وپرورش! لطمه‌ای که جبران‌شدنی نخواهد بود.
اداره بهزیستی با بازنشسته شدن مدیر فعلی‌اش در آستانه انتخابی فامیلی است و ممکن است به‌زودی در این مورد خبری مهم بگوش برسد و اکثریت شورای شهر را که گمان می‌رفت برای اجرای شعارهای انتخاباتی به خواسته‌های رأی‌دهندگان گوشه چشمی داشته باشد را حیرت‌زده خواهد کرد.
لازم به یادآوری نیست که دو اداره‌ آموزش و پرورش و بهزیستی با دو طیف گسترده و وسیع شهروندانی ارتباط دارند که جزو پرتعدادترین طبقات رأی‌دهندگان محسوب می‌شوند.
با شایع کردن این نقل‌قول از طرف دکتر مؤمنیان؛ که وی قصد بازگشت به دانشگاه را دارد زمینه‌سازی برای تغییر وی نباید خیلی دور از ذهن باشد. شما حدس بزنید فرماندار جدید که انتخابات شورای ششم را برگزار خواهد کرد چه کسی خواهد بود؟
تحرکاتی که اخیراً در دانشگاه کاشان دیده می‌شود هر ناظر ناآگاه را هم حساس می‌کند که بازگشت بعض مدیران سابق به سمت‌های خاص این دانشگاه چه معنی و مفهومی را تداعی می‌کند؟ و شایعه تغییر رئیس دانشگاه برای چه در این دانشگاه گسترش‌یافته؟
تغییر شبانه رئیس آموزش‌وپرورش نکته‌ای است که می‌تواند در دیگر نهادها هم انجام شود، کسی نمی‌داند چه اتفاقات ناگهانی دیگری درراه است! لذا باید احتیاط کرد و از در توافق به تغییراتی که موردنظر است تن داد!
حتی اگر این شروط احتمال تعطیلی نهادی به نام «کاشان شناسی» باشد!
دانشگاه کاشان تاکنون هیچ‌گونه تأثیر عملی در شهر کاشان بجای ننهاده است و اثری از خود به‌عنوان یک ‌نهاد علمی در بطن و متن شهر کاشان نداشته است اما حداقل این نهاد نام کاشان شناسی را بر خود دارد.
اما شایعاتی به گوش می‌رسد که ممکن است این نهاد هم منحل شده و آن‌وقت شهر کاشان خواهد شد مصداق آن ضرب‌المثلی عامیانه! «نه خانی آمده نه خانی رفته!»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69268
مطالب مرتبط

 • A آبان ۳۰, ۱۳۹۶ - ۳:۵۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  تغیرات مدیریتی شهرداری خیلی عالی بود و شهامت شهردار جدید ستودنی.جابجایی درون سازمانی که شهردار انجام دادند همه چی رو از اول روشن کرد.قطعا عمرکاری شهردار کوتاه خواهد بود و علت ان هم مدیران ناکارامد و امتحان پس داده قبلی میباشند که انتخاب شدند.در خصوص مدرک تحصیلی فرمودید ذکر این نکته حایزاهمیت است که کارشناس مکانیک شهردار منطقه و کارشناس کشاورزی معاون خدمات شهری شدند.تا اونجایی که یادم میاد شخص مذکور در مقاله نیز قبلتر مدیریت خوانده بود نه عمران.

  (0)(1)
 • علی صالحیان آبان ۳۰, ۱۳۹۶ - ۴:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  شهر کاشان از قدیم تغییر قدرت مرموز رادر کارنامه خود دارد

  (1)(0)
 • ناشناس آبان ۲۹, ۱۳۹۶ - ۹:۲۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  ممنونم از مطلب شما.مشخصه رئیس بعدی بهزیستی کیه

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: