تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت : ۶:۳۶ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly

تفاوت To و CC و BCC در هنگام ارسال ایمیل چیست؟

حتما تا به حال دیده‌اید که هنگام ارسال ایمیل سه کادر برای انتخاب گیرنده به نام‌های To و CC و BCC وجود دارد. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید تفاوت این کادر‌ها چیست؟ آیا تفاوت آن‌ها مهم است؟ در ادامه در مورد این کادر‌ها به صورت کامل صحبت می‌کنیم و خواهیم دید که این کادر‌ها اگرچه همه برای انتخاب گیرنده‌ها است اما بدون تفاوت هم نیستند و هر کدام از آن‌ها استفاده‌هایی هم دارند.

مجله کاشان نیوز: حتما تا به حال دیده‌اید که هنگام ارسال ایمیل سه کادر برای انتخاب گیرنده به نام‌های To و CC و BCC وجود دارد. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید تفاوت این کادر‌ها چیست؟ آیا تفاوت آن‌ها مهم است؟ در ادامه در مورد این کادر‌ها به صورت کامل صحبت می‌کنیم و خواهیم دید که این کادر‌ها اگرچه همه برای انتخاب گیرنده‌ها است اما بدون تفاوت هم نیستند و هر کدام از آن‌ها استفاده‌هایی هم دارند.

cc-bcc
با کادر To که همه آشنا هستیم و می‌دانیم که برای انتخاب گیرنده هاست و کار خاص دیگری انجام نمی‌دهد اما:

CC چیست؟
CC مخفف کلمهٔ Carbon copying به معنی کپی کردن با کاغذ کاربن است. یعنی‌‌ همان کاغذهای آبی که زیر دستمان می‌ذاریم و بعد از نوشتن می‌بینیم که یک کپی از آن روی کاغذ زیرین نوشته می‌شود. در واقع CC همین کار را انجام می‌دهد و یک کپی از ایمیلتان را به گیرنده‌های انتخاب شده می‌فرستد.

تفاوت CC با To
این کادر تفاوت خاصی با کادر To ندارد و فقط اسم آن فرق می‌کند و در عمل‌‌ همان کار را انجام می‌دهد. مثلا رئیس شما به شما می‌گوید که فلان ایمیل را به فلان کارمند ارسال کنید در اینجا شما ایمیل آن کارمند را در کادر To و ایمیل رئیس خود را در کادر CC قرار می‌دهید تا یک کپی از ایمیل شما به رئیستان ارسال کنید. اما در کل ایمیل ارسال شده به دو طرف هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

تفاوت CC با BCC
توجه کنید از آنجایی که CC و To مانند هم عمل می‌کنند پس تفاوت‌های BCC و CC شامل To هم می‌شود. BCC مخفف کلمهٔ Blind carbon copy است و به معنی کپی پنهان است (Blind = نا‌خوانایی) یعنی گیرنده‌هایی که در کادر BCC هستند توسط دیگر گیرنده‌ها (چه در BCC و چه در CC) قابل شناسایی نیستند. مثلا فرض کنید شما می‌خواهید به ۴ نفر یک ایمیل را ارسال کنید. اگر شما افراد A و B را در کادر CC (یا To) و افراد C و D را در کادر BCC قرار دهید، گیرندهٔ A ایمیل گیرنده‍‌ی B و گیرندهٔ B ایمیل گیرندهٔ A را خواهد دید. اما گیرندهٔ C گیرنده‌های A و B را خواهد دید (مانند گیرندهٔ D) پس گیرنده‌های C و D یکدیگر را نخواهند دید. پس بهتر است زمانی که نمی‌خواهیم گیرنده‌های مختلف از ایمیل‌های یکدیگر با خبر شوند بهتر است همهٔ آن‌ها را در BCC تایپ کنیم.

پس نتیجه می‌گیریم:
CC زمانی خوب است که:
بخواهیم یک کپی از ایمیل خود را برای افراد دیگری ارسال کنیم اما آن‌ها از گیرنده‌های اصلی نامه نیستند.
BCC زمانی خوب است که:
بخواهیم یک کپی از ایمیل خود را برای افراد دیگری ارسال کنیم اما نمی‌خواهیم که دیگر گیرنده‌ها از وجود آن‌ها با خبر شوند.
بخواهیم یک ایمیل را به افراد زیادی ارسال کنیم. مثلا شما یک لیست از ایمیل‌های مختلف دارید و می‌خواهید که یک ایمیل را به همهٔ آن‌ها ارسال کنید. حتی اگر مهم نباشد که آن‌ها از ایمیل یکدیگر با خبر شوند باز بهتر است که ایمیل آن‌ها را در BCC تایپ کنیم برای اینکه وقتی گیرنده ایمیل را دریافت می‌کند یک لیست بلند از ایمیل‌های مختلف را نبیند و خیلی سریع به متن ایمیل برسد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=27658
مطالب مرتبط

 • بهترین کوتاه کننده لینک بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام بسیار ممنونم

  (0)(0)
 • سجاد آبان ۶, ۱۳۹۴ - ۱:۳۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  واقعا دستتون درد نکنه،عالی توضیح دادید

  (2)(0)
 • صادق مهر ۲۳, ۱۳۹۴ - ۴:۳۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  خیلی وقت بود دنبال این مطلب بودم دستتون درد نکنه.

  (2)(1)
 • حمیدرضا دی ۷, ۱۳۹۳ - ۱:۰۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

  (5)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: