تاریخ ارسال : ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۵:۴۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
دوچرخه‌سواران کاشانی بسوی مشهدالرضا رکاب می‌زنند

تیم منتخب کاشان و ۱۲ دوچرخه‌سوار فردا صبح حرکت خود را از مشهد اردهال آغاز می‌کنند

کاشان نیوز: معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از آغاز حرکت کاروان دوچرخه‌سواری این سازمان با عنوان «غریب الغربا» به مقصد بارگاه نورانی حضرت ثامن‌الحجج (ع) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سجاد مظفری تبار، با اعلام این خبر اظهار کرد: این کاروان دوچرخه‌سواری در قالب تیم منتخب شهرستان و ۱۲ دوچرخه‌سوار برای هجدهمین سال متوالی حرکت خود را از مشهد اردهال به سمت مشهدالرضا (ع)، از صبح فردا آغاز می‌کنند.
وی، در خصوص علت انتخاب عنوان «غریب الغربا» برای این کاروان دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این عنوان از القاب خاصه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت امام رضا (ع) بوده و حرکت این تیم دوچرخه‌سواری به این دو امام همام پیوند خورده است این نام برای این کاروان انتخاب شد.
سرپرست تیم دوچرخه‌سواری «غریب الغربا»، همچنین با یادآوری تفاوت زمانی حرکت این کاروان دوچرخه‌سواری در سال جاری نسبت به ۱۷ دوره پیشین خاطرنشان کرد: تطبیق زمانی مهرماه و محرم و تقارن آیین قالی‌شویان و دهه دوم ماه عزای سرور و سالار شهیدان،‌ برای نخستین بار حرکت این کاروان ورزشی را در ایام سوگواری حضرت ثارالله (ع) قرارداد.
مظفری تبار، با تأکید بر بزرگداشت ماه محرم و آیین قالی‌شویان، به‌عنوان دو مناسبت مهم در این اقدام فرهنگی و ورزشی افزود: بر همین اساس، برنامه‌های ویژه‌ای برای پاسداشت مقام والای حضرت امامزاده علی بن امام محمدباقر (ع) و معرفی مشهد اردهال به‌عنوان کربلای ایران به سایر هم‌وطنان پیش‌بینی‌شده است.
وی «شور حسینی، شعور دینی» را شعار حرکت کاروان غریب الغربا ذکر و عنوان کرد: این کاروان مسیر یک هزار و ۳۰۰ کیلومتری خود را در مدت ۱۰ روز با عبور از استان‌های قم، تهران، مازندران، گلستان و خراسان شمالی و رضوی رکاب می‌زند.
معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، عبور از نزدیک به ۲۸ شهرستان را توسط رکاب‌زنان کاشانی متذکر شد و افزود: دوچرخه‌سواران، در مدت حرکت خود از ده‌ها شهر و منطقه نظیر قم، بومهن، دماوند، فیروزکوه، سوادکوه، ساری، بهشهر، بندرگز، گرگان، آزادشهر، جنگل گلستان، چمن بید، مانه و سملقان، بجنورد، شیروان، قوچان، چناران، مشهد مقدس عبور می‌کنند.
مظفری تبار، زمان اعزام این کاروان دوچرخه‌سواری را صبح فردا ۱۱ مهرماه عنوان و تصریح کرد: تیم غریب الغربا، فردا از ساعت ۸ صبح پس از غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام، با بدرقه رسمی مدیران شهری و مسئولان عالی شهرستان حرکت خود را آغاز می‌کنند.
انتهای خبر/

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68635
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: