تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

ثبت جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در تقویم رویدادهای فرهنگی و هنری کشور

کاشان نیوز: جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در برنامه‌ریزی سالانه این وزارت وجود دارد و برای ثبت این جشنواره در تقویم رویدادهای فرهنگی و هنری کشور جای نگرانی نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دیدار با رئیس، دبیر و اعضای ستاد برگزاری این جشنواره در کاشان گفت: جای نگرانی برای ثبت جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در تقویم ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست چراکه این جشنواره در برنامه‌ریزی سالانه وزارت وجود دارد و با مدنظر قرار گرفتن برخی شاخص‌ها در زمان و نحوه برگزاری می‌تواند به‌صورت ویژه‌تر این هدف نیز محقق شود.

وی، برگزاری این جشنواره با شاخصه‌ها و امتیازاتی نسبت به سایر جشنواره‌های کشور مبتنی بر ظرفیت‌های فرهنگی و بومی منطقه را تأکید کرد و گفت: برگزاری این جشنواره فراتر از یک رویداد هنری می‌تواند نخستین گام برای استمرار اجرای تئاتر در دیگر روزهای سال باشد.

گفته وی، برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با ویژگی‌های خاص خود و لزوم چشم‌انداز مشخص در برگزاری جشنواره‌های هنری ضروری است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر ضرورت تناسب برگزاری این جشنواره‌ها با نیاز مردم و بر اساس اجرای هدف‌گذاری معینی افزود: می‌توان از این جشنواره‌ها برای ایجاد پایگاه ثابت فرهنگی در جامعه بهره گرفته شود.

شفیعی، با تأکید بر تعامل با جشنواره سیزدهم، نسبت به تأمین نیازهای حوزه کارشناسی و آموزشی این جشنواره قول مساعد داد و گفت: آمادگی اعزام و تقبل هزینه‌های کارشناسان، منتقدان همچنین مشاوره‌های لازم در این حوزه از سوی اداره کل هنرهای نمایشی وجود دارد.

شایان‌ذکر است: نشست مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با رئیس، دبیر و اعضای ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در کاشان با ارائه گزارش مرتضی‌ والی‌زاده رئیس ستاد این جشنواره، محمد شفافی دبیر جشنواره و محمد نظافتی معاون فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزار شد.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69794
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: