تاریخ ارسال : ۰۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۵۷ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
خیام وقار رئیس هیئت‌مدیره خانه تئا‌تر کاشان

جشن‌واره نهم، هیت داوران را شگفت‌زده کرد

بسیار خوشحالم که اجراهای بچه‌های کاشان و همین‌طور کلیّت جشن‌واره تا حد بسیار زیادی اعضای گروه داوران را شگفت‌زده کرده است، به‌علاوه انرژی زیادی که بچه‌های تئا‌تر کاشان صرف اجرا‌هایشان و همین‌طور برگزاری مطلوب جشن‌واره می‌کنند، باعث خوشحالی مهمانان به خصوص استاد سلیمی و اعرابی شد.

خیام وقار کاشان نیوز: پر بیراه نیست اگر به «خیام وقار کاشانی» عنوان مرد فعال جشن‌واره نهم تئا‌تر مهر را اطلاق کنیم! کسی که در فرهنگ‌سرای مهر پیدا می‌شود و با سرک کشیدن مداوم به اتاق مدیران و سالن‌های فرهنگ‌سرا سعی در رتق و فتق اموری دارد که به او محول شده.
خیام وقار ۳۲ سال دارد و تئا‌تر را در کاشان از سال ۷۶ شروع کرد و تا قبل از سال ۷۹ که در رشته بازی‌گری دانش‌گاه آزاد تهران پذیرفته شود، از چهره‌های فعال و پرانرژی تئا‌تر کاشان بود.
 خیام در تهران هم‌زمان با تحصیل در رشته بازی‌گری، به تئا‌تر هم پرداخت و در نمایش‌هائی که کارگردانی‌اش بر عهده برخی چهره‌های سر‌شناس تئا‌تر همچون اکبر زنجان‌پور، سهراب سلیمی، هادی مرزبان، ایرج راد، محمد عمرانی، بهروز بقائی، میکائیل شهرستانی و… بود علاوه بر دستیاری کارگردان به ایفای نقش نیز پرداخت.
 به گفته خودش (عشق و نیستی) کار ایرج راد و (عشق لرزه) کار سهراب سلیمی از مهم‌ترین آن‌هاست. بازی در فیلم اکران نشده زنده باد مرگ، کار بهروز افخمی و بازی در سریال‌های پنجمین خورشید، کار علیرضا افخمی و کارآگاهان کار حمید لبخنده و مجری برنامه تخصصی تئا‌تر در شبکه ۴ با عنوان (دور میز شب) از دیگر سوابق خیام وقار طی سال‌های گذشته است… و اما درباره نهمین دوره جشن‌واره تئا‌تر مهر، هماهنگی حضور کار‌شناسان کارگاه‌های آموزشی و همچنین گروه داوران این جشن‌واره به عهده خیام بوده است.
 از وی درباره جشن‌واره تئاتر مهر پرسیدیم:
طی دوره‌های گذشته ارتباط چندانی با جشن‌واره نداشتم، اما دورادور اخبارش را پی‌گیری می‌کردم. علاوه بر این مجری اختتامیه دوره هفتم (سال ۹۰) بودم، اما تصمیم گرفته‌ام که ارتباطم را با تئا‌تر کاشان قوی‌تر کنم به خصوص پس از انتخابم به عنوان رئیس هیئت‌مدیره خانه تئا‌تر کاشان هر کمکی که بتوانم برای ارتقاء سطح فنی و کیفی تئا‌تر شهرم انجام دهم، دریغ نخواهم کرد، ایجاد خانه تئا‌تر می‌تواند به این اتفاق کمک مضاعفی کند.
 وقار درباره کیفیت جشن‌واره نهم تئا‌تر مهر می‌گوید: بسیار خوشحالم که اجراهای بچه‌های کاشان و همین‌طور کلیّت جشن‌واره تا حد بسیار زیادی اعضای گروه داوران را شگفت‌زده کرده است، به‌علاوه انرژی زیادی که بچه‌های تئا‌تر کاشان صرف اجرا‌هایشان و همین‌طور برگزاری مطلوب جشن‌واره می‌کنند، باعث خوشحالی مهمانان به خصوص استاد سلیمی و اعرابی شد.
خیام وقار درباره برنامه‌های آینده‌اش برای تئا‌تر کاشان می‌گوید: اهالی تئا‌تر این شهر نباید به موقعیت فعلی اکتفا و بسنده کنند. این دایره باید فراخ‌تر شود و بیشتر مورد کنکاش و توجه بزرگان تئا‌تر ایران قرار بگیرد، حضور گروه داوری که امسال در جشن‌واره مشاهده کردید به همین منظور بود.
 تئا‌تر کاشان باید از منظر چهره‌های سر‌شناس تئا‌تر ایران هم دیده شود، علاوه بر این ضعف آموزش و به روز شدن تئا‌تر کاشان معضل دیگری است که بنده و هیئت مدیره خانه تئا‌تر کاشان به شدت به دنبال رفع آن هستیم.
 خوشحالم که اعلام کنم بیشتر اساتید برجسته خانه تئا‌تر ایران ابراز تمایل کرده‌اند که در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی (در همه شاخه‌ها) به تئا‌تر کاشان و بچه‌هایش کمک کنند. اساتیدی که امسال افتخار حضورشان در جشن‌واره نصیب ما شد نظیر آقایان کوشک جلالی، میکائیل شهرستانی، بهروز بقائی، سهراب سلیمی و جواد اعرابی جزء برجستگان تئا‌تر ایران هستند و من به ویژه از استاد کوشک جلالی قول گرفتم که در نوبت بعد که به ایران سفر می‌کنند وقت‌شان را به کاشان اختصاص دهند.
 ما برای تئا‌تر کاشان برنامه‌های ویژه‌ای داریم و جشن‌واره تئا‌تر مهر، پیش‌زمینه‌ای برای برنامه‌های آینده است.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=24073
مطالب مرتبط

 • سهیل آبان ۹, ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام وادب به تمامی بروبچ ستاد جشنواره به خصوص بچه های بولتن که حق و برانصاف با تلاش خوبشون بولتن را به دست همه می رسوندند واز همه مهمتر آقا خیام گل که به کاشونی بودنشونم افتخار می کنن.
  خدایی به قول آقا رضوانیان جای همشهریای خودمون در شهرمون خالیه
  خوشحالم که امسال مجری برنامه اختتامیه خداییش عالی بود
  ممنون از شماهام که بدون هیچ سانسوری اخبار وکار میکنیند ودست خبرنگارانتونم گرم که به موقع به دست شما میرسونن
  دست علی یارتون خدانگهدارتون

  (0)(0)
 • مهدی سلطانی راد/روزنامه نگار آبان ۸, ۱۳۹۲ - ۷:۲۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام خیام جان..روزهای باتوبودن درنهمین جشنواره تئاترمهر وبخصوص دراتق بولتن براستی که بیادماندنی وبه غایت خاطره انگیز بود…بسیار خوشحالم مصاحبه ای که من برای تو توی بولتن تنظیم کردم توی کاشان نیوز هم کار شد…واقعآبابت زحماتت درجشنواره امسال به تو خسته نباشید میگویم…………

  (0)(0)
 • مهدی آبان ۷, ۱۳۹۲ - ۷:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  یکی از بهترین اجرای یک مجری را در زندگی ام در اختتامیه ی جشنواره ی تئاتر مهر از آقای خیام وقار کاشانی دیدم.
  یکی از دلایل موفقیت ایشان این است که خودشان هستند!

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: