تاریخ ارسال : ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۲۶ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly
در طی مدیریت خداپرستان هیچ برنامه مدونی برای حفظ منابع طبیعی در کاشان دیده نشد

جلسه تودیع و معارفه ریاست اداره منابع طبیعی کاشان برگزار شد


کاشان نیوز: صبح امروز جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی کاشان در سکوت خبری در فرمانداری کاشان برگزار شد.
مجید خداپرستان که از دی‌ماه ۹۲ تاکنون در سمت ریاست اداره منابع طبیعی کاشان حضور داشت جای خود را به مهدی شریفی، معاون این اداره داد.
در طول ۵ سال مدیریت خداپرستان بی‌توجهی به تخریب مراتع، عدم مدیریت و نگهداری از ایستگاه آبخوان کاشان و تشدید ریزگردها و نیز مشکلاتی که گریبان دامداران این شهرستان را گرفت ازجمله دستاوردهای این مدیر غیربومی بود.
در طی مدیریت وی هیچ برنامه مدونی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی در کاشان ارائه نشده است و انتخاب شریفی نیز تاکنون با ارائه برنامه جدیدی همراه نبوده است که امیدواریم در این حوزه شاهد اتفاقات جدید و ارائه برنامه‌هایی برای جبران کاستی‌های به وجود آمده باشیم.
گفتنی است خداپرستان به‌عنوان مدیری غیربومی به دلیل اختلاف‌نظر مسئولان اردستان که با حواشی فراوانی همراه بود در فاصله تعویض دو فرماندار «جوادی» و«صدرائیه» به کاشان آمد و با انتخاب تأملی به فرمانداری اردستان به مرجع خود بازگشت.
لازم به ذکر است که روابط عمومی منابع طبیعی کاشان در این مورد هیچ‌گونه خبری را برای رسانه‌ها ارسال نکرده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71639
مطالب مرتبط

 • ناشناس مرداد ۱, ۱۳۹۷ - ۸:۳۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  به نام خدا
  اولا سلام علیکم
  ثانیاً؛ باید در چندین بخش و به ترتیب پاسخ شما را عرض کنم:
  ۱- در پاسخ خود هیچیک از فعالیت های مثبت را بررسی نکردید.
  ۲- به هیچیک از انتقادهایی که از خود شما شد پاسخ نداده اید.
  ۳- در ب بسم الله کلامتان را با بیسواد خطاب کردن دیگران آغاز کردید که برازنده یک فعال فرهنگی نیست. همیشه ندیدن؛ دلیل نبودن نیست. شاید شما فعالیت های روابط عمومی اداره کاشان را ندیده اید؛ وب سایت این اداره یکی از فعالترین وب سایت هاست؛ در فعالیت مثبت روابط عمومی اداره منابع طبیعی کاشان که یکی از کاشانی ها هم مدیر آن است همین بس که روز درختکاری سال ۹۶ با حضور کلیه مدیران بلند پایه شهرستان و استان و در کاشان مال و در سطح بسیار بالا برگزار شد.
  حالا برای یک تودیع و معارفه؛ کلی هزینه بی جا نشده و وقت مسئولین ادارات و ارباب رجوعان آنها گرفته نشده؛ خیلی بد است؟؟
  ۴- “کاملا موثر عمل کردن” فعالیت های آبخیزداری را از اهالی و ساکنین بالادست حوضه برزوک بپرسید. ضمن اینکه “آن مرجع دیگری” که نخواستم نامش را عنوان کنم، “مرکز تحقیقات” بوده. میتوانید تحقیق کنید که البته علیرغم توصیه این حقیر، مشخص است که این کار را نکردید. ضمنا کارها نیمه تمام رها نشده اند و به دلیل تزریق تدریجی اعتبار از بالادست؛ در همه پروژه های استان توقف ایجاد میشود.
  ۵-در مورد ریزگرد؛ مراتع (حتی اگر واقعا تخریب شده باشند که جای بحث دارد و باید دید با کدام آمار و ارقام و بر اساس کدام معیار آن را عنوان نموده اید) نمیتوانند منشا ریزگرد باشند؛ منشا ریزگردها رسوبات ریزدانه هستند و نه خاک مراتع. شاید مرتع در صورت تخریب شدید بتواند عامل گرد و خاک و طوفان باشد ولی منشا ریزگرد نیست.
  ۶- در مورد سیل بنده کسی را نادان فرض نکردم. “خوب است بدانید” یعنی “شما نادان هستید”؟ چرا بدترین برداشت ممکن را دارید؟ ضمناً ناآگاه هم نیستم. بهتر است ادب را در نوشته هایمان رعایت کنیم. قبول دارم که نباید همه تقصیرها را گردن زمین و آسمان بیندازیم. حتما عیب و ایراد هم در کار بوده. اصلا بی عیب کجاست؟ املای نانوشته است که غلط ندارد. اصلا وظیفه رسانه انتقاد است. ولی نه تخریب. در مباحث فنی توجه به اصول علمی باید سرلوحه کار باشد. خاصیت پدیده تغییر اقلیم که همه بر آن اذعان دارند؛ دقیقا همین است. بارش های کوتاه مدت و شدید و در نتیجه سیل. مگر در پیشرفته ترین کشورهای دنیا سیل نداریم؟ در ضمن شما حتما خوب میدانید که اعتبارات ادارت محدود هستند و زمینه کاری زیاد. اگر خود شما رییس اداره منابع طبیعی بودید چه میکردید؟ وقتی ها دهها پروزه پیشگیری از سیل دارید؛ ولی تنها اعتبار برای اجرای یکی دو مورد آن وجود دارد؟ ضمن اینکه مدیران شهرستانی آخرین حلقه اجرا هستند و بسیاری از تصمیمات در دست آنها نیست.
  ۷- باز هم به “مرغداران” اشاره کرده اید. مسئولیت وضعیت مرغداران با “امور دام جهاد کشاورزی” است و نه منابع طبیعی. ولی باز هم کلی صحبت کردید. آثار تابناک مدیریت محترم (که با تمسخر همراه است و از یک فرد فرهنگی بعید است) را نام ببیرد و کلی گویی نکنید. اگر اینطور باشد که خیلی راحت هست. من هم خبر پخش میکنم که مدیر کاشان نیوز باعث ترویج فساد اداری در کاشان شده است!!! بی هیچ دلیل و مدرکی. این انصاف است؟
  ضمنا باید عرض کنم وظیفه اداره منابع طبیعی، طبق قانون، حفظ مراتع است و خدمات دهی به مرتعداران و چوپان ها وظیفه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان. طبیعی است مرتعداران دوست دارند که همیشه سال و بدون تبعیت از قانون خاصی از مراتع استفاده کنند و از این راه منفعت کسب کنند که در تضاد روشن با وظایف اداره است؛ پس اگر احیانا نارضایتی هم باشد دلیل آن عمل به وظیفه است و نه کوتاهی در انجام وظیفه. اگر مرتعداری ملزم به قانون باشد چرا باید از اداره ناراضی باشد؟
  ۸- اگر نظر فرماندار ویژه کاشان که هم رتبه استاندار است هیچ معنای خاصی ندارد، پس نظر چه کسی قابل قبول است؟ مگر مدیر مستقیم همه روسای ادارت فرماندار نیست؟ مگر در صورت بروز نارضایتی مردمی که چندین بار به ان اشاره کردید، مردم به فرمانداری مراجعه نمیکنند؟ مگر برای نصب یا عزل روسای ادارات یکی از موثرترین افراد فرماندار نیست؟ پس چرا نظر مثبت فرماندار را بی ارزش میدانید؟ ضمنا باز هم “جوان” بودن فرماندار جدید اردستان را یک عیب قلمداد کرده اید که جای بحث دارد. . .
  در پایان بنده هم امیدوارم خدا همه بندگانش را برای خانواده ها و عزیزانشان حفظ نماید.

  (2)(0)
 • کارمند منابع طبیعی اصفهان تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  به نظر بنده خبری که منتشر کرده اید دور از انصاف است. برای ادعاهای خود باید سند و مدرک ارائه کنید. ظاهراً نگارنده خبر با اداره منابع طبیعی کاشان هیچگونه ارتباطی نداشته و صرفا بر اساس شنیده ها خبر را منتشر کرده است.
  بی توجهی به تخریب مراتع دقیقا یعنی چه؟ این مطلب خیلی کلی است،
  شاید منظورتان حل مشکلات مرزی عرف های مرتعداری، به روز شدن وضعیت مرتعداران و برگزاری کلاس های توجیهی برای مرتعداران است؟؟
  در مورد ریزگردها که اغلب منشا خارجی دارند و وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان محیط زیست هم از حل آن عاجزند، آقای خداپرستان باید چه فعالیتی انجام میداده که نداده؟
  آیا فعالیت های آبخیزداری ایشان در برزوک و قمصر و لتحر و مشکات و تجره را ندیده اید؟؟
  آیا حل پرونده های ماده واحده سنوات قبل را ندیده اید؟
  منظور شما از مشکلات دامداران چیست؟ خوب است بدانید که اداره منابع طبیعی متولی وضعیت مرتعداران است و نه دامداران و این دو مقوله با هم تفاوت بسیاری دارند!!! علی ایحال آیا غیر از این است که در دوران مدیریت آقای مهندس خداپرستان، شرکت تعاونی مرتعداران شدیداً تقویت شده و بسیاری از امور به دست خود مرتعداران سپرده شده؟ تهیه نهاده های دامی با قیمت مناسب برای مرتعداران کدام مشکل ر ا بوجود آورده است؟
  تسریع در پاسخگویی به استعلامات با جذب نیروهای کارامد و متخصص را از مراجعین به اداره بپرسید.
  در مورد ایستگاه آبخوان؛ خوب است بدانید که بخشی از عملیات اجرایی توسط اداره منابع طبیعی و بخش دیگر توسط مرجعی دیگر اجرا شده که بخش منابع طبیعی کاملا موثر عمل کرده و بخش دیگر به دلیل غیرفنی بودن آسیب دیده است.
  ضمناً اگر سری به وب سایت اداره منابع طبیعی کاشان به آدرسkashan.manabeisf.ir بزنید خبر مربوطه در مورخ ۲۶ تیر ساعت ۰۸:۴۴ صبح یعنی در اولین ساعات کاری روز پس از معارفه توسط روابط عمومی اداره کاشان منتشر شده است را خواهید دید!!!!!!
  اگر ایشان ضعیف بود چرا فرماندار کاشان چندین سال با درخواست انتقال ایشان موافقت نمیکرد؟ اگر ایشان ضعیف است چرا فرماندار فعلی اردستان که معاون فرماندار کاشان بوده با این انتقال موافقت کرده؟

  تا موقعی که دیدگاه چنین کوتاهی داشته باشیم و سعی کنیم ریاست ادراه که چندین سال تمام تلاش خود را کرده با پیشوند غیربومی خطاب کنیم و از این طریق بخواهیم احساسات مردم عام را برانگیزیم؛ مطمئنا ره به جایی نخواهیم برد. انصاف چیز خوبی است. خبر را اصلاح کنید و از تهمت ناروایی که زدید به درگاه خدا توبه کنید . . .

  (3)(0)
  • مدیر سایت تیر ۳۰, ۱۳۹۷ - ۷:۰۳ ب.ظ - پاسخ دادن

   دقیقاً همینطور است و نگارنده ارتباطی با منابع طبیعی نداشته است، این نقص ما محسوب نمیشود، بی سوادی کسانی محسوب است که از امکان رسانه قادر به بهره برداری و ارتباط گرفتن نیستند وبیشترین زمان دیده شدنشان در جراید و نشریات مربوط به تودیع و معارفه است که ایشان در این دو زمان هم خیلی دیده نشد.
   و اما عدم حضور خبرنگاران در جلسه تودیع و معارفه از جمله ضعف های روابط عمومی های منابع طبیعی و فرمانداری بود.
   هزینه گزاف برای ۱۰ آبخوان که نیمه کاره رها شده است چطور «کاملاً موثر عمل کرده..» نام نهادید؟ قرار نباشد که بریده شدن آبخوان چهارم را بخواهیم بیاندازیم گردن «مرجعی دیگر…».
   ما دو حوزه تولید ریزگرد محلی داریم که یکی از آنها تخریب مراتع بالادست مشکات است، چرا برون فکنی میکنید؟
   نابسامانی مراتع هم یکی از دلایلش عیان دیده شد و آن راه افتادن سیلاب و نتایج درخشان آن در پایین دست حوزه های آبریز است که اگر مشکلی در مراتع نداشتیم این بارندگی به راحتی منجر به سیل نمی‌شد، شما ناآگاه هستید یا دیگران با نادان فرض کرده‌اید؟
   ضمناً تحقیقی در بین مرغ داران و مرتع داران و چوپانان شهرستان بکنید تا آثار تابناک فعالیت‌های مدیر محترم را دریابید.
   مخالفت فرماندار کاشان با تغییر ایشان یا تمایل فرماندار تازه کار و جوان اردستان که معاونتش با بگو مگوهایی در کاشان همراه بود نشانه اهمیت و کارکرد مثبت نیست! شما را به متن نوشته ارجاع میدهم.
   و امیدوارم خداوند خداپرستان را برای فرماندار اردستان، آقای تأملی حفظ فرماید.

   (0)(1)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: