تاریخ ارسال : ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
فرماندار کاشان گفت:

حریم سیلک قابل‌خرید و فروش نیست

فرماندار کاشان گفت: به‌هیچ‌عنوان حریم سیلک قابل‌خرید و فروش نیست و کسانی که در حال تجاوز به حریم سیلک و خانه‌های مجاورشان هستند تصور نکنند که با سرمایه خود به هر چه بخواهند دست می‌یابند.

کاشان نیوز: فرماندار کاشان گفت: به‌هیچ‌عنوان حریم سیلک قابل‌خرید و فروش نیست و کسانی که در حال تجاوز به حریم سیلک و خانه‌های مجاورشان هستند تصور نکنند که با سرمایه خود به هر چه بخواهند دست می‌یابند.
ابوالفضل صدرائیه در کمیته نجات‌بخشی و آزادسازی عرصه و حریم تپه‌های سیلک اظهار داشت: محوطه باستانی سیلک پایگاهی است برای پی‌بردن و کاوش در مورد آثار و مواریث تاریخی کشورمان که متأسفانه تاکنون در ثبت جهانی قرار نگرفته است.
وی با اشاره به تعیین حریم‌های سیلک در سال‌های گذشته افزود: متأسفانه در سالیان متوالی این حریم مورد تجاوز و ساخت‌وساز قرارگرفته است.
معاون استاندار تصریح کرد: در شرایطی که در دنیای امروز تمام مسئولان و متولیان کشورها به دنبال برندسازی شهر خود هستند، متأسفانه تپه‌های سیلک در این شهرستان که به‌عنوان اثری جهانی و خاص موردتوجه دنیاست، تاکنون آن‌گونه که شایسته و زیبنده بوده معرفی نشده است.
صدرائیه با تأکید بر لزوم شناسایی دلایل عدم حفظ قوانین و حریم‌های سیلک در کاشان گفت: اگر مشکلات و دلایل اتفاقات گذشته شناسایی نشود بدون شک با تشکیل این کمیته هم نمی‌توان موفقیت‌های چندانی را به دست آورد.
به گفته وی؛ زمانی که این کمیته به نام نجات‌بخشی حریم سیلک نام‌گذاری می‌شود نشان از عمق فاجعه است.
فرماندار کاشان، اجرایی شدن مصوبه دولت در سال 88 را راهکاری مؤثر در حفظ سیلک و آزادسازی حریم سیلک دانست و یادآور شد: در این مصوبه وزارت جهاد کشاورزی و اداره راه و شهرسازی موظف به همکاری و مساعدت با مسئولان برای آزادسازی این حریم شده که تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
صدرائیه، تغییر نگاه به شهروندان و ظرفیت‌شناسی این محوطه باستانی و اجرایی شدن ضوابط و قوانین موجود را نه‌تنها به نفع منطقه بلکه به نفع کشور ذکر و عنوان کرد: نیاز است تا مسئولان شهرستان کاشان به‌طورجدی به دنبال اجرای قوانین باشند.
وی همچنین در مورد ساخت خانه مشرف‌به سیلک خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌عنوان این حریم قابل‌خرید و فروش نیست و کسانی که در حال تجاوز به حریم سیلک و خانه‌های مجاورشان هستند تصور نکنند که با سرمایه خود به هر چه بخواهند دست می‌یابند.
فرماندار کاشان در پایان حریم سیلک را غیرقابل قیمت‌گذاری خواند و تأکید کرد: با تمام توان در مقابل اقداماتی که منجر به تخریب حریم سیلک گردد می‌ایستم و متخلفان در این زمینه را به صلاحدید به مردم معرفی می‌کنم و اجازه تخریب و نابودی هویت و پیشینه تاریخی این شهر را نمی‌دهم.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=33745
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: