تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۵۱ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
به پاس آغاز اجرای نمایش مرده ماهی ها؛

حکایت «مرده ماهی‌ها» و جماعتی عاشق شیدا

این جوانان توقعی از مدیران و مسئولین شهر ندارند! ولی از شما شهروندان کاشانی توقع دارند و منتظرند حس غرور و افتخار خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و با فرزندان هنرمند شهرتان از نزدیک همراه و آشنا شوید. نمایش فاخر «مرده ماهی‌ها» هر شب ساعت شش و نیم عصر در خانه تئاتر، جنب مدرسه آقابزرگ چشم‌انتظار شماست.

کاشان نیوز– عباس شافعی: از روزگاری که مردم برای دیدن نمایش صف می‌کشیدند و سالن‌های تئاتر بیاوبرویی داشت سال‌ها گذشته است و اگر نبود عشق و دلدادگی جماعتی که پروانه‌وار گرد شمع نیمه‌جان تئاتر می‌گردند این چراغ سال‌ها پیش خاموش شده بود. البته اوضاع در پایتخت به خاطر خیلی چیزها بهتر است ولی وقتی از پایتخت کمی دورتر می‌شویم و به‌جایی به اسم شهرستان می‌رسیم، داستان شمع و پروانه هم افسانه شده است و تنها و تنها عشق است که میدان‌داری می‌کند. جوانان عاشقی که شب و روز می‌گذارند بدون هیچ چشم‌داشتی و درآمدی! و من تنها نگرانیم این است که اگر روزی این جوانان به پشت سرخود نگاه کنند و از خود بپرسند سال‌های عمر خود را برای چه در تئاتر سپری کرده‌اند؛ و برای آن جوابی نداشته باشند؛ چه خواهند کرد و چه حالی خواهند داشت؟ سؤال و حالی وصف‌ناشدنی که بسیاری از هم‌نسل‌های من وتو در کاشان از خود پرسیده‌ایم و چه دردها که نکشیده‌ایم و چه حیرت‌ها که تجربه نکرده‌ایم.

این روزها دوباره جمعی عاشق شیدا، بی‌توجه به مشکلات پیش رو و سختی‌های طاقت‌فرسای این راه، قد کشیده‌اند و گامی بزرگ و امیدوارکننده برداشته‌اند و کاری سترگ و ارزشمند بنام «مرده ماهی‌ها» را بروی صحنه برده‌اند و مثل همیشه هم قانع و کم‌توقع و بدون سروصدا در گوشه حیاط یک مدرسه قدیمی که امروز خانه تئاتر آنجا سامان گرفته است؛ کاری کرده‌اند کارستان.

عباس جمالی،  نویسنده، کارگردان و بازیگر خوش آوازه کاشانی که همیشه خبر موفقیت‌های او، از خارج مرزهای زادگاهش به مردم شهرش احساس افتخار و غرور می‌بخشد؛ این روزها به کاشان، زادگاهش آمده و با یک گروه ۴۰ نفره از جوانان ناب و عاشق کاشانی نمایش «مرده ماهی‌ها» را -که به‌جرئت می‌توان از آن به‌ فخر تئاتر کاشان یاد کرد- بروی صحنه برده است.

این جوانان توقعی از مدیران و مسئولین شهر ندارند! ولی از شما شهروندان کاشانی توقع دارند و منتظرند حس غرور و افتخار خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و با فرزندان هنرمند شهرتان از نزدیک همراه و آشنا شوید.

نمایش فاخر «مرده ماهی‌ها» هر شب ساعت شش و نیم عصر در خانه تئاتر، جنب مدرسه آقابزرگ چشم‌انتظار شماست.

برای تماشای عکس ها در اندازه بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64479
مطالب مرتبط

  • شهروند بهمن ۵, ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲ ق.ظ - پاسخ دادن

    عباس جان ضمن تشکر از زحماتت بهتر است به موضوعاتی بپردازی که دغدغه جامعه است تا مردم بیایند برای تماشا.

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: