تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۷:۰۴ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
از طرف دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکو:

خانه «بروجردی ها» به عنوان «انتخاب بر‌تر» بناهای تاریخی سال ۲۰۱۵ برگزیده شد

دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکودر نامه‌ای مکتوب خانه تاریخی بروجردی کاشان را کاندیدای دریافت مدال به عنوان زیبا‌ترین خانه تاریخی کشور های آسیایی انتخاب کرد.

کاشان نیوز:سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: از طرف دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکو خانه تاریخی بروجردی کاشان موفق به کسب رتبه بین المللی به عنوان «انتخاب بر‌تر» سال ۲۰۱۵ شد.

«مهران سرمدیان» با اعلام خبر فوق افزود: در بازدیدی که چند ماه قبل دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکو به همراه معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از بناهای تاریخی کاشان داشتند، در نامه‌ای مکتوب خانه تاریخی بروجردی کاشان را کاندیدای دریافت مدال به عنوان زیبا‌ترین خانه تاریخی کشور آسیایی انتخاب کرد. خانه بروجردی ها
سرمدیان تصریح کرد: در بخشی از این پیام آمده است« پس از دریافت بازخوردهای مثبت بازدیدکنندگان و گردشگران آسیایی که منجر به دریافت صلاحیت موفقیت آمیز شما در سیستم طبقه بندی انتخاب بر‌تر بنابر محبوبیت جاذبه توریستی، خانه تاریخی بروجردی کاشان به عنوان انتخاب بر‌تر در سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است که اطلاعات آن از طریق رسانه‌های ما به شکل شبکه، ویدئو، کتاب و راهنمای گردشگری ارائه خواهد شد»
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان بابیان این مطلب کهدر ادامه این نامه به سیستم طبقه بندی انتخاب بر‌تر اشاره شده است که شامل چهار مقوله ارزیابی مستقل: جاذبه‌های توریستی، هتل‌ها، مغازه‌ها و رستوران‌ها اشاره شده است که برای هر مقوله یک مدال طراحی شده است که یک بار در سال اهدا می‌شود.
بر اهمیت این انتخاب از طرف کنوانسیون عمومی یونسکو و لزوم توجه هر چه بیشتر به این بنای ارزشمند تاریخی تاکید کرد و اذعان داشت: هر سال تمام افراد یا بناهایی که به آن‌ها این مدال تعلق می‌گیرد مجددا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به دیگر کاندیداهای صلاحیت یافته در سال جدید ملحق می‌شوند و در این نامه خانه تاریخی بروجردی مفتخر به دریافت مدال انتخاب بر‌تر شده است.
سرمدیان تشریح کرد که در سال ۲۰۱۴ این کنوانسیون به ۸۰۸۵ نفر مدال‌هایی با عنوان رستوران دار بر‌تر، ۵۴۳۰ مدال به عنوان هتل بر‌تر، ۳۷۶۳ مدال به عنوان مغازه بر‌تر در بین ۱۵۸۰ شهر از ۸۳ کشور اهداء شده است که خانه تاریخی بروجردی بر اساس ارزشیابی نقطه نظرات و مصاحبه‌هایی که در وب سایت www. lianorg. com صورت گرفته مدال انتخاب بر‌تر محبوبیت جاذبه توریستی در سال ۲۰۱۵ را با افتخار بر گردن آویخت.
گفتنی است این بنای تاریخی در سال ۱۳۵۴ به شماره ۱۰۸۳ در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=42284
مطالب مرتبط

  • talangor اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۴ - ۷:۲۷ ب.ظ - پاسخ دادن

    بروجردیها جز ۸۰۰ خانه تاریخی کاشانست که تنها تعداد انگشت شماری مورد توجه قرار گرفته ست

    (1)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: