تاریخ ارسال : ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۰۵ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

خانه منوچهری میزبان نشست زیبایی شناسی در معماری ایرانی

183378_979کاشان نیوز: با حضور کارشناسان  معماری و هنر نشست زیبایی شناسی در معماری ایرانی به ابتکار خانه منوچهری  برگزا می شود.

در این نشست که روز دوشنبه   21 بهمن ماه ساعت 6 عصر در خانه منوچهری برگزار می شود کارشناسان در زمینه موضوع زیبایی شناسی در معماری ایرانی سخن خواهند گفت.

همچنین خانم صبا منوچهری مالک  و سرمایه گذار خانه منوچهری و آقای ابوالفضل ابراهیم شاهی  در این نشست ضمن بیان تجربیات خود در زمینه مرمت و باز زنده سازی خانه تاریخی  منوجهری  به سوالات دانشجویان و شرکت کنندگان  در زمینه مرمت، مشکلات و موانع آن و همچنین اقتصاد گردشگری پاسخ خواهند داد.

مجموعه اقامتی خانه منوچهری واقع در بافت تاریخی شهر کاشان یکی از گنجینه های بی نظیر معماری سنتی ایران به شمار می آید كه 400 سال قدمت دارد و در سال 1390 پس از سه سال مرمت و بازسازی شد.

این مجموعه با دمیدن جانی نو در کالبد فرسوده بنای قدیمی  و با الهام از هنر و سنن این منطقه کویری با رعایت برترین میزان های مرمتی و افزودن تجهیزات کامل مطابق با الگوهای جهانی، پذیرای میهمانان است خانه منوچهی  شامل 9 واحد اقامتی است که هر یک دارای ویژگیهای تزئینی خاصی می باشند و در سه وجه حیاط، مشرف به حوض آب و باغچه های زیبا قرار گرفته اند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=27790
مطالب مرتبط

  • سوگند اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹ ق.ظ - پاسخ دادن

    خانه سنتي منوچهري فوق العاده زيباست باب عكس گرفتنه توصيه ميكنم حتما” يكشب اونجا برين. ما چند روز پيش اونجا بوديم خيلي خوش گذشت

    (1)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: