تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۸:۵۳ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
جوابیه پیمانکار کاروانسرای «گبرآباد» به یک گفتگو

خلع‌ید از «گبرآباد» را میراث اعلام کرده صحت و سقم آن بعهده پیمانکار نیست

کاشان نیوز:پس از گفتگو با سرمایه گذار کاروانسرای گبرآباد آقای «مهدی ادهمی بیدگلی» مدیر پیمان اجرایی کاروان‌سرای گبرآباد جوابیه‌ای ارسال کرده و مطالبی را مطرح نموده است که ذیلاً منتشر می‌گردد، لازم به ذکر است که هنوز اداره میراث کاشان عکس‌العملی نشان نداده و جوابیه‌ای ارسال نکرده است.

«در پاسخ به گزارشی که توسط کاشان نیوز در تاریخ پنجم آبانماه به چاپ رسیده است جوابیه زیر ارائه می‌گردد.
موضوع خبر کاشان نیوز «عدم صحت خلع ید شدن سرمایه گذار» می‌باشد که توسط مدیریت محترم اداره میراث فرهنگی کاشان اعلام شده لذا صحت و سقم آن بر عهده اینجانب نیست.
شایسته بود ایشان به جای اینکه مرا بعنوان شخص حقیقی مورد خطاب قرار دهد اینجانب را مدیر عامل شرکت شکوه تابان پارسی که دارای رتبه ۵ پیمانکاری است خطاب می‌نمود تا جنبه حقوقی پیدا می‌کرد زیرا اتفاقات فیمابین، خصومت شخصی نبوده و همه موارد کذبی که ایشان مدعی است از نظر حقوقی و شواهد موجود قابل دفاع است.
بزرگ‌ترین معضل ایشان در مدیریت به اصطلاح خودشان عدم رعایت سلسله مراتب و تخلف ضوابط حقوقی و مفاد قرارداد فیمابین است و اینکه ایشان بر اصول عرفی و اخلاقی محیط کارگاهی آشنایی ندارند. شخصی که مدعی حقوقدانی است توجیه نیست که الفبای مسائل حقوقی، پایبندی بر ضوابط قرارداد فیمابین است، حال تعهد اخلاقی و عرفی به کنار. اگر ایشان آشناییت به مسائل فنی ندارند بی‌تردید بر مسائل حقوقی هم ناآگاه است و بجای ارتباط مستقیم با کارگران و پیمانکاران جزء و تهمت زدن به مدیرپیمان، می‌توانست مستقیم و یا بواسطه داوری مورد تائید طرفین با این مسئله برخورد کند لیکن عدم پایبندی به مفاد قرارداد فیمابین، اولین و بزرگ‌ترین اشتباه مدیریتی ایشان بوده که مسائل مالی را در سایه قرار می‌دهد.
در خصوص نحوه آشنایی من با ایشان مربوط به اواخر سال ۹۳ می‌باشد که ایشان به دفتر نظارت شرکت در خانه تاریخی عباسیان مراجعه نموده و مرا دعوت به همکاری نمود. در آن زمان هنوز ایشان گبرآباد را نمی‌شناختند و اصلا آقای زیارتی ایشان را ندیده بود و بعد‌ها در مشهد اردهال با ایشان آشنا شد. ایشان طی یکسال آشنایی با اینجانب خیال پردازی‌های بزرگی در سرمایه گذاری داشتند که تا ۱۵۰ میلیارد تومان هم می‌رسید لیکن پس از تهیه طرح توجیهی کاروانسرای گبراباد برای ایشان، متمایل به سرمایه گذاری در این راستا شدند که بر حسب نوع مدیریت و مقدار سرمایه گذاری در بازه حدود ۹ ماهه که کمتر از ۱۰۰ میلیون است گویا استحقاق همین را هم نداشتند و مسیر اشتباهی را برگزیدند.
در خصوص هزینه طرح مرمت کاروانسرا که در دادخواست حقوقی اعلام شده آقای خرمیان می‌تواند اسناد مربوط به پرداخت حق الزحمه بر حسب موضوع قرارداد را در محضر دادگاه آورده و مدعی شود اما اینکه مالک طرح باشد صحت ندارد و اینجانب مدعی می‌باشم. از طرفی دیگر آقای مزرعتی هیچ پرداختی راجع به طرح مرمت نداشته‌اند و از حسن نیت من با در اختیار گذاشتن طرح به ایشان سوء استفاده نموده و حتی برای اصلاحات انجام شده هم اقدامی نکردند.
در آخرین اسناد کتبی که در مورخ ۹/۷/۹۵ با حضور شاهدین به امضای جناب مزرعتی رسیده است ایشان تایید نمودند که مبلغ ۷۰ میلیون پرداختی داشته‌اند و حدود ۱۱۰ میلیون چک به اینجانب داده‌اند که البته تا زمان کنونی هیچ یک از چکهای ایشان تامین نشده است. نکته جالب توجه پرداخت کمتر از ۲۰ درصد از مطالبات ۴۳۵ میلیونی این شرکت است و اینکه ایشان از اسفند ماه تا اواسط خردادماه ۷۰ میلیون پرداختی داشته‌اند در حالیکه طی اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه مبلغ ۳۷۷ میلیون صورت وضعیت تهیه و تحویل ایشان شده است. بواسطه عدم تعهد و وعده و وعیدهای دروغ ایشان که از اردیبهشت ماه شروع شده و تاکنون ادامه دارد اینجانب مجبور به فروش اموال شخصی و شرکت و جابجائی بستانکاری از پروژه‌های دیگر شدم که تنها بهانه ایشان مسدود شدن حساب شخصیشان به دلایل مبهم و گنگ است و در این میان کارگران و پیمانکاران جزء و این شرکت هستند که می‌بایست تاوان نپختگی و بی‌تجربگی ایشان را بدهند.
بر طبق ماده ۳ بند الف-۶ و الف-۷ و ماده ۵ قرارداد فیمابین، کاروانسرای گبرآباد تحویل این شرکت شده است و بر طبق ماده ۹ بند ۶ و ۷ کارفرما می‌بایست پس از فسخ قرارداد ظرف ۲ ماه کاروانسرا را تحویل بگیرد حال چگونه شخصی با مدرک دکترا مدعی بی‌اطلاعی از همه چیز است و مرا به دزدی و سرقت متهم می‌کند، ایشان نه تنها در پرداخت حق الزحمه به سبب ناتوانی مالی کوتاهی نموده بلکه اموال شخصی شرکت را تحویل ندادند لذا این شرکت از ایشان به جرم خیانت در امانت نزد دادستان محترم عمومی کاشان شکایت نموده است.

تمامی مواردی چون ساختمان اداری، سونداژ محیط پیرامون، برچیدن پشت بام به دستور کتبی ایشان انجام شده و در مقابل تهمت‌هایی چون فاکتور سازی، سرقت اسناد، هزینه نیسان، سوء نیت برای برچیدن پشت بام، برآشفتن نگهبانان، اضافه نمودن مالیات بر صورت وضعیت‌ها و دروغگویی در خصوص سابقه کار اینجانب، ادعای حیثیت می‌نمایم. این شرکت تمامی ادعای ایشان را که به طرز ناشیانه و غیرملزوم در این سایت آورده شده تکذیب کرده و متعاقبا به سبب دروغ پردازی‌ها و بهتان زدن به این شرکت، نزد دادستان محترم عمومی کاشان شکایت نموده و ادعای حیثیت خواهد نمود.»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=62196
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: