تاریخ ارسال : ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۹ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly

دامنه اختیارات منتخب مردم تا کجاست

کاشان نیوزسعید غلامیان: اگر آن‌گونه که امروز اصول‌گرایان و طرفداران جناب آقای رئیسی که در کاشان کم هم نیستند معتقدند که حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور همه است و اصولاً سخن درستی نیز هست، نباید این قاعده را به آقای ساداتی نژاد هم تسری دهند؟
درواقع باید بپذیرند که ساداتی نژاد هم نماینده همه مردم حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل و چه‌بسا نماینده همه مردم ایران است.
در این صورت گفتمان و توجه ساداتی نژاد باید معطوف به همه آحاد این حوزه انتخابیه و تمام ایران باشد، اما چرا نیست؟
آخرین اظهارنظر وی در خصوص روحانی که رئیس‌جمهور همه ملت ایران است همراه با عدم دقت و توجه به این موضوع بود و نیز توهین‌آمیز!
کدام بی‌اخلاقی‌ها منظور نماینده کاشان و آران و بیدگل بود؟ چرا برای بیان چنین سخنی تا زمان تبلیغات انتخاباتی صبر کرد؟ چرا یک روز مانده به انتخابات چنین سخنی گفت؟ چرا ساداتی نژاد توقع دارد الآن اظهارنظر وی را دیدگاه یک شهروند بدانند و به وی این حق را بدهند که در بیان دیدگاهش صاحب‌اختیار باشد، واقعاً تفاوت کسی که خود را وارد مبارزات انتخاباتی و نماینده شدن می‌کند نباید تفاوتی با دیگران داشته باشد؟ چرا مدیران دولت از حمایت شخصی خاص در انتخابات منع شده‌اند و چرا استفاده از امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات خلاف قانون است؟ نماینده یک حوزه انتخابیه چرا نباید خود را مشمول این محدودیت قانونی بداند؟ امروز ساداتی نژاد نماینده طیفی نیز هست که در دوره قبل به روحانی رأی داده و این دوره هم آرای خود را به وی اختصاص داده‌اند.
آیا ایشان این اختیار رادارند که اگر نماینده‌شان برخلاف نظرشان سخنی گفت یا اقدامی ناموافق انجام داد حق وکالت خود را فسخ نموده و از وی سلب نمایند؟ اگر چنین نیست چرا نماینده کسانی که به روحانی رأی داده‌اند به خود این اجازه را داده است که علیه رئیس‌جمهور همه ایران که مردم کاشان و آران و بیدگل جزئی از آن هستند اظهارنظر نماید.
شاید بسیاری از مردم این دو شهرستان نظرشان با نظر وی همراه نباشد، کما اینکه با تعلق نزدیک به نیمی از آرای این دو شهرستان به روحانی، چنین سخنی به‌راحتی قابل‌اثبات است.
ما شهروندان کاشانی همانند همه ملت ایران به‌عنوان کسانی که برای روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور کشورمان احترام قائل هستیم و در همین راستا از وی توقعاتی هم داریم، رأی ما به وی مشروط به اجرای آزادی‌های مصرح در قانون اساسی و حفظ شأن و اعتبار شهروندان و برنامه‌ریزی و مدیریت و… بر اساس قانون است و به‌صرف دادن رأی و کنار نشستن نیست.
همین توقعات را هم از ساداتی نژاد داریم و به وی این حق را نمی‌دهیم که به‌عنوان نماینده حوزه انتخابیه رأی و نظر خود را که با نیمی از مردم مخالفت دارد این‌گونه اعلام کند و در چنین شرایطی نباید توقع همراهی و سکوت داشته باشد.
البته نباید توقع داشت که نماینده این دو شهرستان هرروز یک سازی بزند، اما می‌توان انتظار داشت که بداند و نشان بدهد که درک می‌کند تعداد کثیری از مردم این دو شهرستان علاقه‌مند و طرفدار روحانی بوده و هستند و سخنی هم از وجود و حضور آن‌ها گاهی بر زبان براند، با آن‌ها هم گاهی مجالست نماید، سخن ایشان را بشنود و پیگیر مطالباتشان باشد.
گفتنی است جناب ساداتی نژاد تاکنون این مدعا را که نماینده همه مردم حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل است را اثبات نکرده است. از زمان تبلیغات انتخابات مجلس دوره پنجم تاکنون کاشان نیوز به‌عنوان یک رسانه جمعی رسمی بارها از شخص وی و دفترش تقاضای مصاحبه کرده است و تاکنون موفق به انجام این گفتگو نشده.
البته لازم به ذکر است که اگر وی اعلام کند همچون آقای هاشمی طاهری کاشان نیوز را به‌عنوان یک رسانه صاحب مجوز و رسمی قبول ندارد و آن را غیرقانونی می‌داند ما هم بر همین اساس دیگر تقاضای مصاحبه با ایشان را تکرار نخواهیم کرد و حتی حاضر با مصاحبه با ایشان هم نخواهیم بود، لیکن این موضوع از مطالبات ما به‌عنوان یک شهروند کم نخواهد کرد!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66875
مطالب مرتبط

 • سعید ب خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  باسلام بازخوب رای آقای رئیسی درکاشان حدود۴۰۰۰تابیشترازرئیسی بوداگر رای مسافران تهرانی را که به آقای روحانی رای دادندازآن کم کنی شایدبه۱۵۰۰۰تاهم برسد.البته بماندرای هایی که ازترس جنگ ،دیوارکشی ،گرانی دلار دردولت قبل و….به نفع آقای روحانی به صندوق رفت.بنابراین آقای ساداتی ازجانب اکثریت صحبت کرده است

  (0)(0)
 • ناشناس خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  باسلام وخسته نباشید شمادرانتقاد به آقای ساداتی درحالی سوال می پرسید”چرا مدیران دولت از حمایت شخصی خاص در انتخابات منع شده‌اند و چرا استفاده از امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات خلاف قانون است؟”که هنوزتصویر وخبرآقای زنگنه وزیر محترم نفت روی سایت خودتان است.این مشتی نمونه خروار درکل کشوراست.نویسنده محترم دنیا باهمه عظمتش تمام شدنی است روحانی ورئیسی وساداتی و… که…

  (1)(0)
 • سلمان خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۹:۲۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای غلامیان
  سلام
  من معذرت می خوام ما همکار هستیم و مطبوعاتی
  ولی حضرت عباسی چی از آقای روحانی دیدید که اینطور سینه چاکش هستید؟؟؟
  چه فتح الفتوحی کرد که اکنون برایش حلوا حلوا می کنید؟
  رئیس جمهوری که با دوپینگ رای آورده و بیش از ۵۰ اهانت بر ما کرده شما می خواهید چیزی نگوئیم؟!
  آقای ساداتی نژاد پاسخگوترین و نجیب ترین نماینده کاشان بوده ولی همان نماینده قبلی ما -که هنوز ننگ آوردن جک استراو به ایران بر ما مانده است- را هیچ گاه شما نقد نکردید.
  قبر صندوق عمل است کمی به فکر قیامتتان باشید.
  والسلام علی من التبع الهدی

  (1)(1)
  • مدیر سایت خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۲:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

   جناب آقای سلمان
   سلام و درود بر شما
   یک نمونه پاسخگویی آقای ساداتی نژاد را بفرمایید. تجربه دوساله ما می‌گوید این ادعای شما پشتوانه واقعی ندارد. میخواهید صدای ایشان را برایتان منتشر کنم که به شخص بنده گفتند الان فرصت ندارم! انشاالله در آینده… .
   در ضمن ما سینه چاک کسی نیستیم، آقای روحانی هم اگر فعالیت مثبتی نداشت رای نمی‌آورد.
   در خصو منصوری هم شما دعوت از یک سیاستمدار را ننگ می‌دانید، چون در قاموس شما دیپلماسی، گفتگو و تعامل جایی ندارد. اتفاقاً آمدن جک استراو به ایران ننگی نداشت و بسیار هم برای پیشبرد اهداف ایران در تحریم‌ها مفید و کارآمد شد.
   زیرکی قهر کردن و پشت به دنیا کردن نیست، سیاست یعنی حفظ منافع کشور با اشکال مختلف برخلاف عملکرد بعضی‌ها که سیاست را حفظ منافع گروهی خاص آنهم با هدر دادن منابع ایران بلدند و چون در خطا و اشتباه هستند سعی می‌کنند آزادی های مشروع را در داخل کشور به زور محدود کنند و دهن مطبوعات را ببندند تا سخنی از آن گفته نشود.
   سوالی هم داشتم، چرا آقای ساداتی نژاد و شهردار کاشان یک بار حاضر به مصاحبه با رسانه‌های محلی نشده‌اند؟ کسر شأن ایشان است یا نگرانی از طرح بعض سوالات دارند؟

   (0)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: