تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۴۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
شرایط دانشگاه کاشان برای نوازندگان دختر در کانون موسیقی

دانشجویان دختر که همراه آقایان نوازندگی می‌کنند باید متأهل باشند

کاشان نیوز: کارگروه موسیقی در دانشگاه کاشان طی دستورالعملی کانون موسیقی دانشگاه را ملزم به رعایت شرایط خاصی برای اجرا و برگزاری کنسرت دانشجویی کرد.
در این ابلاغیه شرایط نوازندگی برای دانشجویان دختر که قصد دارند همراه دانشجویان پسر نوازندگی کنند بدین شرح آمده است: خانم‌های دانشجویانی که قرار است که همراه آقایان نوازندگی کنند باید متأهل باشند، حجاب متناسب با شئونات دانشجویی داشته باشند ازجمله از پوشیدن لباس تنگ و آستین‌کوتاه پرهیز کنند. رنگ لباس نباید از رنگ‌های جیغ باشد و حتماً هدبند استفاده کنند و جز نوازندگی نباید حرکات دیگری از آنان سر بزند. در این ابلاغیه متذکر شده‌اند که اگر اجرا روی سن هست محل قرارگیری خانم‌های نوازنده در حاشیه یا ردیف پشتی آقایان باید باشند!
کارگروه مو‌سیقی دانشگاه کاشان موسیقی را موسیقی فاخر می‌شناسد که هم ازلحاظ محتوا و قالب و ابزار و هم ازلحاظ اجرا غیر مطرب و غیر ریتمیک (رقص‌انگیز) باشد و با ارزش‌های ملی مذهبی و فرهنگ و عرف جامعه اسلامی و شهرستان مذهبی-فرهنگی کاشان هماهنگ باشد.

نکته قابل ذکر اینکه این خبر قبل از انتشار در رسانه‌های خارج از کشور و بسیاری از گروه‌های تلگرامی بازتاب گسترده‎ای داشته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69333
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: