تاریخ ارسال : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۲:۴۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس دانشگاه کاشان گفت:

دانشگاه کاشان جزء ده دانشگاه برتر قرار دارد

کاشان نیوز: رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه دانشگاه کاشان جزء ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرار گرفت، گفت: دانشگاه کاشان در سطح ۲ دانشگاه‌های کشور قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، عباس زراعت پیش از ظهر امروز در ویژه‌برنامه «روز درهای باز دانشگاه کاشان» ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مدون دانشگاه کاشان ارتباط با جامعه و نهادهای آموزشی است و معتقد هستیم هر دانشگاه نباید خود را به آموزش محدود کند و باید خود را قسمتی از دانشگاه بداند.

رئیس دانشگاه کاشان از انعقاد قرارداد با آموزش و پرورش کاشان خبر داد و افزود: بر اساس این قرارداد برنامه‌های خوبی را با مشارکت آموزش و پرورش اجرا کردیم و معتقد هستیم آموزش و پرورش یک نهاد است زیرا نتیجه پرورش آموزش و پرورش در دانشگاه تحصیل می‌کنند.

زراعت با بیان اینکه همه در قبال نسل آینده و جامعه مسئول هستیم، خاطرنشان کرد: لازم است حقایق را به مردم منتقل کنیم زیرا چشم و امید جامعه به فرهیختگان آن جامعه است و هر یک از فرهیختگان بلندگوی حق و حقیقت باشند و این مهم لازمه جامعه و کشور است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در قبال رشد علمی کشور پتانسیل و مسئولیت دارد، تصریح کرد: بر اساس تحقیقت صورت گرفته آنچه انسان را پرورش می‌دهد، آموزش و پرورش است و به همین جهت باید تمام سرمایه خود را روی آموزش و پرورش متمرکز کنیم اما متأسفانه نظام آموزشی ما روی آموزش تمرکز می‌کند.

رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه باید آموزش و پرورش به جسم، روان و آموزش تمرکز کند، ابراز داشت: متأسفانه شرایط به‌گونه‌ای است که به آموزش و پرورش توجه نمی‌شود درحالی‌که در دنیا ۱۰ الی ۱۵ از ناخالص ملی به آموزش و پرورش اختصاص دارد، باوجودآنکه اختصاص ناخالص ملی به آموزش و پرورش در ایران به همین میزان است، اما ارزش ریالی پایینی دارد.

زراعت با بیان اینکه زمانی مملکت ما ساخته می‌شود که معلم ما با شخصیت‌ترین فرد با بالاترین دریافتی باشد، بیان کرد: دانشگاه کاشان جزء ۱۰ دانشگاه برتر کشور و در بسیاری از زمینه‌ها سرآمد است و حضور فعالی دارد و به همین جهت بر روی پتانسیل‌های موجود در منطقه تمرکز کرده است.

وی کویر، گل محمدی، فرش، صنایع‌دستی و گردشگری را ازجمله پتانسیل‌های موجود در کاشان عنوان کرد و گفت: دانشگاه کاشان در سطح دو دانشگاه‌های کشور قرار دارد درحالی‌که متأسفانه اخیراً دانشگاه‌های کشور به صورت قارچ گونه رشد کرده‌اند و به همین جهت دانشگاه‌ها سطح‌بندی شد.

رئیس دانشگاه کاشان ضمن اشاره به بنیاد نخبگان سعیدی دانشگاه کاشان تأکید کرد: کرسی‌های خیرین یکی از اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه کاشان است و یکی از این کرسی‌ها نام دانشگاه کاشان را در کل دنیا بر سر زبان‌ها انداخت و تأسیس شعبه ICTP قمصر کاشان نیز ازجمله اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه کاشان است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66479
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: