تاریخ ارسال : ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۹:۴۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی تایمز

کاشان نیوز: نظام رتبه‌بندی تایمز از سال ۲۰۰۴، سالانه دانشگاه‌ برتر جهان را با استفاده از پنج معیار آموزش، پژوهش، استناد، وجهه بین‌المللی و درآمد صنعتی ارزیابی و معرفی می‌نماید که بر همین مبنا با حضور  ۲۹ دانشگاه از ایران و یک هزار و ۲۵۸ دانشگاه دنیا، دانشگاه کاشان توانست در بین شاخص‌های موردنظر به رتبه دوم ایران و ۵۰۰ تا ۶۰۰ جهان نائل شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه رتبه‌بندی تایمز ۲۰۱۹، دانشگاه کاشان رتبه نخست در بین دانشگاه‌های جامع کشور و رتبه ۵۰۰ تا ۶۰۰ را در بین دانشگاه‌های جهان کسب کرد.

دکتر مجید منعم زاده اظهار داشت: در این نظام رتبه‌بندی ۲۹ دانشگاه از ایران و یک هزار و ۲۵۸ دانشگاه دنیا حضور داشتند که دانشگاه کاشان توانست در بین شاخص‌های موردنظر به رتبه دوم ایران و ۵۰۰ تا ۶۰۰ جهان نائل شود.

وی با اشاره به اینکه سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است خاطرنشان کرد: شاخص‌های مورداستفاده در این رتبه‌بندی در پنج گروه آموزش: فضای آموزشی (۳۰ درصد از نمره کل)، پژوهش: حجم، درآمد و شهرت (۳۰ درصد از نمره کل)، استنادها: تأثیر پژوهش (۳۰ درصد از نمره کل)، درآمد صنعتی: نوآوری (۲٫۵ درصد از نمره کل) و وجه بین‌المللی: نیروی انسانی، دانشجویان و پژوهش (۷٫۵ درصد از نمره کل) تقسیم می‌شود.

نظام رتبه‌بندی تایمز از سال ۲۰۰۴، سالانه دانشگاه‌ برتر جهان را با استفاده از پنج معیار آموزش، پژوهش، استناد، وجهه بین‌المللی و درآمد صنعتی ارزیابی و معرفی می‌نماید. اطلاعات موردنیاز این نظام رتبه‌بندی از طریق نظرسنجی از صاحب‌نظران حوزه‌‌های موضوعی، پایگاه استنادی اسکوپوس و پرسشنامه‌ای که خود دانشگاه‌ها پر می‌کنند، گردآوری می‌شود.

گفتنی است در دانشگاه کاشان یک هزار و ۴۰۰ دانشجوی کارشناسی ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ پذیرفته‌شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72156
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: