تاریخ ارسال : ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۹ ق.ظ ۷ نظر
Print Friendly

درحواشی خبر قتل یک شهروند

کاشان نیوز– نامه وارده*: در ساعات پایانی سال ۱۳۹۵ خبری در خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری شهرستان کاشان منتشر شد که موجب تاثر شهروندان شد. خبر از یک قتل!
قاتل مردی حدود چهل‌ساله بوده که با اسلحه کمری فردی را به قتل رسانده است. رسانه‌ها انگیزه قتل را مالی دانسته‌اند. (آن هم به میزان ۱ میلیون تومان)
بدیهی است که این مقوله علاوه بر تأثیرات قضایی از نظر اجتماعی نیز تعلم خاطر و از نظر روانی از بین رفتن امنیت و ایجاد رعب و ترس در جامعه موجب می‌گردد و با ایجاد ناامنی در شهر تغییرات رفتاری به وجود آورده و بدبینی‌ها به یک شغل و یک طیف اجتماعی گسترده‌تر میگردد.
قاتل مردی است که حدود چهل سال سن دارد. قاتل در کسوت شریف معلمی بوده است. وی در مدارس شهرستان تدریس داشته و فرزندان ما را ارشاد و راهنمایی می‌کرده است. در بین همکاران فردی خوش‌نام بوده و به خوبی عهده‌دار تدریس و نقش معلمی خود بوده است؛ اما چه شده است که معلمی، قاتل شده است؟
از خود می‌پرسیم که مگر می‌شود معلمی قاتل باشد؟ از قدیم‌الایام معلمی را شغل انبیا می‌دانستیم و معلمان برای ما جایگاه والای اجتماعی دارند و نباید به حرمت معلمی جسارتی وارد شود. جامعه ما برای معلمین احترای خاص و شایسته قائل هستند.
برای ما از ابتدا معلمان همچون تابویی بوده‌اند که هیچ‌کس حق جسارت به اینان را نداشته و همیشه نقش مصلحین جامعه را بازی کرده‌اند؛ اما امروز یک معلم نقش قاتل بازی کرده است.
علت این اقدام باید توسط اهلش بررسی گردد اما یادمان باشد که قاتل در جامعه تنها کسی نیست که اسلحه به دست میگیرد و شخصی را میکشد آن معلمی که به جای تدریس به تفریحات و دغدغه‌های مالی خود می‌پردازد و یا آن معلم که در همه ساعات و لحظات تدریس دست از سر تلفن همراه خود برنمی‌دارد و به جای رساندن پیام‌های اخلاقی و تربیتی به دانش آموزان، به هم گروهی‌ها و اعضای کانال‌های تلگرامی‌اش پیام‌های هجو و بیهوده می‌فرستد نیز در دست‌کمی از یک قاتل ندارد.

*ابوالفضل زارع

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=65871
مطالب مرتبط

 • حمیدرضا فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۷:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  یاد بگیرید کسی رو قضاوت نکنید قطعا مسئله بیش تر از پول بوده.

  (0)(0)
  • زارع فروردین ۶, ۱۳۹۶ - ۱:۱۹ ق.ظ - پاسخ دادن

   دقیقاصحیح است. ولی مبحث اصلی مقاله پول نیست و قتل یک شهروند. مبحث اصلی خیانت و رفتار یک معلم است بهعنوان امین جامعه

   (0)(0)
 • مصطفی فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۲:۲۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  بسیار عالی واقعا
  بعضی از معلما با کارهای غیر درسی قاتل دانش آموزانن

  (0)(0)
 • سعید فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۱:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  دقیقا درست می گید. در کلاس های درس ما هم اینگونه هست که معلممان داره تو کانال تلگرامی خودش پست می زاره و درس هم میده. بعضی وقت ها هم قاطی می کنه که درس میده یا تلگرامش رو داره چک میکنه

  (0)(1)
 • همشهری فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۱:۳۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  مشکل منطقه ما اینه هر جرمی هم که اتفاق می افته می نویستن متهم غیر بومی بودهو از همه مهمتر این قتل بدلیل مالی و از عمد انجام شده ( برخلاف فیلم سینمایی دهلیز که یک معلم به صورت ناخواسته باعث مرگ یکی شده بود )

  (0)(0)
 • میلاد فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام- ممنون از مطلب شما- البته نباید به معلم ها توهین کرد. این یه معلم بوده از همه معلم ها

  (2)(0)
  • مدیر سایت فروردین ۵, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   همه افراد جامعه قابل احترام هستند و معلمین عزیز هم از این قائده مسثتنی نیستند در حالی‌که ایشان به واسطه اشتغال به تعلیم و آموزش در جامعه از احترام بیشتری هم برخوردار هستند اما این دلیل عدم پرداختن به معضلات این طبقه نیست.
   ابراز نظر شهروندان در یک نشریه عمومی دلیل توهین و بی احترامی به معلمین نیست، اگر چه این هم غیر قابل کتمان نیست که در بین معلمین هم کسانی که شایسته این کسوت و شغل نبوده و چه بسا فاقد هر گونه ارزش و اعتباری هم هستند.

   (0)(4)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: