تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۸:۱۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس اداره برق کاشان:

درصد کمی از کمبود برق با مدیریت مصرف و مابقی آن با اجبار به خاموشی مدیریت می‌شود

کاشان نیوز: رئیس اداره برق شهرستان کاشان گفت: برای تولید برق هر یک ساعت کارکرد کولرگازی ۹۰ لیتر آب پشت سد و برای تولید برق هر یک ساعت کارکرد کولرآبی ۳۰ لیتر آب از پشت سد خارج می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، مهندس علیرضا عرب بیگی در بخش اول پنجاه و دومین جلسه رسمی با موضوع تشریح وضعیت مصرف برق در شهرستان گفت: هر کولرآبی (۶ هزار) نیم کیلووات برق در ساعت و هر کولرگازی سه کیلووات برق در ساعت مصرف می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه بحث خاموشی‌ها نیز به خاطر کمبود آب در نیروگاه‌های گازی و آبی و از مدار خارج شدن آن‌ها است گفت: چون این نیروگاه‌ها مشکل آب دارند عملاً از مدار خارج هستند و نمی‌توانند برق شهرستان را پوشش دهند.
رئیس اداره برق شهرستان کاشان، با اشاره به اینکه درصد کمی از کمبود برق با مدیریت مصرف و مابقی آن با اجبار به خاموشی مدیریت می‌شود گفت: با افزایش گرما تا ۲۵ تیر طبق اعلام هواشناسی شهرستان ممکن است خاموشی‌ها نیز بیشتر شود.
عرب بیگی، برنامه‌ریزی تنظیم خاموشی‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ عصر برای مجموعه‌های صنعتی و کشاورزی یادآور شد و گفت: اعمال خاموشی قبل از ۱۱ و بعد از ۳ نیز برای مصارف عمومی، ادارات، خانگی و تجاری برنامه‌ریزی‌شده است.
وی اجرای طرح‌های تشویقی را نیز برای مشترکین و جوابگو نبودن آن را یادآور شد و گفت: برای سه‌ماهه تابستان سه طرح تشویقی با برگشت چند برابری پول مصرف برق ویژه بخش کشاورزی، صنایع، ادارات و بانک‌ها دیگر مصارف تعریف‌شده است.
این خبر در حالی توسط شورای شهر کاشان منتشر می‌شود که رئیس سابق امور آب کاشان و آران و بیدگل و نیز مدیر عامل شرکت آبفا کاشان بارها گفته‌اند بیشترین مصرف آب را کولرهای آبی دارند و هر کولر آبی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر روزانه آب را مصرف میکند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71610
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: