تاریخ ارسال : ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت : ۹:۵۳ ق.ظ ۷ نظر
Print Friendly
جوابیه نیروی انتظامی کاشان به سوال یک شهروند

در خصوص برخورد انجام شده مراتب تحت پیگیری است

در پی انتشار یادداشت وارده یک شهروند در کاشان نیوز با تیتر «آیا نیروی انتظامی بدون مجوز مخصوص قضایی حق تفتیش اتومبیل شهروندان را دارد؟» روابط عمومی نیروی انتظامی ضمن تماس با مدیر سایت کاشان نیوز و پیگیری و تحقیق در مورد ماجرا اقدام به ارسال جوابیه‌ای کرده که در نوع خود بی سابقه بوده و نشان دهنده نگرش مدبرانه مدیریت جدید نیروی انتظامی کاشان و بها دادن به حرمت شهروندان است و نیز نشان از این دارد که نیروی انتظامی از موضع قدرت و اقتدار با شهروندان گفتگو نمی‌کند و خود را پاسخگو میداند.

کاشان نیوز: جوابیه-نیروی-انتظامیدر پی انتشار یادداشت وارده یک شهروند در کاشان نیوز با تیتر «آیا نیروی انتظامی بدون مجوز مخصوص قضایی حق تفتیش اتومبیل شهروندان را دارد؟» روابط عمومی نیروی انتظامی ضمن تماس با مدیر سایت کاشان نیوز و پیگیری و تحقیق در مورد ماجرا اقدام به ارسال جوابیه‌ای در روز شنبه ۱۳ دیماه کرده که در نوع خود بی سابقه بوده و نشان دهنده نگرش مدبرانه مدیریت جدید نیروی انتظامی کاشان و بها دادن به حرمت شهروندان است و نیز نشان از این دارد که نیروی انتظامی از موضع قدرت و اقتدار با شهروندان گفتگو نمی‌کند و خود را پاسخگو میداند.

ضمن قدردانی از این نوع تعامل که در آن حرمت شهروندان بر مبنای قانون استوار شده است با برجسته نمودن آن قسمت از جوابیه که متذکر شده‌اند تفتیش باید با مجوز مخصوص قضایی باشد ضمن تاکید بر این مهم همراه با انتشار متن فتاوای سه تن از علما اعلام در این مورد متن جوابیه منتشر می‌گردد.

«از: روابط عمومی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان کاشان

به: مدیر مسئول محترم نشریه الکترونیکی کاشان نیوز

موضوع: جوابیه در خصوص درج مطلب علیه ناجا

سلام علیکم

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و با احترام

در پی درج خبر مندرح در آن نشریه در تاریخ ۹۳/۱۰/۰۵ و سوال احدی از شهروندان محترم مبنی بر اینکه آیا نیروی انتظامی بدون مجوز حق تفتیش اتومبیل شهروندان را دارد به شرح ذیل جوابیه‌ی این فرماندهی به حضور ارسال می‌گردد: «برابر ماده ۲۴ آیین دادرسی کیفری تفتیش منازل، اماکن، اشیاء در جرایم غیر مشهود باید با اجازه‌ی مقام قضایی باشد هر چند اجرای تحقیقات به ضابط قوه قضاییه ارجاع شده باشد».

که طی بررسی موضوع  مندرج در آن نشریه مشخص شد، ایست بازرسی بعمل آمده توسط ماموران فرماندهی انتظامی بخش قمصر با هماهنگی مقام محترم قضایی بوده است و این امر در راستای ارتقاء سطح امنیت در این محور به صورت مستمر اجرا می‌شود و هماهنگی‌های مربوطه با مقامات محترم قضایی قبلاً انجام شده است همچنین در خصوص برخورد سرباز وظیفه نیز مراتب  تحت پیگیری است. قابل ذکر است که نیروی انتظامی همچون سایر دستگاهها و ادارات دارای نهاد نظارتی می‌باشد و شهروندان می‌توانند با شماه ۱۹۷ و ۱۱۶ هرگونه تشویق، انتقاد و پیشنهادات خود را از عمل‌کرد کارکنان با پلیس در میان بگذارند.

برخی مطالب مندرج در قسمت ارسال نظرات شهروندان غیر منصفانه است. نیروی انتظامی با تمام توان وقدرت و به صورت شبانه روز در حال تامین نظم و امنیت در سراسر کشور می باشد و روزانه شهدا و جانبازانی را در این خصوص تقدیم نظام و انقلاب می‌نماید و این صحیح نیست که اگر فردی در انجام وظیفه کوتاهی نمود کل مجموعه ریر سوال رود و ما خداوند متعال را شاکریم که نعمت خاصه‌اش را بر ما ارزانی فرمود تا تحت عنایت و هدایت حضرتش توفیق سربازی و اجرای اوامر و رهنموده های حکیمانه فرماندهی کل قوا  حضرت آیت اله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) را داشته باشیم و ما به عنوان خادمان مردم بزرگوار ایران اسلامی در نیروی انتظامی برای تامین امنیت و مطالبه بحق مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای انجام وظایف و مسئولیت های محوله همچون همچون گذشته با قاطعیت و جدیت در حال انجام وظیفه هستیم. مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا فرمودند: امروز کسانی که در قالب نیروی انتظامی سعی می کنند و آسایش خیال را برای آحاد مردم فراهم کنند، به معنای واقعی کلمه مجاهدین فی سبیل الله هستند و این نکته بسیار با ارزش است.

لقب مجاهد فی سبیل‌لله را مدال افتخار فرمانده معظم کل قوا به کارکنان ناجاست و از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهیم که به ما توفیق دهد که این مدال را همچنان بر سینه خود نصب کنیم و برپیشانی نیروی انتظامی این مدال درخشش کند.

روابط عمومی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان کاشان

محمد حسین تقوایی»

یادآور می‌شود یک مقام مسئول در نیروی انتظامی هنگام تماس با کاشان نیوز اعلام داشت شهروندانی که مشکلات خود را با کاشان نیوز مطرح می کنند چنانچه به نیروی انتظامی مرتبط  و متصل شوند این فرماندهی نسبت به تحقیق و حل مشکل بسرعت اقدام خواهد کرد. لذا کاشان نیوز آمادگی خود را برای انتقال مشکلات شهروندان به نیروی انتظامی اعلام نموده و در این خصوص راه‌های ارتباطی کاشان نیوز در قسمت«تماس با ما» آماده پذیرش و انتقال پیشنهادات و انتقادات شهروندان می‌باشد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=37878
مطالب مرتبط

 • ریحانه حاجی زاده فروردین ۲۹, ۱۳۹۴ - ۸:۳۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام به محمد حسین تقوایی درود بر سربازان این نظام

  (0)(0)
 • ریحانه حاجی زاده فروردین ۲۴, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  آفرین برآقای محمدحسین تقوایی عزیززنده باشی

  (0)(0)
 • رحمتی دی ۱۶, ۱۳۹۳ - ۲:۳۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  سپاس ویژه از نیروی انتظامی کاشان و تشکر از پاسخگویی سریع آنها امیدوارم همه مدیران به ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری محترم هم سنت حسنه پاسخگویی و روشنگری را همانند نیروی انتظامی پیشه خود سازند چرا گه مردم حق دانند سوال کنند و پاسخ بشنوند

  (0)(0)
 • خخخ دی ۱۴, ۱۳۹۳ - ۸:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام ببخشید آیا نباید موقع بازرسی مجوز خودشان را ارائه دهند؟

  (0)(0)
 • عادل دی ۱۴, ۱۳۹۳ - ۸:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  برای تمامی سربازان این مرز و بوم آرزوی سلامتی کامل داریم
  درود بر ایشان ودرود بر شما

  (0)(0)
 • م. فرحانی دی ۱۴, ۱۳۹۳ - ۲:۴۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  درود بر روابط عمومی ناجا در کاشان و سپاس از ایشان برای توجه و رسیدگی به موضوع
  اگر اینگونه موارد مورد رسیدگی قرار گیرد قطعا شاهد تکرار چنین تخلفاتی نخواهیم بود هر چند برخورد با متخلفین نیز بسیار حایز اهمیت است .

  (0)(0)
 • مهدی سقاپولادی دی ۱۴, ۱۳۹۳ - ۹:۲۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  ممنون از آقای حسین تقوایی بجهت روشنگریشان

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: