تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۷:۴۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
توسط یگان حفاظت محیط زیست کاشان در سه ماهه سوم سال ۹۴

در مناطق آزاد و حفاظت شده قمصر و برزک ۱۲مورد دستگیری متخلفین شکار و صید صورت گرفته

در سه ماهه سوم سال ۹۴در مناطق آزاد و حفاظت شده قمصر و برزک ۱۲ مورد دستگیری متخلفین شکار و صید و کشف و ضبط ۹ قبضه اسلحه به همراه تعداد ادوات شکار و صید از آن‌ها صورت گرفته است.

کاشان نیوز: در سه ماهه سوم سال ۹۴در مناطق آزاد و حفاظت شده قمصر و برزک ۱۲ مورد دستگیری متخلفین شکار و صید و کشف و ضبط ۹ قبضه اسلحه به همراه تعداد ادوات شکار و صید از آن‌ها صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت از محیط زیست کاشان، براساس جمع بندی عمل‌کرد اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان کاشان در سه ماهه سوم سال ۹۴ تعداد ۹۳۴ نامه اداری تبادل گردیده است.

بر اساس این گزارش، تعداد ۴۰ پروانه احداث–۱۱ پروانه بهره برداری و ۲ پروانه توسعه برای واحد‌های صنعتی و خدماتی صادر گردیده و تعداد ۱۸۴ واحد صنعتی مورد پایش زیست محیطی قرار گرفتند که ۱۸مورد منجر به نمونه برداری و آنالیز در آزمایشگاه اداره گردید و تعداد ۵۱ واحد اخطاریه در مسائل مختلف زیست محیطی صادر و همچنین ۶ مورد ماموریت پایش شبانه در طی این مدت انجام گرفت که براساس اطلاعات جمع آوری شده لیست صنایع آلاینده برای دوره مالیاتی دوم نیز مورد بازنگری قرار گرفت.
این گزارش افزوده؛ ۶۰۰۰ نفر ساعت گشت و کنترل مناطق آزاد و حفاظت شده قمصر و برزک توسط یگان حفاظت محیط زیست انجام گرفته که منجر به ۱۲ مورد دستگیری متخلفین شکار و صید و کشف و ضبط ۹ قبضه اسلحه به همراه تعداد ادوات شکار و صید از آن‌ها شده است. ادا ره حفاظت از محیط زیست کاشان، در راستای آموزش-ترویج و اشاعه فرهنگ زیست‌محیطی در سطح جامعه، مدارس و دستگاه‌های مرتبط فعالیت‌ها و اقدام‌های مختلفی فراخور مناسبت‌های زیست‌محیطی در طول سه ماه اول سال توسط واحد روابط عمومی و آموزش مرتبط با اهداف سازمانی انجام گرفت. همچنین در هفته کودک مراسم متنوع فرهنگی آموزشی با موضوع کودک و محیط زیست در مهرماه برگزار گردید.
شهرستان کاشان دارای حدود ۱۲۰۰ واحد صنعتی خدماتی و ۸۰ معدن فعال و همچنین ۲۴۱ مرغداری می‌باشد. در این شهرستان منطقه حفاظت شده قمصر و برزک به وسعت ۶۰ هزار هکتار تحت مدیریت سازمان قرار دارد.

گفتنی است از  تمامی موارد دستگیری متخلفین شکار و صید غیرقانونی تا کنون مراجع قضایی نتیجه‌ای را رسماً منتشر نکرده‌اند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=52565
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: