تاریخ ارسال : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۴:۴۸ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly
اعضای شورا از پاسخ های شهردار قانع نشدند

در هم شدن حاشیه و متن در شورای شهر کاشان

کاشان نیوز: مدت‌هاست که از شورای چهارم قطع امید شده است و این آخرین جلسات هم به‌مثابه آب پاکی بود… این جلسات باعث نخواهد شد آب‌رفته به جوی بازگردد، آخرین شورای ۱۳ نفره کاشان با انتخاب شهرداری که توان نظارت بر وی را نداشت تنها خود را در معرض قضاوتی ناخوش آیند قرارداد.

بازماندگان شورای چهارم در شورای آتی برخلاف کسانی که رأی نیاوردند حداقل این امکان رادارند که جبران مافات کنند! اما کسانی که در این شورا نیستند باید برای قضاوتی ابدی خود را آماده کنند چراکه فرصت را ازدست‌داده و درزمانی که موقعیتی داشتند کوتاه آمده و به تمام و کمال، وظایف خود را به سرانجام نرساندند.

شهردار کاشان از ابتدا مشکلی نداشت، مهندسی جوان که در مسند مدیریت شهری چون کاشان نشست و مانند پدر مهندسش البته درزمانی که شورایی وجود نداشت و تحت فرمان ۵ شخصیت متنفذ توانست شهر را بچرخاند وی نیز بر همان سابقه گمان کرد … اما دور کردن وی از ارتباط با رسانه، کوتاهی شورای شهر و القاب جهادی و ولایی که توسط اطرافیان داده شد، کار خود را کرد و شهردار مصون از نقد به راهی رفت که از آن برگشتی نیست.
مهندس سید محمد ناظم رضوی توانست در شهر کاشان به طرح‌های خود جامه عمل بپوشاند، اما نتیجه این اقدامات را باید به قضاوت آیندگان گذاشت. ساخت پل مصلی، فرودگاه کاشان، کوشک کمال‌الملک و خرید قطار گردشگری همراه با مدیریت شهر کاشان در چهار سال ازجمله اقدامات قابل قضاوت این شهردار است.
در مدت چهار سال، تقلید از تهران، کاشان را –گفته می‌شود با حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی- در آستانه ورشکستگی قرار داده است، اول‌ازهمه روابط عمومی پا را حتی از تهران هم فراتر نهاده و عنوان پرطمطراق و دهان پرکن «مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان» را برگزید، چهار مشاور برای شهردار انتخاب شدند، گرته‌برداری‌ها از تهران و شهردار تهران آغاز شد، شعار شهر الکترونیک و کارت شهروند و تفکیک زباله از مبدأ و …متاسفانه پایان کار هردو شهردار تهران و کاشان هم دارد شبیه به هم رقم می‌خورد و درحالی‌که اندازه گرفتن محبوبیت مردمی وی امکان‌پذیر نیست شورای شهر که در آن ۸ به ۵ در اکثریت اصولگرایان حامی وی بود، از عملکرد وی اظهار رضایت نکرده است و در جلسه روز شنبه به دلیل قانع نشدن از توضیحات وی، سوالات را به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع داده است.

باید دید بابت این چهار سال مدیریت به هر قیمتی، شهروندان کاشانی با چه مبلغ بدهکاری‌ای در آینده دست‌به‌گریبان خواهند بود. همه امیدوار بودند در جلسه روز شنبه این مهم بیان شود اما نشد.

مردم امروز در فایل صوتی می‌شنوند که در آخرین روزهای شورا از فامیل بازی و قراردادهایی شخصی و قرارداد شخصی با شهرداری و …صحبت می‌شود.
فایل صوتی تأسف باری از شورا به گوش شهروندان رسیده است! اخبار همین چند دقیقه گفتگوی دو سه‌نفره پرده از اختلافات و مشکلاتی عمیق و نهادینه‌شده در شورای چهارم و شهرداری پرده برمی‌دارد.

و سخنان منتشرشده سید مهدی ناظم رضوی که بجای پسر در یک سایت خبری محلی سخن گفته تکمیل‌کننده این جلسه می‌گردد! شهردار اسبق شهر کاشان در دوره به‌اصطلاح طلایی، کاشان درحالی‌که هنوز فرزند شهردارش حاضر به پاسخ دادن به سؤالات بی‌شماری نیست در حمایت از وی سخن میگوید! و آنچه امروز بر آفتاب می‌افتد آن است که جناب سید مهدی ناظم رضوی اعتقادی به نظر اکثریت ندارد و درعین‌حال معتقد است شورای چهارم در دست اکثریتی بوده است که هر کاری خواسته‌اند انجام داده اند! البته ما هم در قسمت اخیر با ایشان متفق‌القول هستیم!!

به اظهارنظر چهار تن از اعضای شورای شهر توجه فرمایید:

سید مهدی ناظم رضوی: (دارای بیش از ۵۰ هزار رأی برای شورای پنجم)
«در شورای اول که آقای وکیل شهردار بود همه اعضای شورای شهر دربست در اختیارش (!) بودند و زمانی هم که خودم شهردار بودم ۵ نفر پشتیبان من بودند، اما این شهردار چه گناهی کرده است و چه کسی امروز پشتیبان شهردار است.»
«شهرداری که بخواهد برای انجام کارهایش با ۱۳ نفر هماهنگ کند که شهردار نیست»(!)
«اگر اکثریت را بگیریم و هرچی دوست داشتیم بنویسم و رد کنیم که این شورا، شورا نمی‌شود.»
و … «در رابطه با عدم قرارداد با پیمانکاران، گفت: پیمانکار خوب باشد برای اینکه زمان را از دست ندهیم سریع پروژه شروع می‌شود.»
«اصلاً آقای ثابت کسی را حساب نمی‌کند»
«این چه شورایی است که «در اختیار گروه خاصی بوده و طرف مقابل را به‌حساب نمی‌آورند» و هرچه را که می‌خواهند ذکر می‌کنند»

علیرضا پورعسگری:
دوره بعدی تعداد اعضا ۵ به ۴ است و مثل بچه آدم کنار می‌نشینید.
در شورای بعد همگرایی خواهیم داشت و اجازه افتادن شهر به دست بچه را نمی‌دهیم.
نامه داده‌ایم عده‌ای برخی منسوبین خود را مانند برادر، خواهر، داماد و پسر خواهر و… در شهرداری سرکار گذاشته‌اید.
بر اساس تخمین‌ها بدهی شهرداری حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان دست به‌نقد است.
شماها چهار بار نشست شورا را از رسمیت انداختید
هیئت امنا ناجی آباد مدیر دارد و به شما ربطی ندارد.
ثابت کنید که هیئت امنا ناجی آباد به شهرداری بدهی دارد بابتش چک روز دریافت کنید.
برخی اعضا شورا پیمانکاری شخصی در شهرداری می‌کنند!

هاشمی طاهری:
نخواهیم گذاشت در دوره بعد شهر به دست بچه بیفتد (!)
برای شورای بعد برنامه داریم یا شورای پنج نفر یا ۹ نفر؛ تا دوره مبارزه جای خدمت را نگیرد.
از درخواست‌های خود کوتاه نخواهیم آمد تا عده‌ای شورا را در دست بگیرند و هر کاری خواستند بکنند.
حاضرم تک‌وتنها در مقابل پورعسگری و طیفش در شهر مناظره کنم.
بله بنده دامادم را در شهرداری سرکار گذاشتم.
اصولگرایی در کاشان تحت زعامت آیت الله نمازی است.
حاضرم با آقای پورعسگری و طیفش در شهر مناظره کنم.
هیئت امنا ناجی آباد چرا حق‌وحقوق مردم را نمی‌دهد و ۱۰ عضو حقوقی را تبدیل به عضو حقیقی کردند و مال مردم را بلند کردند!
بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری در ناجی آباد است.
برخی اعضای شورای شهر سوء استفاده کرده‌اند، جعل سند کرده‌اند و با شهرداری معامله می‌کنند‌.

سید علی ثابت:
بحث طرح سؤال از شهردار یک بحث سیاسی، حزبی و گروهی نیست.
عمده مستندات در فرآیند قیمت‌ها و خدمات است که قیمت‌های رایج با مقادیر واقع تفاوت دارد.
در پروژه‌ای با یک طراح قرارداد ۶۵ میلیونی منعقدشده بود ولی بر اساس بررسی‌ها ۱۰ میلیون تومان ارزش داشته است.
شب عید با انبوه قراردادها در شهرداری مواجه شدیم.
در بررسی میدانی که در شهرهای دیگر مانند یزد و قم درباره قراردادها داشتم متوجه شدم در کاشان باج آنچنانی به پیمانکاران می‌دهیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67188
مطالب مرتبط

 • باغ شیخی خرداد ۲۵, ۱۳۹۶ - ۹:۱۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  حرفهای جنای ناظم رضوی پدر را در متن بالا خواندم. واقعا این حرفها از زبان فردی که ۵۰ هزار رای آورده بعید و تعجب برانگیز است. هر کس نداند فکر می کند کسی که جوانی خام با حداقل رای است به شورا راه یافته و این حرفها را زده است. به نظرم فقط یک چیز از همه این بحثها مسجل است . اینکه فاصله مردم با مباحث فنی شهرداری و آنچه در اداره شهر واقعا در حال انجام است ، بسیار زیاد است. بهتر است نفرات اکثریت شورای پنجم که منتقدین این وضع هستند بجای جنگ و دعواهای تکراری با طیف مخالفشان در شورا، با مدارک و مستندات فنی و علمی – ضمن پیگیری امور از مراجع مشخص شده در قانون- با کمک رسانه هابین مردم آمده و توده های مردم را نسبت به وضع مبهمی که در آینده به احتمال زیاد اتفاق خواهد افتاد آگاه سازند. متاسفانه بسیاری از مردم نمی دانند که مفهوم بدهی و کسری بودجه شهرداری یعنی چه و اینکه خودشان باید این پول را بابت ندانم کاری دیگران بپردازند. بنده مخالف صددرصدی شهردار نیستم و بعضی کارهای ایشان را می پسندم ولی هزینه عدم توازن در توسعه شهر و اداره گران آن قطعا باید توسط من شهروند پرداخت شود. تصور بنده این است که بسیاری از افردای که به طیف موافق شهردار در شورا رای داده اند، در چند سال اخیر گذرشان به شهرداری نیفتاده تا از چند برابر شده عوارض و … مطلع شوند. در غیر اینصورت می فهمیدند معنی صدها میلیارد تومان بدهی ،علیرغم افزایش درآمد شهرداری درچند سال اخیر – که متاسفانه شهردار در مورد آن حاضر به پاسخگویی نیست – یعنی چه؟

  (1)(2)
 • سعیدی خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ - ۹:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  خواستم به اطلاع برسانم شهرداربه اصطلاح جهادی به چه حقی این همه نیروی واقعاغیرضروری را درشهرداری به کارگرفت.به چه دلیل بافامیل بازی در فرودگاه آن راضررده کرده است.کجای قانون آمده شهرداری که وظیفه بردن یک پوشال کولر رابه خوبی انجام نمی دهدفرودگاه داری کند.به چه حقی این همه هزینه صرف تیم های ورزشی غیر موفق شد .چراتیم فوتبال شهرداری به جایی نرسید.زیرگذرخیابان امیریه وساختمان تلگراف خانه ویاکوشک کمال الملک واجب تر است یارفع ترافیک کاشان.ای مشاوران تحمیلی به شهردار کاشان واقعا جواب خداراچه خواهیددادکه یک شهروندبدبخت کاشانی باهزارزحمت پول یک پروانه ساختمانی راجفت وجور کندبعداصرف ساخت پل مصلی شود

  (3)(2)
 • کاشی خرداد ۲۱, ۱۳۹۶ - ۸:۴۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام وتشکر ازشهردار درحال حاظر مظلوم کاشان!!
  آقای محترم یه کم تقوا هم خوبه انقدر باسیاسی بازی با مسائل برخورد نکن. آیا بهسازی میدان کمال الملک که چندین سال از بهسازی آن میگذرد وساخت کوشک به این زیبایی وخرید قطار گردشگری که مورد توجه مسافران قرارگرفته برای شهرکاشان که یک شهر گردشگری است بد است ؟؟ آیا فرودگاه که بااستقبال ۴۰ هزار نفری شهروندان و شهرهای مثل قم که به قرودگاه ما حسودی میکنن تاسیس شده برای شهر بد است هرچند هزینه هم داشته باشه ودرحیطه وظایف شهرداری نباشه؟؟ خوبه اوایل گفتید بدهی شهرداری هزار میلیارده حالا رسیده به ۵۰۰ میلیارد لابد تو مقاله !!! بعدی میشه ۵۰ میلیارد!! آیا ارتباط با دنیا وشناسوندن کاشان در مجامع بین المللی توسط مرکز ارتباطات بد بوده ؟؟ یه کم تقوا هم خوبه حداقل چند تا محاسن شهرداری رو هم میگفتید!! چرا هیچوقت دنبال وصول بدهی های شهرداری از سایر ارگانها نبودید؟!! هرچند میدونم مطلبمو نمیذارید ولی یه کاری نکنید که بعدا پشیمون بشید و مثل اصفهان دوباره شهردار رو برگردونید . مردم شهردار را دوست دارند آقای پورعسگری . اگه شک دارید از همونایی که بهت رای دادن سوال کن لطفا ممنون.

  (3)(5)
  • مدیر سایت خرداد ۲۱, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   نیازی به تحریک ما برای انتشار دیدگاه‌تان نیست، هر دیدگاهی که برخلاق قانون نباشد و محتوای آن توهین و لطمه به حقوق اشخاص نباشد در کاشان نیوز حذف نمی‌شود.
   از طرفی هم بارها یادآوری شده که یک رسانه ارگان شهرداری یا دولت نیست که برای کارهایی که مدیران کرده‌اند به‌به و چه‌چه راه بیاندازد!
   یک رسانه باید و ملزم است کاستی‌ها را فریاد کند، از این که بگذریم وقتی مدیریت در یک شهر به قیمتی گزاف انجام شود هرچند کار خوبی هم باشد مضموم است. مثل این است که شما برای یک روستا یک اتوبان چهاربانده بسازید و خوشحال هم باشید که کار خوبی کرده‌اید، انصافاً بیایید هزینه و درآمد فرودگاه کاشان را اعلام کنید تا هم خودتان مروری کرده باشید و هم شهروندان بدانند چه هزینه‌ای بابت داشتن فرودگاه می‌پردازند تا آنوقت ببینید که فرودگاهتان را بر سرتان خراب می‌کنند یا نه!
   قطار گردشگری خیلی خوب است اما وقتی این قطار نمایشی دردی از ترافیک و موانع جذب توریست دوا نمی‌کند بودنش چه فایده‌ای دارد؟ جز پز دادن! شخصاً در یکی از روزهای پنج شنبه ظهر اردیبهشت ماه در خیابان علوی ۴۵ دقیقه در یک راه بندان معطل شدم برای اینکه دو اتوبوس بیرون شهری همزمان روبروی کوچه سلطان میراحمد به هم رسیده بودند و هیچ پلیس و دادرسی هم نبود که مشکل را حل کند. به چشم خودم مسافران را دیدم و شنیدم که جد و آباد کاشان و مدیرانش را مورد لطف قرار می‌دادند با این گردشگری و شهرشان…حالا شما بروید فرودگاه بسازید و قطار گردشگری بخرید… .
   شما یک روابط عمومی در شهرداری داشته باشید که اخبار درون سازمانی‌تان را برون سپاری کند و تعریف شهردار و مدیرانتان را بکند که توقع تعریف و تمجید از رسانه‌های مستقل نداشته باشید، این مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری با این بیا و برو آخر چه مشکلی از شهرداری حل کرده؟ آدم را یاد محله بروبیا در تلویزیون دهه شصت می‌اندازد!!!

   (3)(3)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: