تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۹:۱۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان؛

در پی حل اساسی مشکلات منطقه مرنجاب هستیم

-کاروانسرا-مرنجاب-1389542686کاشان نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: در جریان مشکلات منطقه نمونه گردشگری مرنجاب هستیم و در پی حل اساسی مشکلات این منطقه هستیم.

فریدون الهیاری شنبه ۱۵ آبان‌ماه در گفت‌و‌گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همواره به‌دنبال هموارکردن مسیر سرمایه‌گذاری در منطقه مرنجاب بوده است و با ایجاد مشوق‌هایی به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار و به‌دنبال آن آماده‌کردن زیر‌ساخت‌های لازم در این منطقه بوده‌ایم.

الهیاری افزود: بحث حریم و منظر اطراف کاروان‌سرای مرنجاب در کمیته فنی میراث فرهنگی استان در حال بررسی است و به‌زودی نهایی می‌شود تا با ایجاد شرایط برای حفاظت و رسیدگی بیشتر، زمینه جذب گردشگران بیشتر فراهم شود.

وی با اذعان به وجود مشکلات در حوزه گردشگری مرنجاب تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان بیشترین نشست‌های بررسی مشکلات مرنجاب را با حضور مسئولان کشوری و استانی در طول سال‌های گذشته نسبت به سایر مناطق گردشگری در استان داشته است و این نشان از اهمیت این منطقه نمونه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، با اشاره به این‌که مسئولیت سامان‌دهی منطقه مرنجاب بر عهده فرمانداری آران و بیدگل گذاشته شده است افزود: هدف از این تفویض اختیار استفاده فرمانداری به‌عنوان نماینده دولت از تمام ظرفیت‌ها مانند نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت و سایر نهادهای مرتبط بود تا منطقه به بهترین شکل سامان‌دهی شود.

الهیاری اضافه‌‌کرد: هفته آینده کارگروه سامان‌دهی مرنجاب در استان تشکیل می‌شود که امیدواریم به جمع‌بندی خوبی در جهت حل مشکلات این منطقه برسیم.

منطقه مرنجاب در شمال استان اصفهان و در مجاورت با شهرستان آران و بیدگل به‌دلیل چهار فصل بودن و اعتدال نسبی هوا، تنوع جاذبه‌های گردشگری، تنوع گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی از زیبا‌ترین و منحصر به‌‌فرد‌ترین کویرهای جهان محسوب می‌شود و امروزه این کویر بکر بر تارک داشته‌های خود به چهار تحفه ارزشمند از جمله کاروان‌سرای شاه عباسی، دریاچه نمک، جزیره سرگردان و تپه‌های شنی می‌بالد.

این کویر آمیزه‌ای از طبیعت، تمدن و تاریخ است که هر سال به‌دلیل دارا بودن چنین جاذبه‌هایی میزبان ده‌ها هزار گردشگر داخلی و خارجی و گردشگران اروپایی است.

بر اساس آمارهای موجود کویر مرنجاب به جز فصل تابستان که به علت گرما با کاهش محسوس گردشگر مواجه است، میزبان حدود بیش از ۱۰۰هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=62518
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: