تاریخ ارسال : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۹ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly

در کاشان شور و شوق عجیبی برای انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی ایجادشده

کاشان نیوز: اخیراً دکتر حسین خراسانی زاده به ریاست ستاد تبلیغاتی و مهندس سیف‌الله امینیان به ریاست شورای سیاست گذاری ستاد دکتر حسن روحانی در کاشان انتخاب شده‌اند، برای آشنایی با دیدگاه‌های آقای خراسانی زاده گفتگوی مختصری با وی ترتیب داده‌ایم که در زیر می‌خوانید:

۱-ارزیابی شما از اهمیت و حساسیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری چیست؟
ضمن تشکر از توجه شما به موضوع انتخابات این دوره ریاست جمهوری، بنده این دوره از انتخابات را به دلایل مختلفی بسیار بااهمیت و حساس می‌دانم. حضرت‌عالی اطلاع دارید که دولت آقای روحانی در سال ۱۳۹۲ در شرایطی به ریاست جمهوری انتخاب شدند که اولاً کشور از حیث بین‌المللی زیر بار فشار تحریم‌های کمرشکن و ناجوانمردانه بین‌المللی بود. امکان تبادلات بازگانی و مالی با دنیای خارج تقریباً از میان رفته بود و از نظر اقتصادی نرخ تورم باعث فشار بر مردم و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی شده بود. همچنین مستحضرید به عنوان بخشی از ثمره نابکاری‌های دولت‌های نهم و دهم از نظر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی چه شرایطی بر کشور حاکم بود. به اعتقاد بنده با توجه به عملکرد خوب دولت آقای دکتر روحانی در آواربرداری از مشکلات ایجادشده قبلی، انتخابات این دوره از این نظر اهمیت دارد که باید این فرصت به آقای دکتر روحانی داده شود تا ثمره تلاش‌های این دولت شکوفا شود و ایشان بتوانند برنامه‌های ناتمام خود را تکمیل نمایند. به اعتقاد بنده اگر آقای روحانی هیچ کاری به جز بیرون آوردن ایران از زیر فشار بند ۷ منشور سازمان ملل نکرده بود استحقاق این را داشت که دوباره توسط مردم به ریاست جمهوری برگزیده شود. حتماً حضرت‌عالی مستحضرید که مطابق این بند ایران به عنوان تهدیدکننده صلح و امنیت جهانی شناخته‌شده بود و سرنوشت کشورهای دیگری که مطابق این بند متهم شده بودند مثل عراق و لیبی را همه می‌دانیم.

۲-با توجه به برگزاری اولین مناظره کاندیداها در روز جمعه تحلیلتان در این زمینه چیست؟
تحلیل بنده از آنچه در صحنه مناظره اتفاق افتاد این است که به جز جناب آقای دکتر روحانی و معاون محترم ایشان جناب آقای دکتر جهانگیری که در چهار سال گذشته سکان امور اجرایی کشور را در دست داشته‌اند و با آمار و ارقام به عمق مسائل کشور واقف هستند، متأسفانه بقیه کاندیداها برنامه مشخصی برای عرضه به مردم ندارند و متأسفانه در مناظره از ایشان آمادگی لازم برای تصدی چنین کار پرمسئولیتی دیده نشد. به همین دلیل متأسفانه فقط به شعارها و مواردی مثل اینکه باید شغل ایجاد شود یا مشکل مسکن رفع شود و امثالهم پرداختند. همچنین برخی از کاندیداها اعداد و ارقامی را برای برخی موضوعات ذکر می‌کنند، مثلاً اینکه می‌گویند درآمد کشور را دو برابر و نیم می‌کنند، ولی نمی‌فرمایند چگونه می‌خواهند برخی از این شعارهایی که قبلاً نیز دیگران داده‌اند را عملی کنند. مطلب دیگری که در مناظره مشخص شد این بود که برخی از کاندیداها درصدد استفاده از روش‌های تخریبی با استفاده از ایراد اتهام و دروغ هستند. البته به نظر می‌آید با توجه به تکراری بودن و تجربه پیشین مردم این روش نتیجه‌ای نخواهد داشت و فقط آثار اخلاقی این رویه باعث تأسف است.

۳-به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان کاشان مهم‌ترین عوامل برای انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی و تداوم ریاست جمهوری ایشان و پیروزی تحول خواهان کدام است؟
به اعتقاد بنده این وظیفه همگانی است که آگاهی مردم را درزمینهٔ اینکه شرایط کشور در سال ۱۳۹۲ چه بوده و وضعیت فعلی چیست را بالا ببریم. جناب آقای دکتر روحانی در موضوعاتی مثل برجام و ایجاد شرایط جدید برای مناسبات بین‌المللی و همچنین در موضوعات کلان اقتصادی مثل کاهش نرخ تورم، توسعه صنعت نفت و بازپس‌گیری حق ایران در تولید و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی بسیار موفق عمل نموده‌اند. همچنین شاهد تحولات بسیار خوبی در موضوع بهداشت و درمان و فراگیر شدن بیمه سلامت بوده‌ایم. این‌ها را باید به مردم متذکر شد. قطعاً استفاده بهینه از شرایط جدید کشور و به ثمر نشستن تلاش‌های دور فعلی و تکمیل برنامه‌های ناتمام دولت در دور جدید دولت آقای روحانی باعث کاهش مشکلات مربوط به اشتغال و رفع مشکلات قدیمی در عرصه اقتصادی خواهد شد. البته اعتقاددارم انتخاب مجدد ایشان با رأی قوی‌تر از دوره قبل شرایط را برای توفیق ایشان برای بهبود بیشتر شرایط فرهنگی اجتماعی و سیاسی فراهم خواهد کرد و در این صورت دستگاه‌های دیگر نظام همکاری بیشتری در این زمینه‌ها خواهند داشت.

۴-خلاصه‌ای از برنامه‌ها ریزی‌ها و اقدامات انجام‌گرفته درزمینهٔ انتخابات در کاشان را ارائه دهید.
خوشبختانه در شهرستان کاشان شور و شوق عجیبی در علاقه‌مندان به انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی ایجادشده است و پس‌ازاینکه حقیر به ریاست ستاد تبلیغاتی ایشان منصوب‌شده‌ام تماس‌های همکاری بسیار زیادی داشته‌ام. خوشبختانه به کمک عزیزان کارهای ستاد را سامان داده‌ایم و بیش از ۱۵ کمیته مختلف را راه‌اندازی نموده‌ایم. الآن بیش از سه هفته است که کانال تلگرامی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت فعال است و چندین گروه تلگرامی دیگر مربوط به دانشگاهیان و پزشکان، بانوان و جوانان فعال هستند. در روز مبارک سیزده رجب و میلاد حضرت علی (ع) مجلس جشنی با حضور فعالان اصلاح‌طلب منطقه کاشان و آران و بیدگل داشتیم و درصدد تدارک همایشی بزرگ برای حمایت از آقای روحانی در روزهای آینده هستیم. خوشبختانه از روز یکشنبه ۱۰/۲/۹۶ ستاد مرکزی تبلیغات انتخاباتی آقای دکتر روحانی و ستاد جوانان در چهارراه شاهد فعال‌شده‌اند و همه ستادهای فرعی نیز در طول این هفته فعال می‌شوند.

۵-تحلیل شما از ائتلاف دو جناح مهم کاشان به عنوان یک حرکت راهبردی در انتخابات چیست؟
خوشبختانه در این دوره بر روی موضوع حمایت از جناب آقای دکتر روحانی اشتراک نظر و تفاهم بسیار خوبی بین دو جناح مهم اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل و حامی دکتر روحانی در کاشان وجود دارد و در این زمینه این دو جناح کاملاً هماهنگ و همکار هستند. ازجمله اینکه برای استفاده بهتر از شرایط و ایجاد انسجام در برنامه‌های تبلیغاتی و به پیشنهاد شورای سیاست‌گذاری ستاد آقای دکتر روحانی در کاشان آقای مهندس سیف‌الله امینیان، از طیف اصولگرایان معتدل و حامی دکتر روحانی در کاشان، به ریاست شورای سیاست‌گذاری ستاد منصوب‌شده‌اند. در خصوص انتخابات شورای شهر نیز از ماه‌ها پیش مذاکرات پیوسته‌ای بین این دو جناح برقرار بوده است. البته با توجه به اینکه بنده رئیس ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی هستم از این موضوعات فقط در حد شنیده‌ها اطلاعات مختصری دارم. مطابق این شنیده‌ها خبرهای خوبی در راه است و به نظر می‌آید در خصوص انتخابات شوراها و برای اولین بار در تاریخ فعالیت‌های سیاسی پس از انقلاب در کاشان، خوشبختانه شرایط در آستانه رسیدن به یک لیست مشترک از افراد لایق و توانمندی است که اسامی آن‌ها در بازه تبلیغات مربوط به انتخابات شوراها اعلام خواهد شد.

۶-توصیه‌ای برای انتخابات برای شهروندان دارید؟
امیدوارم با تلاش‌هایی که با نیت خیر و به انگیزه کمک به رشد و توسعه بیشتر کشور صورت می‌گیرد شاهد باشیم رأی آقای دکتر روحانی در مقیاس ملی بسیار بیشتر از دوره قبل باشد. همچنین امید می‌رود رأی ایشان در منطقه بزرگ فرهنگی کاشان شامل شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بسیار چشمگیرتر از دوره قبل باشد. از همه علاقه‌مندان به انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی تقاضا دارم فقط به اینکه در روز انتخابات پای صندوق رأی حاضر شوند و رأی خود را به صندوق بیندازند اکتفا نکنند. به اعتقاد بنده هر شخصی که به اهمیت انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی اعتقاد دارد باید آستین همت بالا زند و خودش به عنوان یک ستاد تبلیغاتی فعال عمل کند. در این خصوص هم دعوت مردم به مشارکت در انتخابات اهمیت دارد و هم بیان موفقیت‌های دولت برای مردمی که شاید کمتر اهل مطالعه باشند ضرورت دارد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66488
مطالب مرتبط

 • همشهری اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  دقیقا کجای کاشان شور هیجان پیش اومده آدرس بدین ما هم شرکت کنیم تا این شور و هیجان دو چندان بشه در ضمن قبل تعریف و تمجید یک سری به خیابونهای کاشون بزنید توصیه می کنم با ماشین نه پیاده برید ببیند اصلا تبلیغاتی تا الان شده یا نه

  (4)(2)
 • باغ شیخی اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  جناب آقای دکتر خراسانی زاده
  با سلام و احترام
  بعنوان کسی که افتخار شاگردی شما را در سالهایی نه چندان دور در دانشگاه کاشان داشته ام، از دیدن جنابعالی – بعنوان چهره ای دانشگاهی و مطلع – در این منسب بسیار خرسند و امیدوار شدم. حضور جنابعالی نشان دهنده اشراف شما به اهمیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در راستای تثبیت وضعیت رو به رشد موجود و جلوگیری از انحراف دوباره ماشین حرکت کشور از راه درست و منطقی است. متاسفانه همانطور که بیان فرمودید تیم ۳ نفره کاندیدا های مخالف دولت نه تنها چیزی برای عرضه ندارند، بلکه با بیانی عاجز و ناتوان و با بیان ادله هایی بچه گانه و غیر فنی حتی جایگه نامزدی ریاست جمهوری را نیز خدشه دار کرده اند.
  دلسوزی تان را ارج می نهم و برای جنابعالی و سایر فعالان ستاد دکتر روحانی و البته شخص ایشان در انتخابات ریاست جمهوری آرزوی موفقیت دارم.

  (1)(2)
 • ناشناس اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ - ۸:۱۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  در کاشان شور و شوق عجیبی برای انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی ایجادشده
  یکی شمایی که راست میگی یکی روحانی…

  (5)(8)
 • مسعود. ب. اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ - ۸:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  برای آقای دکتر روحانی و اقای دکتر خراسانی زاده به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی ایشان در کاشان آرزوی توفیق دارم. البته لازمه موفقیت اصلاح طلبان و میانه روان در کاشان، تلاش فراگیر در جلب مشارکت و آگاهی رسانی به مردم می باشد چون متاسفانه بافت سیاسی سنتی کاشان، در اغلب انتخابات برگزار شده کفه ترازو را به نفع اصولگرایان تندرو سنگین کرده است. در انتخابات شوراها نیز که به عقیده برخی از صاحبنظران، اهمیت آن در این دوره خیلی کمتر از انتخابات ریاست جمهوری نیست، به تفاهم رسیدن نیروهای فعال سیاسی اصلاح طلب و میانه رو بر سر لیستی که شامل نامزدهای موجه و قوی باشد در به دست آوردن کرسی های شورا بسیار موثر خواهد بود.

  (5)(10)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: