تاریخ ارسال : ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ساعت : ۸:۵۰ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly

در کاشان هم خیابانی به نام ارباب تفضلی نامگذاری شد

چندی قبل در هفته نامه آرمان،سایت کی آشیان و نیز تارنمای روزنامه کاشان یادداشتی منتشر شد به این مضمون که «چرا در کاشان خیابانی و میدانی به نام ارباب «تفضلی» نیست».

اگر چه در سال گذشته میدانی در آران وبیدگل به نام «ارباب حسن تفضلی» نامگذاری شده بود. و این پاسخی بود به خدمات ارزنده شخصی که این روزها ارزش و تاثیر اقداماتش درکاشان بهتر دیده می شود تا گذشته ها و این ماندگاری باید نمونه ای باشد برای مدیران و مسئولان کاشان.
به یادداشت مورد اشاره در بالا پاسخی کتبی و یا شفاهی داده نشد و کسی خود را موظف ندید که به افکار عمومی پاسخی بگوید و نفیاً یا اثباتاً استدلالی ارائه نماید.

این البته عادتی شده است فرا گیر! و کسی را سر این نیست که فکر کند وظیفه ای برای پاسخگویی وجود دارد.در حالیکه یک شعار بسیار ارزشی انقلاب و جمهوری اسلامی پاسخگویی به مردم است، اما مثلی معروف هست که می گوید:

«صد نامه نوشتیم و جوابی ننوشتند           اینهم که جوابی ننویسند جوابی ست!»

با این همه اما، پاسخی در خور دریافت کردیم، 20 روزی است که در خیابان 22 بهمن تابلویی توجه را به خود جلب میکند که بر آن نوشته شده: «خیابان حسن تفضلی». این نشانه بسیار خوبی است از توجه به خواست موجّه شهروندان. و همجواری این خیابان با کارخانه ای که یادگار آن مرحوم بود و شاید فردا دیگر اثری از آن نباشد نشان دهنده دقت نظر شهرداری در این نامگذاری است.
و نهایت اینکه همه وظیفه رسانه انتقاد و نشان دادن کاستی ها نیست بلکه انعکاس اعمال درست و رفتار صحیح مدیران و دستگاهها از وظایف مهم رسانه است، که اگر مهمل بماند نشان از بی توجهی و عدم مسئولیت رسانه ها خواهد بود.

این حرکت را باید از منظر یک مدیریت پاسخگو و موثر ارزیابی کرد.شهرداری کاشان که در این مورد اقدام کرده است شایسته تقدیر و تشکر است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=9397
مطالب مرتبط

 • سعید شهریور ۲۲, ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  به سلامتی هر چه مرد شجاع و نترس ، شبانه ،تابلو «خیابان حسن تفضلی» را کندند و دیگر اثری از تابلو هم نیست. واقعاً شآن اربات تفضلی بیش از کاشان است.تابلو نباشد بهتر حرمت این مرد بزرگ حفظ می شود.
  توجه و احترام به افکار عمومی را نظاره کردید؟

  (1)(0)
 • جوشقانی شهریور ۱۷, ۱۳۹۱ - ۱:۱۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام خدمت شما بزرگواران
  ضمن تشکر از پیگیری های همه دوستان واصحاب رسانه باید خدمتتون عرض کنم که قبول کنیم که همین تکونی که مسئولین شهر خوردند بخاطر این بود که شهرداری محترم اران وبیدگل در اقدامی شایسته نسبت به نام گذاری میدانی در شهرک صنعتی سلیمان صباحی باعث شد به رگ غیرتشون بر بخوره و بخاطر اینکه عقب نمونند دست بکار شدند وبه نطر من اینکه نام یک کوچه را بنام چنین شخصی که پدر صنعت نساجی لقب گرفته یک نوع توحین بیش نیست خوب بود یک نظر سنجی کلی در این مورد میگذاشتید تا اونوقت نظر خودتون رو تحمیا میکردین….باسپاس از تمامی همشهریانی که به مفاخر علمی ادبی واقتصادی شهرمون عشق میورزند….

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: