تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

در کاشان هم کم آبی بحران است هم بارش باران/گزارش تصویری

کاشان نیوز– سعید غلامیان:روز یک شنبه 27 فروردین بارش باران و تگرگ در کاشان و مناطق حوزه آبریز چم رود باعث جریان سیلاب در رودخانه چم و آبگرفتگی گذرگاهها  و خانه های بسیاری در شهر کاشان شد این در حالی بود که اداره هواشناسی کاشان و استان اصفهان بارش باران و آبگرفتگی خیابانها را پیش بینی کرده بود!.

اما پس ار فروکش کردن باران و تگرگ ساعتها بسیاری از مردم بدون کمک از سوی نهادهای مسئول درگیر خارج کردن آب از خانه و محل کار خود بودند. جالب توجه تر از همه وجود حجم بسیار زیاد آب مقابل فرمانداری ویژه شهرستان کاشان ود. در واقع درجایی که ستاد بحران شهرستان ویژه کاشان به ریاست فرماندار محترم شهرستان کاشان در آن مستقر میباشد. وتا 4 بعد از ظهر هم هیچ اقدامی برای تخلیه آب صورت نگرفته بود.

بر اساس اخباری که در سال گذشته به نقل از مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان آقای شیشه فروش در سایت استانداری اصفهان  به این نشانی (http://www.hoshdaresf.ir/?ModuleId=8285&id=8022) منتشر شد، شهرستان کاشان به عنوان شهر پايلوت در منطقه شمال استان اصفهان براي مديريت بحران در همه بخش ها انتخاب شده تا از آمادگي و استعداد اين شهرستان در بروز حوادث پيش‌بيني نشده استفاده شود. 

در خبر مزبور آقای شیشه فروش يادآور شد: مديريت بحران استان اصفهان بر اين باور است به هر ميزان به شهرستان کاشان به عنوان يک شهر پايلوت در شمال استان توجه کند و آن را به لحاظ امکانات و تجهيزات توانمند سازد مي‌تواند در زمان بروز هر گونه حادثه‌اي از آن بيشترين استفاده را داشته باشد.

به هر روی به قول حقوقدانان :هرکس عمداً وسهواً موجب زیان به کسی گردد از باب مسئولیت مدنی ملزم به جبران آن میباشد،سوال مهم اینجاست که جبران زیانهای ناشی از  آبگرفتگی، ویرانی و خسارات سیلاب در کاشان بعهده چه کسی است؟

ختم کلام اینکه لینک ذیل صفحه را نیز دنبال کنید تا نکته مهم دیگری در مدیریت شهری برایتان مشخص گردد.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=3789
مطالب مرتبط

 • sam فروردین ۲۸, ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  چه بگویم که به قول ما کاشانیها تف سر بالاست
  ستاد بحران در فرمانداری باشد و مردم اینگونه گرفتاری داشته باشند باید حتما جندجا خراب بشه چند نفر کشته بشند آقایان بیایند و …
  کوچه ما دو تا چاه داره که هر دو پرشده بود و آب بداخل خانه آمده بود اهالی میگفتند چندین بار به شهرداری مراجعه کردیم گفتند میاییم این چاه را ترمیم میکنیم تا بازرش و ناظر بفرستند میشه تابستان و آقایان فراموش تا زمستان بعد.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: