تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱:۲۳ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly

دفتر خبرگزاری فارس در کاشان تعطیل شد

مدتی بالغ بر یک دهه خانم نرگس قربانیان با تمام فراز و فرودی که یک دفتر مستقل خبرگزاری دارد، در کاشان فعالیت کرده و دفتر خبرگزاری فارس را مدیریت کرد. اکنون به دلایلی که وی تغییر سیاست‌های فارس می‌نامد این خبرگزاری ترجیح داده است که دفاتر این خبرگزاری در دفاتر مراکز استان‌ها تجمیع شود و در همین راستا کاشان از داشتن دفتر مستقل یک خبرگزاری محروم شد. صرف نظر از هر سخنی تعطیلی دفتر مستقل یک خبرگزاری در کاشان یک ضایعه است و امیدواریم مدیران این خبرگزاری با تجدیدنظر در خصوص کاشان با توجه به ویژگی‌ها، شرایط، تاریخ و سابقه که موارد متعددی مانند حج و اوقاف، خبرگزاری ایرنا و...مستثنی از دیگر شهرهای بوده است دفتر مستقل کاشان را حفظ کنند. در این مورد گفتگویی با مسئول دفتر خبرگزاری فارس در کاشان داشتیم، بخوانید:

کاشان نیوز:  خانم قربانیان آیا اصل خبرواقعیت دارد که دفتر خبرگزاری فارس در کاشان تعطیل شده ؟

خبرگزاری فارس-در واقع بله، سیاست جدیدفارس براین قرار گرفته که دفاتر شهرستانی با دفاتراستانی ادغام شوند و حتی برخی از استان‌ها هم که دو دفتر دارند تبدیل به یک دفتر گردیده و براساس همین سیاست تصمیم گرفتند دفتر کاشان با دفتر اصفهان باهم ادغام شوند. اینگونه می‌بایست ما همکاری خبری را با دفتر استان داشته باشیم نه اینکه مستقیم به  تهران بفرستیم و دفترکاشان ازحالت دفتر سرپرستی تبدیل شود به رابط خبری.

الان شما فعالیت‌تان را با خبرگزاری فارس ادامه نمی دهید؟
-در حقیقت من نتوانستم با این موضوع کناربیایم و از نه سال پیش که  کار دفتر کاشان شروع شده – شما خودتان در کار خبر  و آشناهستید با معضلات این کار در کاشان- با همه ی مشکلات فقط به عشق اینکه کاشان یک دفتر سپرستی داشته باشد و یک قدم به استقلال شهر نزدیک باشیم همه‌ی سختی‌ها را تحمل کردم و الان اگر قرارباشد با دفتراستان ادغام بشود دیگر انگیزه‌ای ندارم، من فقط به عشق کاشان بود که در این دفتر کار می‌کردم. به همین خاطر نپذیرفتم .هم تهران هم اصفهان چند مرتبه  مطرح کرده و هنوز پی‌گیرند که این همکاری قطع نشود و همکاری از حالت ارتباط مستقیم با تهران تبدیل شود به دفتر استانی، من قبول نکردم و همچنان مصرّم که تنها دریک صورت فعالیتم را ادامه خواهم داد که دفتر کاشان مستقل باشد.

علت خاصی داشت این تغییرات در خبرگزاری فارس؟
-خب سیاست جدید خبرگزاری است، فقط اعلام کردند سیاست جدید فارس مبنی بر محدود شدن دفاتر و اینکه برای خدمات بهتر به دفاتر خبرگزاری چنین اقدامی انجام می‌شود.

الان چه کسی در کاشان با خبرگزاری فارس ارتباط دارد ؟
-در حال حاضر شخصی دیگر اخبار کاشان را به دفتر استانی ارسال می‌کند، تعدادی از دوستان تماس گرفتند و گفتند که خبرگزاری از ایشان خواسته همکاری کنند، من گفتم حتماً همکاری کنند اما تا الان از کاشان کسی اقدامی نکرده و من شنیدم شخصی از دانشجویان دانشگاه کاشان در این زمنیه داوطلب شده است.
شما ایشان را می‌شناسید؟
-نه من اصلا ایشان را نمی‌شناسم، چیزی که به من گفتند این است که گویا از دانشجویان دانشگاه کاشان هستند و درهمین حد میدانم .

متشکرم از شما برای این گفتگو.

گفتگو از: سعید غلامیان

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=57644
مطالب مرتبط

 • مسعود.ب. خرداد ۲۳, ۱۳۹۵ - ۴:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  اصولاً اگر کل فعالیت یک خبرگزاری در یک شهرستان مهم در این حد باشه که مطالب مرتبط با تعطیلی اون در یک وبسایت خبری پر مراجعه مثل کاشان نیوز فقط یک مطلب آنهم روایتی دیگر! باشه، بسته شدن آن دفتر یا حتی تعطیلی آن خبرگزاری که اخبارش همه از نوع روایتهایی دیگرگونه از واقعیت است خیلی جای افسردگی و تاسف نیست.

  (0)(3)
  • متی کاشونی خرداد ۲۳, ۱۳۹۵ - ۷:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   یک خبرگزاری برای یک شهر پتانسیل بالایی است و خیلی از شهر ها به دنیال داشتن ان هستند .. حالا کاشان ما اینجور مسوولانش میخواهند همه خبرنگاران بیکار باشندو خبرگزاری ها تعطیل تا کسی بهشون گیر نده.. مطمئن باش اگه این اتفاق می افتاد تمام مسوولان شهر برای نگه داتشن خبرگزاری تلاش می کردند.. چند سال پیش که دفتر مردمی خبرگزرای ایرنا در اران و بیدگل تعطیل شد تمام مسوولان اران تلاش کدند تا مانع ان بشوند. ولی در کاشان اگه همه خبرگزاری ها وروزنامه ها تعطیل بشه هیچی حرکتی از مسوولانش انجام نمیشه ..

   (2)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: