تاریخ ارسال : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۳۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

دومین سالگرد انجمن فرهنگی ادبی طنزپردازان کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: شامگاه پنج شنبه شب گذشته ۲۶ مردادماه، جشن دوسالگی تأسیس انجمن فرهنگی ادبی طنزپردازان کاشان در تالار فرهنگ با حضور شروین سلیمانی و تعدادی از هنرمندان، شعرا و شهروندان کاشانی برگزار شد.
در ابتدای برنامه، قاری و حافظ کل قرآن، آقای علی صادقی با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، فضای تالار را معطر به عطر قرآن کریم کرد.
سپس، شاعران طنزپرداز از کاشان و آران و بیدگل، اشعار خود را قرائت کردند و سخنرانان این بزم شاعرانه، دکتر عباس بهنیا و استاد شهاب تشکری آرانی بودند.
مهمان ویژه‌ی جشن تولد دوسالگی انجمن طنزپردازان، شاعر برجسته‌ی کشوری یعنی شروین سلیمانی بود که با استقبال و تشویق حاضران، دقایق زیادی را به شعرخوانی پرداخت.
از دیگر برنامه‌های این جشن، اجرای موسیقی زنده توسط هنرمندان شهرمان، مرتضی کاشانی (خواننده)، هادی باهنر (نوازنده‌ی سه‌تار)، محمدحسن زاده (نوازنده‌ی تنبک) بود که حاضران را به وجد آورد و به آنها انرژی مضاعفی برای ادامه‌ی شعرخوانی‌ها بخشید.
در قسمتی از برنامه از آقای محسن کیوانفر، جناب آقای سیامک غفاری و آقای علیرضا شیدا که از استادان و اعضای پیشکسوت انجمن هستند، توسط هیئت‌مدیره‌ی انجمن تقدیر به عمل آمد.
حسن ختام برنامه، اجرای نمایشی کمدی تحت عنوان (شاعر عاشق‌پیشه) بود.
غلامعلی مهدی پور، بازیگر جوان و شاعر عاشق‌پیشه‌ی داستان بود؛ هنرمندان کاشانی، آقای محسن تاج امینی و بانو هرین خراسانی زاده به ترتیب پدر و مادر این شاعر بودند.
در زمان اجرای این نمایش همه‌ی سالن غرق در خنده و تشویق بود و به معنای واقعی کلمه، همه حضار میخکوب شده بودند و در باوجود طولانی شدن برنامه، هیچ‌کس سالن را ترک نکرد.
این نمایش زیبا کاری از گروه نمایشی میم بود که در کمتر از یک هفته با قلم و کارگردانی محسن ابوالفتحی، به زیبایی هرچه‌تمام‌تر آماده‌ی اجرا شد.
محفل بعد از چهار ساعت تمام شد و تا لحظه‌ی آخر برنامه، جای سوزن انداختن در سالن نبود و تعدادی از حضار روی پا ایستاده بودند و این یعنی جاذبه‌ی طنز که سالن تا این ساعت مملو از جمعیت بود.
در حاشیه‌ی جشن، هانی زاهدی مدیرعامل انجمن و دبیر اجرایی همایش گفت:
«دوساله شدن طنز را در کاشان، به همه‌ی همشهری‌هایم خصوصاً شعر دوستان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با اعلام رضایت و چراغ سبزی از جانب مسئولین شهری، بستر مناسبی را برای ترویج طنز شهروندی مهیا کنیم.
خوشحالم از اینکه باوجود تمام سختی‌ها و کم‌لطفی‌ها، دو سال از عمر انجمن گذشت (و محافل هفتگی، حتی بدون یک جلسه تعطیلی برگزار شد)
و همچنین بسیار خوشحالم از اینکه حدود یک سال است کارگاهی جهت نقد و بررسی اشعار، تحت عنوان کارگاه طنز کاشان راه افتاده و زیر نظر هیئت‌مدیره‌ی انجمن فعالیت می‌کند که درواقع در این کارگاه‌ها، شاعر طنزپرداز، پرورش پیدا می کند.
در پایان تشکر می‌کنم از همه‌ی عزیزانی که با حمایت‌های مادی و معنوی‌شان باعث شدند انجمن طنزپردازان دوساله شود
از همه‌ی عزیزانی هم که از کاشان و آران و بیدگل در جشن تولد دوسالگی شرکت کردند و باعث شکوه این محفل شدند، کمال قدردانی را دارم.»
زاهدی سپس ازود: «یک خداقوت جانانه و تشکر ویژه دارم از بزرگواری که حق استادی به گردنم دارد: جناب محمد میرزازاده آرانی عزیز مدیرمسئول انجمن جوان کویر آران و بیدگل»
وی در ادامه ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران گفت، فقط از زحمت کشان دیگر نام می‌برم:
مجری خوش‌صدا و توانا و جوان شهرمان، سید محمد مظلومیان عزیز
هیئت‌مدیره (عباسعلی ارمی، علیرضا شیدا، زهرا صابری، فاطمه رضایی)
میهمان مهربان و بزرگوار: شروین سلیمانی
هنرمندان عزیز گروه موسیقی
هنرمندان عزیز گروه تئاتر
(خداقوت به محسن ابوالفتحی)
خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ی کاشان و آران و بیدگل
تیم اجرایی و تشریفات: بهمن تواضعی، آرش تواضعی، حمید هاشمی، لیلا ساتر، نسترن کیوانی، رویا باقری، محدثه ایزدیار
حامیان مالی برنامه: محسن کیوانفر، نصرت الله ادیب، سیامک غفاری، علیرضا شیدا، زهرا صدفی، زهرا صابری، نرگس خاکپور، احمد جمالی
تصویربردار: محمد کاشانی
صدابردار: جناب آقای الماسی
مسئول سالن: احسان شیخی

گفتنی است تیتراژ پایانی برنامه ساعت یک و دو دقیقه‌ی بامداد نمایش داده شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68088
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: