تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت : ۹:۱۹ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
به همت جمعیت کویر سبز کاشان

دومین همایش «بحران آب در دشت کاشان» در کاشان برگزار شد

همایش «بحران آب در دشت کویر» شام‌گاه پنج‌شنبه ۹۲/۱۱/۳به همت جمعیت کویر سبز در کاشان برگزار شد.

بحران در دشت کویرکاشان نیوز ــ محمد حسین کریمی: هم‌زمان با هفته  هوای پاک، دومین همایش «بحران آب در دشت کاشان» شام‌گاه پنج‌شنبه 92/11/3 به همت جمعیت کویر سبز در کاشان برگزار شد.
در این همایش که در سالن آمفی‌تئا‌تر کانون جوانه‌ها برگزار شد، کلیپ «سهمی از هوای پاک»، گزارش کوتاهی از همایش سال قبل این جمعیت، که با حضور و سخنرانی دکتر اسماعیل کهرم برگزار شده بود، نمایش داده و پس از آن «خسرو اعتماد» مدیر عامل جمعیت کویر سبز کاشان،  ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و حاضران طی سخنان کوتاهی اهداف برگزاری همایش را برشمرد.
 پخش کلیپ ۱۰ دقیقه‌ای از سومین همایش بحران آب در دشت کاشان، سخنرانی دکتر کلانتری، مدیرکل محیط زیست استان اصفهان، پخش گزارش تصویری مختصری از فعالیت‌های یک‌سال گذشته جمعیت و اجرای موسیقی زنده توسط گروه موسیقی «عشاق» بخش دیگری از برنامه‌های این همایش بود.
در ادامه پروفسور «بهلول علیجانی» عضو کمیته جغرافیای سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها و کمیته برنامه‌ریزی جغرافیای شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و آموزش عالی طی سخنانی با اشاره به معضل کم‌آبی در دشت‌های کویری گفت: در دنیا در هر صدهزار سال، یک‌بار گرمای شدیدی ایجاد مkashannews-همایش بحران آبی‌شود که برای کنترل گرمای ایجاد شده و کاهش زیان آن باید اقدامات مناسب را انجام داد.
علیجانی، «کم مصرف کردن» حتی در خوراک و پوشاک را یکی از راه‌کارهای کاهش گرما و آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: حتی لباس‌هایی که ما می‌پوشیم، باعث گرم شدن سریع‌تر هوا، کم‌آبی و آلودگی می‌شود.
وی تاکید کرد: وجود کویر طبیعی است، اما بیایید خودمان کویر ایجاد نکنیم تا بعد برایمان مشکل‌ساز شود و نتوانیم جلوی مشکلات آن‌را بگیریم.
طبق اعلام قبلی قرار بود پرفسور «پرویز کردوانی» هم یکی از سخنرانان همایش باشد، که به علتی از حضور عذرخواهی و دکتر «سیاوش شایان» استاد دانش‌گاه تربیت مدرس و مدیر مسئول مجله رشد، به نمایندگی از وی در همایش سخنانی را ایراد کرد.
در این همایش از «ابولفضل زارع» طراح وب‌سایت جمعیت کویر سبز و «علیرضا سعادت‌نیا» مدیر آموزش‌گاه موسیقی عشاق که انجمن کویر سبز را همیشه بی‌چشم‌داشت هم‌راهی کرده‌اند، با اهدای لوح تقدیر از دستان «خسرو اعتماد» مدیرعامل انجمن، سپاس‌گذاری و قدردانی شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=27087
مطالب مرتبط

 • شهروند کاشانی بهمن ۵, ۱۳۹۲ - ۱:۵۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  اصلاً مسئول آب و فاضلاب کاشان کیه؟
  نکنه اومده شما ندیدیش؟
  کاشان نیوز عزیز صحت حضور یا عدم حضور ایشون میگن به ما؟
  نکن ایشون هم سوار اتوبوسی شدن که داره مدیران تدبیر و امید رو پیاده میکنه؟
  همه اینا حرف ، هر چی هست آب نیست!

  (0)(0)
 • سبز بهمن ۴, ۱۳۹۲ - ۹:۵۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  همایش خوبی بود
  دست برگزار کنندگانش درد نکنه
  یه نکته جالب توش دیدیم اسم همایش بحران آب کاشان بود ولی مدیر سازمان آب و فاضلاب کاشان غایب بزرگ آن بود!!!!!!!

  (0)(0)
 • ساقی بهمن ۴, ۱۳۹۲ - ۹:۵۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  همایش بحران آب برگزار میشه ولی متولیان اصلی آب مدیر عامل آبفا و رئیس اداره منابع آب حضور ندارن آخه چرا مگه میشه والا ما هم تو همایش بودیم نه مشکل سیاسی بود نه مشکل اخلاقی .
  آقایان نترسید عده ایی دلسوز مردمی برای بزرگترین معضل کاشان به صورت خود جوش همایش میگیرن انشالله مشکل سوء مدیریتی آقایان حل شود معضلات مبتنی بر مسئولیت اجتماعی خود جزئی از آن است.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: