تاریخ ارسال : ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
باحضور پرتعداد شهروندان و تنی چند از مدیران

دومین همایش سالانه انجمن فرهنگی ادبی طنزپردازان کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: طنز در جامعه ایرانی و به خصوص شاعرانی که نسبت به جامعه خود احساس تعهد می‌کنند رونقی دیرینه داشته است در کاشان نیز شاعرانی که دستی بر طنز دارند دومین همایش نوروزی انجمن فرهنگی ادبی طنزپردازان کاشان طبق معمول هر هفته سه‌شنبه تشکیل شد اما این بار با تفاوت‌هایی در شیوه اجرا و البته تغییر در ساعت داشت و تالار فرهنگ و ارشاد ابتدای خیابان نطنز رأس ساعت ۸، شامگاه سه‌شنبه ۸ فروردین برگزار شد.
حضور پرتعداد شرکت‌کنندگان همراه با تنی چند از مدیران شهر در جلسه نشانه علاقه‌مندی و به این جلسه بود و استقبال بسیار خوبی را رقم زد.
پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید توسط مهدی کفاش و پخش سرود ملی، نادر ملک‌زاده، مجری خوش‌صدای کاشانی برای خیرمقدم، به بالای سن می‌رود.

با حضور هرچه بیشتر جمعیت فضای شاعرانه با قرائت دو سه غزل از حضرت حافظ توسط بانو نیلوفر جهانگیر مهیا می‌شود.
و موضوع اصلی که شعر طنز بود با حضور شهردار منطقه یک کاشان محوریت طنز شهروندی به خود گرفته و شهردار منطقه یک را هدف گرفتند و نکته جالب‌توجه اینکه شاعران آرانی و بیدگلی هم در این مقوله با دوستان کاشانی‌شان هم‌داستان شدند، توگویی دل پردرد از شهرداری درد مشترک و همگانی است و کاشان و آران و بیدگل ندارد! آقایان، مشهودی، امیرعلی بیدگلی -جوان‌ترین شاعر انجمن- محمد میرزا زاده مدیرمسئول انجمن جوان کویر آران و بیدگل، ازجمله این مشارکت‌کنندگان بودند.
در اولین دقایق جلسه دیگر صندلی خالی پیدا نمی‌شد و صندلی‌های اضافه در حاشیه‌ی سالن چیده شد تا آن‌ها که ایستاده‌اند، بتوانند بنشینند.
بخش اول شعرهای طنز توسط؛ آقایان عبدالرحیم رجبعلی زاده (استاد بنا) شجاعی، امیرعلی بیدگلی، علیرضا رئیسی و خانم‌ها لیلا ساتر، فاطمه رضایی خوانده شد و با سخنرانی دکتر مدنی استاد دانشگاه و عضو هیئت‌علمی دانشکده ادبیات دانشگاه کاشان درباره‌ی مقوله‌ی طنز و استاد سید علی‌اصغر صائم کاشانی و مرتضی حسنی بخش اول برنامه به پایان رسیده و هنرنمایی نوازندگان و خوانندگان کاشانی تقدیم حضار شد اما این شروع هم متفاوت بود، هادی باهنر نوازنده‌ی سه‌تار که اهل ذوق و دارای قریحه شعر طنز هم هست قبل از نوازندگی شر طنزی خواند و سپس به نوازندگی پرداخت همراه با شور بی‌بدیل تنبک مسعود صالح‌آبادی.
قسمت دوم شعرخوانی با اشعار خانم زهرا رضوی و آقایان؛ علی جاویدپناه، میرزازاده (مدیرمسئول انجمن جوان کویر آران و بیدگل)، هانی زاهدی، مشهودی -که شعر زیبایی با لهجه‌ی شیرین آران و بیدگلی برای حضار خواندند، احمد قنادزاده، استاد شهاب تشکری آرانی، دکتر عباس به نیا ادامه یافت.
ازجمله مراسم حاشیه این جلسه تجلیل مسئولین حاضر در جلسه، از دکتر عباس به نیا و استاد شهاب تشکری بود و تقدیم لوح‌های تقدیری به رسم یادبود، به آقایان سیامک غفاری، محمد کاشانی، محمدعلی تفرشی و سیف الله باغشیخی بود.
سپس کلیپ کوتاهی از گزارش عملکرد انجمن از بدو تأسیس تاکنون، پخش‌شده و به عنوان برنامه‌ی پایانی هم آقای بهداد مشایخی با همراهی مجری برنامه، نمایش طنز کوتاهی اجرا کرد.

در حاشیه‌ی این برنامه، هانی زاهدی، مدیرعامل انجمن، ضن قدردانی از حضور پرشور هنرمندان و شاعران کاشانی و آران و بیدگلی در این همایش تصریح کرد: هیچ‌گاه رویکرد سیاسی و جناحی نداشته‌ایم و نداریم و نخواهیم داشت، بلکه فقط دغدغه‌های شهری مردم را می‌خواهیم با زبان طنز بازتاب دهیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=65942
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: