تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۵:۴۷ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
نتیجه اقدامات شهرداری چه باید باشد؟

دو خبر و چند سوال از شهردار کاشان

کاشان نیوز- سعیدغلامیان: پنجشنبه گذشته اختتامیه سمپوزیوم سردیس سردارن شهید که طی ده روز، به همت هنرمندان کاشانی و مهمانان هنرمند که از دیگر شهرای کشور دعوت شده بودند با حمایت و همکاری شهرداری کاشان برگزار شد، نفس برگزاری این برنامه که نشان میدهد دلیرمردانی که در عرصه دفاع از میهن جان خود را فدا کردند در قیل و قال سیاست فراموش نشده اند قابل تقدیر است.
اما بر کسی پوشیده نیست که در کاشان نصب مجسمه و سردیس به دلایلی ناگفته ممنوع است و قطعاً کسی نیست که از ماجرای عدم نصب سردیس امیرکبیر در میدان امام حسین مطلع نباشد و همین نکته نشان از بی توجهی به هنر و نیز روشی هنرمندانه است که در دیگر شهرهای جهان و حتی کشور خودمان برای قدردانی از کسانی که جامعه مدیون آنهاست رایج میباشد.
بدون تردید کسانی که با نصب مجسمه و سردیس در فضای عمومی مخالفت دارند از دنیای مدرن و تاثیر و تاثرات جامعه و اشخاص بر یکدیگر بی اطلاعند.
حال با این مقدمه صرف هزینه و زمان برای ساخت سردیس سرداران شهید در کاشان با چه هدفی صورت گرفته است؟ چرا تا کنون هیچ یک از دست اندرکاران از نتیجه این حرکت صحبتی به میان نیاورده اند؟
دومین موضوع در خصوص بذرکاری جمعیت کویر سبز با همکاری شهرداری در پارک کوهستان است که روز جمعه صورت گرفت.
این حرکت هم توجه به محیط‌‍‌‌‍‌زیست را نشان می‌دهد و قطعاً قابل امتنان و قدردانی است، حضور شهرداری هم جالب توجه است، اما سوالی که مطرح می‌گردد، قبل از اینکه این اقدام صورت پذیرد چقدر مکان، روش و نحوه انجام این عمل کارشناسی شده است؟
آیا تعیین محل و روش انجام بذرکاری با نظر کارشناسان محیط‌ زیست و منابع طبیعی و … صورت پذیرفته است؟ آیا پس از سبز شدن بذرها محل مورد چرای دام قرار نخواهد گرفت، آیا کندن یک گودال کوچک بدون کود دهی برای کاشت درخت اقدامی فنی و درست است؟…

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=50046
مطالب مرتبط

 • ali آذر ۱, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  شهرداریهایی که روابط امور بین الملل دارند مشکلی ندارد روی سنگ بذر سبز میشود

  (1)(1)
 • ناشناس آبان ۳۰, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  اولا که گونه بادام کوهی کاشته شده قبلا نیز در پشت کارخانه درین کاشته شده است و الان پس از چند سال نزدیک رشد بسیار خوبی داشته است. ضمنا آبیاری نیز نیاز ندارد. بذر آن نیز قیمت خاصی ندارد. بحث چرا هم به دلیل ارتفاع این منطقه منتفی است. ضمنا این کار با استفاده از نظرات کارشناسان فضای سبز بوده است و بهترین گونه برای پوشش این منطقه می باشد.

  (3)(1)
 • من آبان ۳۰, ۱۳۹۴ - ۶:۳۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  اتفاقا واسه منم چنین پرسشهایی ایجاد شده است
  لطفا جواب فوری

  (0)(2)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: