تاریخ ارسال : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۲۴ ق.ظ ۶ نظر
Print Friendly

راهی که استاندار اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلبان کاشان برگزیده‌اند

کاشان نیوز-سعید غلامیان: حمیدرضا مومنیان، عباسعلی منصوری و حسینعلی حاجی سه مسئول ارشد کاشان بودند که رفتار خوبی با رسانه داشتند و در مواجهه با خبرنگاران رو ترش نکرده و خبرنگاری را با تلخی از خود نرانده‌اند. بخصوص که مومنیان در مواجهه با اهل قلم و هنر به مدارا و مرافقت رفتار می‌کرد.

من این نکته را در آخرین روز ملاقات با حاجی دلیگانی که با خبرنگاران کاشانی ملاقات داشت در فرمانداری کاشان به وی یادآوری کردم و همین‌طور به دو نفر دیگر. نکته مثبتی که می‌توانم به‌عنوان یک روزنامه‌نگار تقدیم این سه نفر کنم.

عکس از مهدی سلطانی

مومنیان و منصوری در برابر سؤال اهل رسانه بلافاصله اقدام و پاسخی درخور و منطقی می‌دادند، عکس‌العملی که هرگز از سوی هیچ‌یک از مسئولان کاشانی تاکنون دیده نشده است.

تغییر مومنیان که با همراهی اصلاح‌طلبان کاشانی همراه بود برای بسیاری از ناظران شرایط سیاسی کاشان دور از باور نبود. اصلاح‌طلبان کاشانی با استفاده از فضایی که با انتشار کلیپ سخنان سید جواد ساداتی نژاد خطاب به رئیس جمهور و پاسخ مومنیان در جشن انتخاب رئیس جمهور شروع شد و با نامه وی به مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص رئیس جدید آموزش‌وپرورش کاشان به اوج خود رسید با سوارشدن بر موج اتفاقات کمک موثری برای حذف مومنیان از عرصه سیاسی کاشان کردند! اتفاقی که میتواند در افکار عمومی لطمه بسیار بزرگی به اعتبار تضعیف‌شده آن‌ها بزند! و ادامه پروژه کارگذاشتن آنها از عرصه سیاسی باشد.

فرماندار سابق از مدتی قبل منتظر این اقدام بود و همان‌گونه که در مراسم تودیع خود گفته؛ از زمان اعلام خبر تا مراسم تودیع و معارفه ۴۶ ساعت فرصت بود ولی من همان لحظه آماده گزارش بودم.

مومنیان در آخرین روزهای فرمانداری‌اش با زیرکی همه نگاه‌ها را متوجه نماینده کاشان کرد، وی به نحوه انتخاب رئیس جدید آموزش‌وپرورش اعتراض کرد و در دو نامه افکار عمومی را متوجه حضور پرتعداد مدیران «نصرآبادی» در کاشان کرد تا برکناری وی برای کسانی که آرزوی آن را داشتند کم‌هزینه هم نباشد.

مدتی بود که فشارها برای برکناری مومنیان و جایگزین کردن یک مدیر نصرآبادی در محافل خصوصی آغاز شده بود، که البته این نظر صاحب این قلم نیست، بلکه در کانال تلگرامی «اینجا نصرآباد» پس از اعلام جایگزینی علی اکبر مرتضایی با حمیدرضا مومنیان تصاویری از مدیران نصرآبادی کاشان درج شد که در کنار تصویر فرماندار سابق نوشته‌شده بود «آن مرد که با نصرآباد درافتاد»!!!
علاوه بر آن حوالی فروردین ماه سال جاری در یک گروه تلگرامی متعلق به فعالین فضای مجازی نصرآباد تحت نام «خبرنامه سپید شهر» نیز تغییر فرماندار و جایگزینی با یک فرماندار نصرآبادی تا خردادماه وعده داده‌شده بود.

اگرچه جایگزین مومنیان یک نصرآبادی نبود اما سرپرست جدید فرمانداری باید از این تغییر و تحول به‌عنوان یک درس تاریخی تجربه اندوخته و مطلع باشد در چه فضایی مدیریت شهرستان کاشان را بعهده گرفته است.

جلسه تودیع و معارفه نیز بر خلاف بسیاری از جلسات تودیع و معارفه اخیر مانند فرماندار اسبق، شهردار فعلی، رئیس فعلی آموزش‌وپرورش و رئیس اداره منابع طبیعی کاشان با حضور پرتعداد مسئولان کاشانی به جز شهردار کاشان و استاندار اصفهان برگزار شد.

غایب بزرگ تودیع و معارفه فرماندار کاشان نیز استاندار استان اصفهان بود که اگرچه قبلاً از وی به‌عنوان یک اصلاح طلب یاد می‌شد اما با انتخاب فرمانداران اردستان، خور و بیابانک و لنجان نشان داد که اگر قرار بود یک استاندار اصولگرا این فرمانداران را منصوب نماید بهتر از این انتخاب نمی‌کرد.

نکته قابل توجه اینکه نزدیک یک سال از انتصاب مهرعلیزاده بعنوان استاندار اصفهان می‌گذرد اما تاکنون وی سفری رسمی به کاشان، دومین شهر مهم استان اصفهان –مگر همایش خاندان غفاری که به دانشگاه کاشان دعوت‌شده بود- نداشته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72102
مطالب مرتبط

 • محمود شهریور ۲۶, ۱۳۹۷ - ۴:۱۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  فرماندار خودش ار دست آدم های سیاسی تندرو داد و نخواست برای پیشرفت شهر کار کند.

  (4)(0)
 • تلویزیون 50w660f شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ - ۴:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  دمتون گرم بابت این مطلب

  (0)(4)
 • ناشناس شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  تحلیلت رو خودنم .
  دور از ذهنه که استانداری که توسط دولت انتخاب میشه و خط دولت فعلی با نماینده جداست، گوش به حرف نماینده اصولگرا بده

  (2)(1)
 • ناشناس شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای غلامیان، بایدپذیرفت که آقای مومنیان توان وتخصص اداره شهرکاشان رانداشت.این بنده خداتاقبل ازفرمانداری سابقه کاراجرایی نداشته وتحصیلات ایشان هم دررشته فرش بوده که هیچگونه سنخیتی باکاراجرایی درفرمانداری ندارد.مهم ترازاین ، متاسفانه ایشان به جای پرداختن به وظیفه وپیروی ازدولت تدبیر درناامیدی،بازیچه اصلاح طلبان کاشان شده ودرآخرچوب این کار راخوردند.تغییرفرماندارنتیجه ناتوانی بیش ازحدایشان بود.دولت روحانی درطول این مدت ثابت کرده تامسئولی ازناتوانی انگشت نمای مردم نشده باشدراتغییرنمی دهد.

  (7)(2)
 • ذاکر اهل البیت شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ - ۸:۵۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  خدا رحمتت کند که اواخر منشا فتنه بودی

  (6)(5)
  • مدیر سایت شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ - ۹:۱۸ ق.ظ - پاسخ دادن

   خدا رحمت کند شما را اگر یک نفر را نام ببری که توسط شماها از برچسب و اتهام فتنه‌گر و ضد انقلاب و ضد اسلام و … مصون مانده باشد!!

   (6)(6)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: