تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت : ۱:۰۵ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly
نطق پیش از دستور علی هاشمی طاهری در شورای اسلامی شهر کاشان

رسانه‌های محلی کاشان از کنار بسیاری از رخدادهای کاشان به راحتی می‌گذرند

کاشان نیوز: عضو شورا شورای شهر کاشان در نطق قبل از دستور خود در ۳۱ شهریور (امروز) ضمن تاکید بر اینکه بنا به دعوت بزرگان شهر به سکوت دعوت شده است گفت؛ در خصوص مسائل شهر که متاسفانه به هیچ یک از آنها بطور جدی پرداخته نشد چون اگر پرداخته شده بود چنین مشکلاتی در شهرداری و شهر نبود.

علی هاشمی طاهری بدون اشاره به سوالات متعدد رسانه‌های محلی بخصوص دهها پرسش و ابهام طرح شده توسط کاشان نیوز در دوره قبل که تا کنون بی‌جواب مانده است افزود: جای شکر دارد که در شهری زندگی می‌کنیم که رسانه‌های محلی آن، نخبگان و معتمدان آن از کنار بسیاری از رخدادهای کاشان به راحتی می‌گذرند چرا که اگر یک نفر متفاوت از بقیه فکر کند و موضع بگیرد علیه او جو سازی می‌شود.

عضو کمیسیون فنی و امور عمرانی شورای شهر کاشان خطاب به علی رسول زاده افزود: آقای رئیس شما اختیار اداره و نظم جلسات رسمی شورای شهر را دارید ولی در خصوص مواضع و نظریات اینجانب در شورای شهر در جایگاهی نیستید که بنده را امر و نهی کنید.

متن کامل نطق این عضو شورای شهر که توسط روابط عمومی شورای شهر کاشان ارسال شده است را عیناً از نظر خوانندگان می‌گذرانیم:

«سلام علیکم؛

احتراما ضمن ابراز تسلیت و تعزیت نزدیکی ایام محرم الحرام ، ماه حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت علیه الصلوه و السلام و آرزوی بهره مندی کافی و وافی ازمواعظ خطیبان و مرثیه سرایی مداحان نطق قبل از دستور جلسه رسمی ۳۱/ ۶/ ۹۷ را قرائت مینمایم.

یکسال از دوره پنجم و انتصاب شهردار محترم کاشان جناب آقای ابریشمی راد گذشت سالی پر از افت و رکود قابل توجه پروژه های شهرداری سالی که انتقادات حقیر به مثابه ناسازگاری و عدم همراهی در حل مشگلات شهرداری تلقی گردید البته از دید بعضی همکاران در شورا آقای رئیس اگر یادتان باشد در جلسات اولیه‌ شورای پنجم یکسال پیش عرض کردم که رئیس شورا بایستی کار شورا را به دو دسته تقسیم کند.

یکی مسائل و مشکلات شهرداری با اولویت بندی دیگری مسائل و مشکلات شهر با اولویت بندی که با مطرح کردن آن راه چاره ای برای آنها بجوئیم.ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری .ما باید به همه مسائل و مشکلات شهر و شهرداری بپردازیم.

مثلا مشکلات عدم پرداخت حقوق معوقه در شهرداری، یا در خصوص مسائل شهر که متاسفانه به هیچ یک از آنها بطور جدی پرداخته نشد چون اگر پرداخته شده بود چنین مشکلاتی در شهرداری و شهر نبود.

آقای رسول زاده خبر دارید تا تاریخ نگارش همین نامه بیش از سه ماه حقوق معوقه داریم؟

اعضای محترم شورا؛ آیا خود ماها غیر از حقوق شورا حداقل یک یا دو حقوق ثابت نداریم؟

آیا رواست کارگر یا کارمند شهرداری که اکثر قریب به اتفاق آنان فقط یک حقوق دارند و افراد زیاد آن هم حقوقشان زیر ۲ میلیون تومان است سه ماه حقوقشان عقب بیفتد!!!!!

راستی اگر ما بودیم چه می کردیم ؟ ما مقصریم ، هم اعضای شورا و هم شهردار!!!

لذا بایستی فکری کرد که فکر باشد تا این مشکل در اسرع وقت حل و فصل گردد.اگر امروز فریاد کارگران و کارمندان مظلوم شهرداری را از دهان من می شنوید شاید خیلی دور نباشد که روزی برسد که مردم شهر از منتخبان خود در شورای شهر عبور کنند و بی اتکا به آنان شهرداری را به چالش بکشانند.

جناب آقای رسول زاده ؛

آیا حقیر صرف نظر از اینکه منتخب و عضو شورا هستم حق ندارم بعنوان یک شهروند در باره مدیریت شهرداری اظهار نظر کنم!!!!

رئیس شورای شهری که به عضو شورا به خاطر دفاع از حقوق کارکنان شهرداری نهیب می زند و می گوید از این پس به روش قانونی چنین و چنان خواهم کرد وای به حال شهروندان عادی اگر بخواهند خواسته های خود را تکرار کنند!!!!

سبک و سیاق اعلام و بیان نطق های رسمی بنده در جلسات شورای شهر نه خارج از قانون است و نه خلاف عرف و اخلاق وخلاف رویه ای که در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر های بزرگ است.

آقای رئیس شما اختیار اداره و نظم جلسات رسمی شورای شهر را دارید ولی در خصوص مواضع و نظریات اینجانب در شورای شهر در جایگاهی نیستید که بنده را امر و نهی کنید

اگر گمان می کنید که بیانات بنده موجب تشویش اذهان عمومی است پس اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشویش گرند

وحدت با شنیدن صدای منتقد محقق میشود نه با تحقیر کردن و محدود کردن او !!!!

لطفا ظرفیت خود را برای شنیدن صدای مخالف بالا ببرید.

جای شکر دارد که در شهری زندگی می کنیم که رسانه های محلی آن ، نخبگان و معتمدان آن از کنار بسیاری از رخدادهای کاشان به راحتی می گذرند چرا که اگر یک نفر متفاوت از بقیه فکر کند و موضع بگیرد علیه او جو سازی میشود.

بنده حرفهایی برای گفتن دارم و مدعی هستم که همه درست است خوب چرا جواب نمیدهید چرا از پاسخ دادن فرار میکنید چرا واهمه ؟ چرا ترس

چه ایرادی دارد در فضایی آرام جلسه مناظره ای تشکیل شود و همه حرفهایمان را در حضور شهروندان و اصحاب رسانه بزنیم!!! و مردم در جریان قرار بگیرند و خودشان قضاوت کنند

مردم بدانند اگر بنده انتقادی داشته و دارم برای دفاع از مردم است و بدلیل کندی کارها و مدیریت ضعیف است و چون در شورا گوش شنوایی نیست باالاجبار از طریق فضای مجازی به استحضارتان می رسانم.

از طرفی بنا به دعوت بزرگان شهر به سکوت دعوت شده ام.

عزیزان همشهری ؛ دلسوزان شهر ؛اگر با سکوت من مدیریت شهری روال طبیعی خود را طی میکند سمعا و طاعتا

اعضای محترم شورای شهر؛ مردم امیدشان به ماست و نبایست نا امید شوند

آیا اینقدر کارخانه تعطیل میشود و کارگران آن بیکار میشوند به ما ربطی ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا اداره جات کاشان بودجه و اختیارات لازم را برای پیشرفت شهر ندارند به ما مربوط نمی شود؟؟؟؟

آیا مقامات اُستانی که در راس آن استاندار قبلی و فعلی است و نسبت به درخواستهای مکرر اعضای شورای شهر که حدود ۵ سال است برای دیدار با ایشان و بررسی مشکلات شهر هنوز موافقت نکرده است بی تفاوت باشیم؟؟؟؟

آیا وضعیت فرهنگی شهر که اینگونه است و آثار مخربی داشته و ضربات جبران ناپذیری به شیرازه خانواده ها وارد میکند بی تفاوت از کنار آنها بگذریم و صدها آیا های دیگر!!!!

اگر ما نمایندگان مستقیم مردم کاری نکنیم چه توقعی از دیگران است !!!!!

جناب آقای رئیس ،مردم هوشیار تر از آن هستند که من و شما فکر میکنیم دیگر زمان بیان سخنان کادو پیچ شده و جملات تحکم آمیز و شعارهای کلی و گفتار درمانی گذشته است!!!!!

مردم کار را می بینند و قضاوت میکنند نه قیافه اتو کشیده و حرفهای به ظاهر قشنگ را ….!!!

در خاتمه علیرغم میل باطنی و حمایتهای بی دریغ مردم عزیز از عرایضم در یک مدت محدود سکوت اختیار میکنم تا انشاالله فرجی حاصل گشته و بر مشکلات فائق آئیم.

بنده نیز تمام توان خود را در اختیار شهر و مسئولین آن قرار داده تا با وحدت لازم و تدبیر صحیح بتوانیم رضایت شهروندان گرامی را بیش از پیش کسب نمائیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خادم مردم کاشان علی هاشمی طاهری ۳۱ شهریور ۹۷»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72124
مطالب مرتبط

 • ali مهر ۱, ۱۳۹۷ - ۹:۰۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  من هیچ دل خوشی از هاشمی طاهری ندارم و نسبت به ایشون هیچ حس خوبی ندارم ولی هر چند حتی اگر در ظاهر باشد ولی همینی که دغدغه همشهریان و شهروندان خودش را درک میکند و بیان میکند قابل ستایش است.

  (3)(0)
 • علی مهر ۱, ۱۳۹۷ - ۸:۴۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  دوست عزیز به شنیده ها اکتفا نکن
  آنچه که اطمینان داری بیان کن
  آقای هاشمی هم نگران بستگان واقوام خودشون هستن که همه با پارتی بازی تو شهرداری اومدن و صد در صد پشت این اعتراضاتشون منفعتی برا خودشون هست

  (1)(2)
 • rasool شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ - ۲:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  واقعا احسنت به آقای هاشمی، متاسفانه امثال ماها که کارمند شهرداری هستیم باید زجر بکشیم. شهرداری طبق شنیده ها بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان از هیئت امنا ناجی آباد می خواهد، اما نفر اصلی هیئت امنا، رییس کمیسیون اقتصادی شوراست، ۱۰۰% کسی از شهرداری جرات ندارد راجع به آن حرف بزند. امیدوارم به این روزهای پررنج اهلبیت، هر کس به این مردم خیانت میکند، خدا رسوایش نماید

  (2)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: