تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲:۰۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رتبه برتر ماهنامه «مردم کویر» افتخاری برای استان اصفهان است

رسانه را ابزار تسویه‌حساب سیاسی نکنید

کاشان نیوز: روزنامه کیهان با شکایت شورای عالی امنیت ملی به مدت دو روز متوالی توقیف شد. این اقدام صرف‌نظر از اینکه اگر کیهان مجرم است باید در دادگاه با حضور هیئت‌منصفه محاکمه و مجازات می‌شد، بدعتی است که نباید تائید و به روالی مرسوم بدل شود.

این برخلاف قانون مطبوعات است. وقتی اظهارنظر یک رسانه برخلاف مصالح ملی تلقی می‌شود اشکالی در کار است! این اشکال باید قبلاً موردتوجه واقع می‌شد نه اینکه ریشه را وانهاده و در مواجهه با یک اظهارنظر رسانه‌ای بلافاصله شکایت کرده و دادستان هم با توجه به جایگاه شاکی بجای اعلام‌جرم و ارسال پرونده به دادگاه رأساً واردشده و رسانه‌ای را توقیف کند. وقتی یک نهاد رسمی بجای اجرای ماده ۲۳ قانون مطبوعات و در پیش گرفتن ساز و کار قانونی دست به چنین کاری می‌زند از دیگران چه توقعی می‌رود؟

در بعد محلی اما ماهنامه مردم کویر در نمایشگاه مطبوعات به همراه هفته‌نامه سراج نمایندگی شهرستان کاشان را به عهده داشته و در غیاب دیگر نشریات محلی نام کاشان را در نمایشگاه حفظ کردند. خاصه که «مردم کویر» هم فعالیت‌های چشمگیری ارائه نموده و هم در پایان نمایشگاه به استناد اخبار نشریات سراسری و معتبر کشور عنوانی ممتاز کسب کرد و ریاست اداره ارشاد کاشان نیز در سایت رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب رتبه دوم نشریات استانی را در این جشنواره به آقای محمدعلی خرمی تبریک گفت اما عده‌ای که این موفقیت به زعمشان خوش نیامده نباید کسب این رتبه را به انحا مختلف تخطئه نموده و با ایرادات مختلف سعی در کوچک جلوه دادن آن نمایند. این کوچک نمایی بر ارزش و اعتبار ایشان چیزی نخواهد افزود!

رسانه در نقطه مطلوبی قرار ندارد و نیاز به حمایت و همراهی دارد. وقتی یک نشریه محلی با این اوضاع نابسامان و بی‌توجهی مسئولان، خودانگیخته در یک نمایشگاه ملی شرکت کرده و خودی نشان داده و رتبه‌ای به دست میاورد، افتخار آن برای همه است، استان اصفهان به این جایگاه افتخار می‌کند. عنوان و جایگاهی که با نام «مردم کویر» به دست مردم کاشان و آران و بیدگل آمده است در اختیار شهر اصفهان با چندین روزنامه و نشریه صاحب‌نام قرار نگرفت و این نشان و حکایت از وجه تمایزی دارد که بین «ماهنامه مردم کویر» و دیگر نشریات و رسانه استان دیده شده است. عادت بدی است که هر نشریه که برتر نشست را سعی کنیم با بدگویی خفیف کنیم. نمونه این بدگویی‌ها را در روز خبرنگار سال ۹۵ که کاشان نیوز جوایزی بیش از دیگر رسانه‌ها بدست آورد را هم دیدیم و شنیدیم!

کسی حق ندارد این نوع دستاوردهای مهم را ناچیز شمرده و با تنگ‌نظری بر آن بتازد. ابراز حمایت و دلگرمی برای مدیرمسئول این نشریه کمترین وظیفه‌ای است که ادای آن بر عهده تک‌تک حداقل اصحاب رسانه‌ این خطه است. با کمرنگ کردن بی‌دلیل افتخارات دیگران کسی برتر نخواهد نشست و بی گمان مدعی حقیر جلو خواهد کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69163
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: